Jen o chlup


Princ Zubajda I

Jak informoval prezident konfederace zrzavých veverek, princ Zubajda I., chystá ministerstvo práce a asociálních věcí „zintenzivnění kontrolní činnosti „černé zaměstnanosti“ zejména ve stavebnictví, pohostinství, cestovním ruchu i dalších oblastech“.


To, že si černé veverky přivydělávají prací na černo, je nepřijatelné. Nelze strpět, aby lidé bez práce, kteří se každodenně sluní v hřejivé péči MPSV a úřadů práce a navíc se ještě pouhupují v měkké náruči české sociální sítě, aby si tihle ke štědře nastaveným dávkám a na úkor voličů pravice ještě přilepšovali a nezákonným způsobem získané prostředky pak prolévali hrdlem v nejbližší knajpě.


Černé veverky jsou zaměstnávány zrzavými liškami. Podnikateli. Ti toto dělají z čisté lásky k bližnímu, vždyť vidí, a nemohou ten pohled snést, jak černým veverkám vyschlo v hrdle. Je samozřejmé, že za černou práci platí mnohem méně než by museli v případě řádného pracovního poměru, ale dobročinnost přece musí být odměněna! Vždyť jenom těch dalších povinností, které jim – v případě řádného pracovního poměru – na bedra naložily socanské vlády: nemocenská, rukavice, montérky, odstupné, dovolená, pracovní úrazy, mzdové účetnictví a hlavně ty hnusné odvody. Takhle se to vyřídí na konci šichty, z ručky do ručky za hromadou písku, a je to.

Výše uvedenou zprávu přinesly Parlamentní listy.cz pod titulkem „Nezaměstnaným, pracujícím na černo, v tom zabráníme“. Z vyjádření MPSV sice nepřímo vyplývá, že postihováni budou také zaměstnavatelé, ale takhle to přece Parlamentní listy napsat nemohou, to by bylo ošklivé.


Rozumějme tomuhle titulku správně: kriminálně se – podle českých novin – nechovají podnikatelé, ale lidé, kteří se snaží udržet si nos nad vodou. Nikoliv ti, kteří si mastí své bezedné kapsy daňovou optimalizací. Nikoliv ti, kteří se těší daňovým výhodám, v kulturní Evropě nevídaným. Nikoliv ti, kterým jdou poslední dvě zvolené vlády na ruku. Nikoliv ti, kteří nepřiznávají podstatnou část svých příjmů. Nikoliv ti, kteří  k témuž nutí černé veverky, své černé zaměstnance, mnohdy původu cizokrajného. Nikoliv tihle jsou vinni rozšířenou a oblíbenou černou prací, ale vinu nesou ti, kteří neseženou práci v řádném pracovním poměru a snaží se v podmínkách kapitalistického marasmu zachránit si holou existenci.


Ministr Drábek však svou aktivitou podrývá ideové projekty premiéra Nečase: vždyť černá práce není nic jiného než Švarc-systém, vypulírovaný ovšem do dokonalosti. (Němčináři tuhle fajnovost jistě ocení.) A Nečas je přece – vedle svých sekretářek – velkým příznivcem tohoto pokrokového systému.


Ale sekretářky má prý o chlup ze zrzavé veverky radši.


Chlupy zrzavých veverek jsou mnohem tlustší než chlupy veverek černých.


Nejsilnější jsou však chlupy zrzavých lišek.

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments