Cesta do tunelu

Pro dnešní Reflex vyrobil Bohumil Pečínka kompilát pod názvem Cesta do tunelu. Neobsahuje nic nového, pouze tradiční směs strašení, kam že to Paroubek a jeho strana dovede tuto zemi v případě, že vyhrají volby. Podle pana Pečínky to bude do osmdesátých let minulého století. Paroubek se k tomu dopracuje tak, že znovuoživí třídní boj, přičemž nepřítelem budou dvě procenta nejbohatších lidí. Ty nejprve ožebračí, ač ministerstvo financí tvrdí, že to nemá cenu, ale protože mu to nebude stačit, vyhlásí milionářskou daň. Povede to k tomu, že lidé i firmy budou houfně opouštět Českou republiku. Opomíjením otázky důchodů pak Paroubek způsobí, že postupně zchudne valná část národa.

V této zemi se osmnáct let daně platily podle určitého schematu, obvyklého v civilizovaném světě. Nikdo se nad tím nepohoršoval, stejným způsobem je vybíraly vlády pravicové i levicové. Bohatí platili víc, protože mají z čeho, chudí platili méně. Kromě dvou či tří zemí na této planetě stejný nebo alespoň velmi podobný způsob funguje všude. Na počátku roku 2008 si vláda ODS odhlasovala rovnou daň. Chudí zůstali chudí i nadále, a pokud si nepohoršili (většinou ano), nevydělali na této „finanční reformě“ ani korunu. Bohatí si polepšili o desítky procent

(např. pan Topolánek o tři sta tisíc korun ročně). Panu Pečínkovi se to zřejmě zdá spravedlivé, když nyní prohlašuje za katastrofu návrat k původnímu stavu. Byl snad původní daňový systém projevem třídního boje? Vedl k hromadnému exodu z této země? Jestli pan Pečínka považuje události tři roky staré za nadobro zapomenuté, pak má o občanech této země opravdu podivné mínění.

O potřebě jisté penzijní reformy nepochybuje nikdo. ODS tak chtěla učinit přes privátní penzijní fondy. Jaké budou záruky za jejich existenci, o tom skromně pomlčela. Konec konců, když je něco soukromého, tak do toho nikomu nic není, ani státu ne. Do těchto fondů měli občané ukládat část svých prostředků určených na stáří. Pokud fond zkrachuje nebo ho jeho provozovatel vytuneluje, pak měli titíž občané smůlu. To je podle pana Pečínky cesta k zaručenému zchudnutí budoucích důchodců. Pokud by byl objektivní, obtěžoval by se přečíst si návrh penzijního fondu se státní zárukou, jak ho nastínila ČSSD. Jenže pan Pečínka objektivní není a ani být nechce, takže potom taky může tvrdit to, co tvrdí a ještě chce, aby tomu čtenáři věřili.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments