Instantní Hitler, před použitím zatřepat

Obsah jedno pytlíku jedinečného Instantního Hitlera nasypte do šejkru, zalejte třemi deci vlažné vody a řádně protřepte. Jen tak budete mít náš nový skvělý ideologický koktejl stále po ruce. Koktejl Instatní Hitler vám přináší Reflex. Reflex myslí za vás! A zkuste protestovat!!

 

Ne, opravdu nemusím patologickou osobnost pana Ratha. Nicméně když se do něj sprostě a tentokrát náhodou neprávem trefují Rudá práva dneška, typ Reflex, jsem na jeho straně.

 

Čím se vlastně provinil? Připomeňme si původní článek:

 

Redaktor: LN Když jste tu mluvil o těch změklých ekonomických mozcích…Není spíš trochu změklých oněch dvaapadesát bodů ČSSD, kterými chcete vyřešit krizi? Vy máte pocit, že z krize vyjdeme zavedením novomanželských půjček, zpomalením deregulace nájemného, prodloužením výplaty podpor v nezaměstnanosti?

 

Evidentně modrý redaktor se směsí ironie a pohrdání komentuje tu pitomost, dát peníze lidem. Každý přece ví, že se musí nalít do bank, které je pak stejně nikomu nepůjčí (musí sanovat své průšvihy).

 

Rath myšlenku obhajuje:

 

Co dělal Karel IV., když byla krize? Stavěl hladovou zeď, aby lidem dal práci a ti se mohli najíst! Co dělali američtí prezidenti? Prudce zvedli důchody a dávky v nezaměstnanosti, aby lidi ekonomiku roztočili!

 

A teď to přijde:

 

Protože to má logiku – zvýšit lidem příjmy, dotlačit je, aby začali utrácet. To je to, co potřebujeme! Jak řešil krizi Adolf Hitler?

 

LN Pane hejtmane, neděste mě.

 

No ne. Vy se smějete, ale to jsou vážné věci. Hitler řešil krizi tak, že začal zbrojit, čímž dal lidem práci a tím nastartoval ekonomiku! On s tím vyhrál volby! Pak to tedy vyústilo ve válku…

 

Na tomto základě se do něj pustila snad všechna hnutí, směřující k potlačování práv a svobod občanů a pomocí závislých médií uspořádala štvanici. Přitom na Rathových výrocích není nic špatně, Hitlerovo zbrojení, ale i další investice, byly jen analogií Karlovy hladové zdi a fungovaly stejně dobře. Vyvedení Německa z krize bylo nakonec možná hlavním zdrojem popularity, kterou nacisté bezpochyby měli.

 

Petr Šafr, šéfredaktor Reflexu celý útok zarámoval článkem Stop populismu. Kromě tupé demagogie, jsou zde i hrubé omyly:

 

Ale to hlavní hledisko je věnovat se tématům, která zcela oprávněně hýbou společností.

 

Ne, pane Šafr, tato témata společností nehýbou, přání je otcem myšlenky. S výjimkou internetových flamerů a profesionálních lovců popíračů kanonizovaných pravd ona válka už téměř nikoho nezajímá o nic víc, než válka třicetiletá. I bolševici měli svou fixní ideu, domnívali se, že zájem o osvobození Sovětskou armádou je věčný. Dnes víme, že to byl omyl. Čo bolo, bolo, terazky tu máme krizi, mnoha lidem jsem o existenci, hrozí příchod cizí armády na naše území. Většina se stydí  za podporu státního terorismu a humanitárního bombardování, trápí ji rozvrácené zdravotnictví a některé předvídavější štve chystaná modrá smrt vysokého školství na zeleném podnose. Věnujte se prosím skutečným tématům.

 

Převzato z blogu nautilus.bloguje.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments