Edna

 

9.11.2010                  11.9.2001

 

 

Přítomnost se vrací do minulosti a minulost stále promlouvá do přítomnosti. Formát    911    se stal prakticky  kryptogramem  pro časy Den poté. Den poté definitivně padly i ideje , jimiž byla globální společnost už jen s obtížemi udržována ve stavu rovnováhy.


Náraz letadel do Dvojčat otočil kolo času, který nyní  jenom  číselně poběží dopředu, když jeho odkaz se jako ozvěna vrací do minulosti ke geniálním Mayům. Jejich osud je osudem globální společnosti a rok 2012  již nahlíží do našich životů. – Přichází další Den poté.

 

Osud obětí   911  je osud,  který si žádná  z nich nezvolila. Osud si je vybral , aby se staly  současným  mementem postupného úpadku lidského společenství. Z temného otvoru v Severní věži po nárazu letadla mává dolů živý člověk.  To místo mělo být úplně mrtvé a přesto v něm bylo několik živých lidí. Dolů však viditelně mává jen Edna Cintron, zaměstnaná ve WTC. Za teoretického předpokladu, že by Severní věž neexplodovala a nespadla, měla Edna šanci na záchranu . Nejen ona. Osud tomu chtěl jinak. Přesto konečný děj Edna C. předešla vlastním osudovým rozhodnutím. Jedna z fotografií zachycující padající těla ukazuje podle všeho právě Ednu C.


Jaké   je  poznání nevyhnutelnosti ? Co jí napadalo, když mávala lidem dolů? Jaký byl poločas rozpadu jejího posledního rozhodnutí?  ….

 

Nenašel se žádný anděl, který by zachytil její tělo, když mířilo dolů. A Osud přetlačil i vůli Věží přežít. Také zamířily dolů.

 

 

„… good bay , and it all comes back , to me tonight, in the gloom

like an angel passing throught my room …“

 

 

S čísly je potíž. Můžou mnohé znamenat. Ale také nemusejí. Přesto:

 

Součet  9+1+1 dává zase jen 11 stejně jako  1+1+9.  11 lze symbolizovat  II.    Dvě věže. Anebo také lze napsat 2011. Tento rok přichází. Součet čísel 2010 dává v jisté kombinaci číslo 12. –  Rok 2012. Řeknete – kde je první nula?


0 to je Ground Zero Osudu lidí.

 

Zvuková stopa:


Iron Butterfly  /další symbol 911/ – I ´m Right, I ´am Wrong 

Enya    Marble Halls

ABBA    Like An  Angel Passing Throught My Room

 

NY Dvojčata byla krásné místo. A v restauraci úplně nahoře se točil Plzeňský Prazdroj.

 

Vytvořeno pro Outsider Media              24.10.2010                    

Pro tento článek neplatí cc licence. Další šíření je možné jen se souhlasem autora.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments