Izraelské jaderné ponorky u břehů Íránu

ponorka-delfinIzrael vyšle ke břehům Íránu tři své jaderné ponorky německé výroby vyzbrojené křídlatými raketami, oznámil nedělník The Sunday Times Herald.


Ponorky Dolhpin, Tekuma a Leviathan třídy Dolphin, které spadají pod 7. flotilu izraelského námořnictva, už v Perském zálivu operovaly i dříve, nyní má být ale jejich přítomnost v oblasti stálá. Mají tam působit jako odstrašující síla, sbírat zpravodajské informace a případně i vysazovat agenty Mossadu. „Pro sběr hodnotných informací máme solidní předpoklady, protože můžeme zůstat na jednom místě dlouho," citoval list nejmenovaného izraelského námořního důstojníka. „Dolet 1500 kilometrů našich raket umožňuje zasáhnout jakýkoli cíl v Íránu," dodal.


Íránský admirál na to reagoval slovy: „Komukoli, kdo se v Perském zálivu pokusí o zlý čin, se od nás dostane mocné reakce."


Loni v červenci se objevily zprávy, podle nichž izraelská ponorka proplula Suezským kanálem, což mělo být izraelskou ukázkou síly. Na palubách zmíněných tří izraelských ponorek jsou podle všeho jaderné zbraně.

 

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments