Hospodáři štědrovku

Hospodáři štědrovku

kravám po výslužce;

kohoutovi česneku,

hrachu jeho družce.


Ovocnému stromoví

od večeře kosti,

zlatoušky na stěnu,

tomu, kdo se postí.


http://www.puzzle-prodej.cz/gallery/ps23336.jpgSe zbláznil, nebo co, ten chlap.


Nezbláznil, vždyť je to tady cobydup, tedy trénuji.


Už se zase krátí dny, haranti vypuštěni ze škol na bezmocné obyvatelstvo, Svatá Anna chladna z rána, pak začne foukat ze strnišť, haranti zavřeni do ústavů společně se zoufalými pedagogy, Svatý Martin, no a na konci roku schodek státního rozpočtu okolo 300 miliard. Že jenom do sto čtyřiceti, jak říká pan Nečas, poměrně věrná to reinkarnace Heinricha Himmlera, který zase byl reinkarnací Jindřicha Ptáčníka, jenž zase byl dítě dítěte královny ze Sáby, jak praví klasici?


Ale kdežpak, vzal to do rukou Starý Mistr Kalousek, a ten umí i šestinásobky plánovaného schodku, je to odborník. Ne nadarmo má tu cenu. Dostal ji za to, že se mu z národohospodářských úvah podařilo úplně vyzmizíkovat příjmovou stránku státního rozpočtu, zejména tu část, do které přispívají bohatci. Nabobové. Verbež. Chová se, jako by tahle společenská skupina vůbec neexistovala. Kellnerové a Babišové a Bakalové jsou pro Kalouska neviditelní. Zato výdajovou stranu státního rozpočtu, tu umí Kalousek přiškrtit tak, že se chudinka cejtí jako Desdemona v plným uměleckým nasazení. Ten vám ukáže, jak se postit, potom ovšem jako bonus uvidíte zlatoušky.


Zlatouška je něco jako pohlazení krumpáčem.


A přiznejme si také: vy mě máte až po krk, já vás taky, co bychom si nalhávali a proč bychom si nevyhověli a nedali si jinou zlatoušku, prázdninovou pauzu, pauzičku. Ono to bejvá na blozích přes tyhle (dříve posvátné) dva měsíce stejně mrtvý, navíc manželství, ve kterých se choť a chotice viděli jenom občas, například ta, kde manžel jezdil po Evropě s kamionem nebo po moři s lodí, ta prý bývají velmi pevná a vydrží.


Ale když se vrátíme na začátek, i Erben se kdysi také trochu zbláznil, ovocné stromoví by ho hnalo, s těmi kostmi od večeře. Tedy kdyby to umělo, někoho hnát.


Možná by pak mohlo vyhnat i Kalouska? Nebo dokonce i Nečase? Nebo dokonce dokonce i tamtoho?


Ovocné stromoví namísto Blanických rytířů.


O Štědrém dnu to zkusím, s těmi kostmi.

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

 

Foto: Tarasův Štědrý večer

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments