Retro: Noční směna jako svobodná volba

Pro non-stop provoz zdánlivě hovoří ekonomické argumenty, ale není to tak vždy. Ve výrobě prosím, ale v maloobchodním prodeji je to přesně naopak. Začne-li totiž někdo ve městě s nepřetržitým prodejem, který bude mít úspěch, jsou i ostatní donuceni k podobnému opatření a konkurenční „výhoda“ skončí pro všechny. Je známý efekt červené královny, který v poetické tvaru pro rostlinnou říši může znít třeba takto: Na počátku byla jemná křehká bylinka, kterou občas někdo sežral; na konci je trnitá a jedovatá obluda, kterou také občas někdo sežere.

 
 
 

Krátce o podivném světě evropských odpadů

Konference o spalování odpadu je pro mne vždy výletem do bizarního světa, kde fyzikální zákony určují politici, na nějakou tu kačku se nehledí a lež je standardní pracovní nástroj.

 
 

Japonsko obnovilo využívání jádra

A co my? Kolik solárních tunelů, zerodované půdy, snehybných laminátových monster a platů globálních „ekologických“ aktivistů musíme ještě zaplatit, než začneme používat mozek i v energetice?

 

Proč číst a poslouchat ruské zdroje

Konzumace propagandy i druhé strany sice nezaručuje, že se pravdy dopátráte, nicméně budete upozorněni na věci nezapadající do schématu první strany, k nimž byste se horko těžko dopracovávali sami.

 
 

Jak na zaměstnance

Dnes jsem se dozvěděl o dvou „zajímavých“ metodách, jak „vydrbat“ se zaměstnancem.

 

Princip lokální netolerance

Již existence buněk vyžaduje, aby obsahovala naprosto rozdílná prostředí a aby se chránila svou integritu. Ten geniální vynález, který to umožňuje, se jmenuje hranice, ať je to lipidická dvojvrstva, buněčná stěna či kůže.