Diskuze k článku


 • idiotronic • 16. května 2018

  Správně uspořádaná série hlavních postřehů z čínského vývoje. A tak pro jistotu beru do ruky knihu BĚŽNĚ POUŽÍVANÁ ČÍNŠTINA autorky Wang Hong Guang (korektor českého překladu Roman Řepa), kterou vydalo China Radio International, vysílající od 3. prosince 1941 (srovnatelně s Hlasem Ameriky).
  http://www.cri.com.cn
  České vysílání začalo 27.srpna 1968.
  E-mail: cze@cri.com.cn
  Knihu jsem koupil letos za 5 korun.Vyřazeno z fondu knihovny. To je ta adaptace trhu na změnu mezinárodních podmínek.

 • Irena • 17. května 2018

  Pěkný příměr s tou rakovinou. Jeden, co se vrátil s Číny řekl, že by Číňané umřeli smíchy, kdyby viděli co dokážeme provádět na 200 km dálnice Praha-Brno viz jejich úspěchy ve stavbě silnic a dálnic v článku.

 • Aleš • 17. května 2018

  Irena napsal

  Pěkný příměr s tou rakovinou. Jeden, co se vrátil s Číny řekl, že by Číňané umřeli smíchy, kdyby viděli co dokážeme provádět na 200 km dálnice Praha-Brno viz jejich úspěchy ve stavbě silnic a dálnic v článku.

  Copak Vám se nelíbí mistři světa ve stavění kuželů a jejich konečné vítězství formy nad obsahem (pravdy a lásky nad lží a nenávistí)? Víte jak je úžasné si užívat západních demokratických euroatlantských hodnot? Kdekoliv na světě se měly šanci projevit, kdejaká rakovina se svým bujením jen nevěřícně kroutila hlavou, že tohle nepřekoná. A stejně se domnívám, že epidemie rakoviny má souvislost nejen se stavem životního prostředí, ale i hlavně s tím, aby šanci zapochybovat o úžasnosti HODNOT lid obecně ani nedostal. Tumor do každé rodiny je účinnější než-li římské chléb, víno, hry.
  A k těm dopravním stavbám. Čím víc naši rozpočtově zodpovědní vynaložili na „infrastrukturu“ prostředků, tím více je člověk odkázán na lidovou tvořivost při rozhodování se o vlastním podílu na dopravě… Není to kouzelné? Skoro jako Hamáčkovy pluky v Pobaltí a rektální alpinismus vůči SSa.
  Jdu si radsotně užívat hodnot plnými doušky, abych v dohledné době stihl splnit jeden slib.

 • Irena • 17. května 2018

  Ještě mě v této souvislosti napadlo, že jsou vždy podobné úvahy vedeny ve stylu: uvědomují si? přemýšleli o tom a tom? Jako že si ti u vesla neuvědomují, co činí. Není tohle právě chyba a kámen úrazu podobných zamyšlení? Pořád lidem připisujeme vlastní pohled na věc. PPK na začátku rozebírá, jak se na štěstí dívají dva různí lidé ve dvou různých životních situacích. A to je právě ta věc, ten postoj, ty cíle, jenže ne s ohledem na pomíjivou životní situaci, ale s ohledem na ustálený životní postoj, na charakter, na způsob pojímání dobra a zla. Ti, co nás řídí, si očividně nestaví za cíl zlepšit naše životy. Myslím, že za ty roky už by všem mělo dojít, že cíle jejich řízení jsou úplně jiné a z jejich strany vůbec nejde o žádnou chybu, omyl či nedomyšlenost. Z jejich strany jde o přesné plnění úkolů, které si vytyčili, či jim byly vyšší hierarchií uloženy. Jaké to asi jsou úkoly a jaké jsou jejich cíle, snad všichni už vidíme z výsledků jejich řízení. Zdálo by se, že zde řečené je „samo sebou se rozumějící“. Jenže já si myslím, že ta vlastně úplně mrňavá změna v úhlu pohledu na chování lidí u vesla, kteří si absolutně nestaví za cíl svým řízením něco v našem státě zlepšit, dost mění pohled na veškerou jejich činnost. Protože když je přestaneme omlouvat, že to tak vlastně nechtěli, jen se jim to nepovedlo, jen nevědí jak na to, tak můžeme začít bojovat s prosazováním našich cílů a porovnávat úspěšnost svého a jejich řízení. Prostě přestaneme čekat, že to oni někdy za nás něco vyřeší.

 • Ladislav Hinner • 17. května 2018

  Irena : správný náhled, nejde o omyly mocných!

 • PPK • 17. května 2018

  Irena napsal
  Ještě mě v této souvislosti napadlo, že jsou vždy podobné úvahy vedeny ve stylu: uvědomují si? přemýšleli o tom a tom? Jako že si ti u vesla neuvědomují, co činí. Není tohle právě chyba a kámen úrazu podobných zamyšlení?

  Ano, paní Ireno, položila jste správnou otázku. My se sice těch našich „jelit“ veřejně tážeme slovy „jestlipak jste si uvědomili?…“, ale tu řečnickou otázku pokládáme především pro mladé z našich vlastních řad, kteří tento text čtou (aby se právě oni nad ním zamysleli). Skrytí elitáři Systému totiž velmi dobře vědí o nutnosti kooperace na JEJICH úrovni, přestože navenek hlásají pravý opak lživými výmysly o nezbytnosti věčného soupeření všech ve všem, coby údajně nejobjektivnějšího principu tohoto světa (viz jejich reakci na můj článek) na

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-jak-marx-poprel-sam-sebe-dgs-/p_spolecnost.aspx?c=A180516_202557_p_spolecnost_wag).

  Elitáři vědí, že i k uchopení hrášku na stole potřebují prsty DVA a ke zdvihu velkého předmětu ze země také KOOPERATIVNĚ potřebují ruce DVĚ.

  Ostatně, již v dávném článku o politických partajích jsem to popisoval, jak elity samy uvnitř sebe „jedou vzájemný socialistický kolchoz“, ale nám občanským plebejcům nakukávají, že my sami mezi sebou musíme vždy jen kapitalisticky soutěžit a nikdy nekooperovat. A proč? Protože v JEJICH kooperativní jednotě je síla a NÁM vládnout oni mohou jenom tehdy, když se coby vládci budou řídit zásadou „Rozděl a panuj!“ a tak NÁS budou trvale SVĚTONÁZOROVĚ ROZDĚLOVAT až do naší nejhlubší bezradnosti.

  Takže, i když jsem jim vzkázal, že jsou hlupáci a že si řežou větev pod zadkem, tak přesto velmi dobře vím, že ta nutnost, odstraňovat NAŠE nedostatky znalostí marxismu, zejména v posledních 30 letech je především na naší straně a to právě u mladých a životem nezkušených spoluobčanů (Aleši!). Elity jsou dnes totiž ve slepé uličce. Tvrdí sice, že se jim jejich politika i ekonomika daří, ale z propagandy jim kape zoufalá nenávist – a to na krizi jejich moci ukazuje velmi příznačně!

 • orinoko • 18. května 2018

  PPK, díky. Ten článek ma mnoho vrstev. Sam nevím, jak to popsat. Učim se nás!ouchat svému tělu a intuici. Cely život. A nedaří se.
  Možná az ted. Léta jsem nemarodil, ted ano, Všechno , co jsem zdravotně zanedbal cele roky, me ted napadlo. Neuvěřitelně. Jeden problém zmizí, a další se prihlasi. Nekecam. To jsou fakta.
  A co vice? Jsem konfrontován se svou minulosti.
  Zasnu! Už tehdy, v době bolševika, jsem kritizoval USA prezidentistu.
  To hovado Reagana.
  A dneska si dovolují to same!
  Emerice sefuje psychopat. Magor.
  Je to CALIGULA současné politiky.
  A debil jako vzor klasické filozofie.

 • Bety • 18. května 2018

  5000, slovy PĚT TISÍC NOVINÁŘŮ je akreditováno na svatbu v britské královské
  rodině, naše média prakticky o ničem jiném nemluví a můžeme se i těšit na hodinový přímý přenos této pro náš život naprosto nejdůležitější a zásadní události posledních dní. No není ta demokracie skvělá???

 • Punta • 18. května 2018

  Bety napsal
  5000, slovy PĚT TISÍC NOVINÁŘŮ je akreditováno na svatbu v britské královské
  rodině, naše média prakticky o ničem jiném nemluví a můžeme se i těšit na hodinový přímý přenos této pro náš život naprosto nejdůležitější a zásadní události posledních dní. No není ta demokracie skvělá???

  Co to má společného s demokracií? To si přece jen princ bere Popelku, tudíž vyplněný sen každé dívky na vdávání, její maminky a babičky, o tetičkách a sestřenicích nemluvě :). A jako vždy, trochu lesku této velké události světové smetánky padne i na ty, které (ří) na to jen koukají v televizi. Navíc, tuhle problematiku zvládnou profesionálové ze zahraniční redakce ČT podat jistě objektivněji, než se jim to daří u některých méně důležitých událostí světové politiky.

 • Bety • 18. května 2018

  I kdyby si bral třeba Sněhurku, rohlíky to nezlevní, ale do pohádek by odšustit
  mohli – tam také jedině patří. A tahle výchova k obdivu a fascinaci světovou
  smetánkou je mi myslím docela právem proti srsti, protože má za úkol ospravedlnit jejich existenci, jejich ničím nezasloužené výsady a moc.
  A co to má společného s demokracií ? No tak si Punto ten pojem přeložte.

 • Punta • 19. května 2018

  Bety napsal
  I kdyby si bral třeba Sněhurku, rohlíky to nezlevní, ale do pohádek by odšustit
  mohli – tam také jedině patří

  To máte pravdu, myslím s těmi rohlíky a šustotem, ale v našem kulturním okruhu (a zřejmě nejen v něm) by kdykoliv v posledních 2000 letech taková smetánkovská událost vyvolala úplně stejnou odezvu, samozřejmě úměrnou informačním technologiím. Co se týče překladu toho posvátného slova, Vy mu věříte doslovně? A k ceně rohlíků – kdyby jejich zdražení zvedlo konzumaci luštěnin – bylo by jen dobře :).