Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 12. května 2019

  Kdybych měl dům opravený, s radostí bych ubytoval každého občana Ruské federace který by si přijel prohlédnout krásy naší vlasti.
  A jelikož nechci tu poslední světovou válku, pak bych uvítal zejména ty občany Ruské federace, kteří souhlasí s návratem Krymu do RF.
  Ukroruina spěje ke svému konci.
  Není ale důvod, aby spolu se zabijáckými Haličany skončil také svět.
  Krásné májové dny všem hodným, solidárním,
  ale vůči jakékoliv podobě zla tvrdým lidem!
  Až mi zde na horách šeříky vykvetou,
  znovu dám kytici na pomník OSVOBODITELŮM.
  Je třeba PAMATOVAT
  a NEZAPOMÍNAT!
  Праздничный концерт, посвященный Дню Победы. 9 мая 2019
  https://www.youtube.com/watch?v=3ZDVbc1Cy64

 • idiotronic • 12. května 2019

  Kdyby s tím ruská strana chtěla něco udělat, mohla by například vydat dekret o tom, že v roce 2018 protiruská prohlášení , podepsaná občany RF na území ČR v tísni jsou právně irelevantní. Právníci by jistě našli přesnější formulaci. Zveřejněná prohlášení by pak zpestřila jinak nudné zprávy z ČR. Ale obávám se, že ruská strana se obejde třeba i bez ČR.
  Ostatně, v Bavorsku mi nikdo žádné prohlášení o odsunu nevnucoval.

 • PPK • 12. května 2019

  Zkrátka, je to story o tom, jak dva Ústavní soudci, (pod záminkou nedotknutelnosti fetiše vlastnictví a svobody podnikání s tímto vlastnictvím), právě otevřeli Pandořinu skříňku kapitalismu, totiž zákonnou legalizaci skutečně totalitní politické podstaty jeho vrcholné fáze. Dokončili tak legalizaci ideologie mocenské libovůle ekonomické diskriminace nevlastníků prostředků moci; diskriminace ekonomickou silou držitelů vlastnictví moci, vlády, propagandy a prostředků výroby a služeb.
  Shrnuto řečí soustavy výmyslů tzv. elit, zvané právo totalitního státu: Základním znakem každé totality je politická vláda libovůle nevolených úředníků, protiprávně ustanovujících zákony namísto demokraticky zvolených zástupců lidu v parlamentu.

 • Martin (už bez taky m) • 12. května 2019

  O jaké „ústavnosti“ a o jakém „soudu“ může být u tohoto skutečné PRÁVO dehonestujícího tribunálu – v podstatě podporujícího, legalizující promajdanovskou profašistickou chuntu která začala a dosud vede válku proti vlastnímu národu – řeč?!
  Zavládla TEMNO-kracie.
  Myslím že ani kdyby nějaký rozhněvaný potomek obránců či osvoboditelů Sevastopolu „rozsvítil“ nad hlavami tohoto „ústavního“ „soudu“ něco jako „reflektor jasnější než tisíc Sluncí“, tak těmhle SLOUHŮM ústavu Jandofilů by se stejně nezrozsvítilo. Nemají v hlavách totiž jen temno když vyvolávají politickou korporacií zakázkovanou nenávist mezi národy…
  To narkostát Kozovo s vrahem na p-REZIDENTSKÉM stolci je u nich nejspíše IN a COOL…
  Podobné jednání je vrchol hnusu – zejména v době kdy si ještě dosud soudní lidé připomínají osvobození od hrůz fašismu…
  Co „náš“ Jandovsko-ústavní BLOUD třeba na upálení lidí fašisty v Oděse?!
  Co na to proslulá zaklínací „lidská Kráva“ – když i prostá práva lidí na život se hodily do kanálu?!
  Vše nasvědčuje tomu že nový komik na p-Rezidentském stolci Ukroruiny je sice správně dobově „Zelený“, ale povede-li zemi dále Porošenkovým stylem – pak čím dříve se takový „stát“ rozpadne tím lépe pro lidi nejen tam žijící…
  Bláboly podporující žvásty o „anexi“ Krymu přiložil BLOUD z jandofilského ústavu jen další kanystr benzínu na vatru ŠTÍŘItelů jediné korporátně fašistické pravdy. Té na níž má jako na Husově hranici shořet i skutečná paměť a pravda národa…
  https://www.facebook.com/cz.sputnik/videos/305200943743675/
  https://www.facebook.com/cz.sputnik/videos/vb.340208672684617/367737997186186/?type=2&theater

 • Gatta • 12. května 2019

  No, osobně v rozhodnutí US ve věci politického aktivismu pana Krčmáře vidím dva pozitivní jevy.
  1. Už sice poněkolikáté, ale v této ústavní úrovni soudnictví ne zase tak často, se potvrdilo naprosto nezávislé postavení a rozhodování našich soudů. A to nezávislosti nejen na logice a zdravém rozumu, dobrým mravům, ale i na liteře jakýchkoli zákonů. Čest vyjímkám.
  2. Tímto rozhodnutím se otevřel prostor i pro ostatní formy protestu i k jiným (podle provozovatele služby) odsouzeníhodným cílovým skupinám občanů.
  Samozřejmě žádný rasismus stylu „White only“ – jen korektní, a US posvěcený“ občanský protest proti politice vlády (třeba) v Syrii, Pakistánu, Sudánu … … … nebo i Kanady či USA.

 • Bety • 12. května 2019

  Pan hoteliér si chtěl udělat oko u těch „správných“ a pan soudce také. Že nám
  všem udělali ostudu, to je netrápí, protože my nerozdáváme dotace, ani teplé
  fleky.
  Mne teda nejvíc udivilo to zdůvodnění, že „Podnikatelská činnost by měla jeho
  provozovatele skutečně i bavit a dělat mu radost.“
  Zajímalo by mne, od jaké výše majetku a příjmu toto právo platí. Nehledě na drobné podnikatele, kterým stále narůstající počet placených kontrol a odvodů
  bere nejen radost z podnikání, ale i ze života, co takhle zaměstnanci? Stará se
  nejvyšší soud o to, jakou radost jim přináší jejich většinou špatně placená
  práce, o tom že by je bavila ani nemluvě??

 • idiotronic • 12. května 2019

  Samozřejmě, pro zaměstnance svoboda tohoto typu neplatí. Kdyby odmítl hosta,
  tak letí a nezastaví se ani na pracáku, protože vyletí pro hrubé porušení pracovní kázně a tam na nějaké potěšení z práce není místo. Na chudý lidi muší bejt přísnost, to bylo publikováno skoro před sto léty a ejhle, ono je to tady pořád…

 • Ladislav Hinner • 15. května 2019

  Zbytečné je pranýřování ÚS. Jediným rozumným činem je využití rozhodnutí ÚS v opačném politickém gardu. Chce to spolupráci právníků, zaštítění politikem a odhodlanou skupinou občanů, širokou publicitu a v očekávané kriminalizaci nepodlehnout panice a defétismu . Souběžná mezinárodní publicita může být dalším aktem předběžné obrany.

 • racek • 26. května 2019

  Ladislav Hinner napsal

  Zbytečné je pranýřováníÚS. Jediným rozumným činem je využití rozhodnutí ÚS v opačném politickém gardu. Chce to spolupráci právníků, zaštítění politikem a odhodlanou skupinou občanů, širokou publicitu av očekávané kriminalizaci nepodlehnout panice a defétismu . Souběžná mezinárodnípublicita může být dalším aktem předběžné obrany.

  Tohle ustanovení se otočit nedá. Diskriminovat a pomlouvat se dají bez problému češi, slované, Okamurovci, rusové, číňané, heterosexuálové, konzervativci a pod . Vybrané skupiny obyvatel mají již na svou ochranu vyhlášené trestní sazby, již hojně uplatňované. Nějak si nemohu vzpomenout, které to jsou …