Jiří Paroubek – Státník mezi námiJe v Čechách letitou tradicí, že schopné jedince přesvědčíme dříve či později k odchodu do světa, aby šířili českou slávu. Důležité je, aby nezasviňovali domácí pořádečky svými postoji, objevy nebo veřejnými výstupy, jenž by českou elitu mohly jakkoli ponížit a ztrapnit tím, že by vedle velikosti nových počinů vyšla najevo bídná úroveň oficiálně uznávaných celebrit z jakéhokoli oboru.


Česká republika není vůbec malá. Skýtá velké možnosti ve všech směrech, pokud ovšem sedíte na těch správných místech a jste dostatečně propagován. To se pak žije jako v ráji. Co kdyby ale někdo mohl celebritu vyhnat z ráje vyvolených do davu 10 milionů v ochozech? To se pak strhne bouře. Anebo je ticho po pěšině. Sem tam se ale přihodí nešikovná náhoda a mezi top v politice postoupí někdo, kdo se nezajímá na 100 % pouze o své koryto, ale pár desítek procent své činnosti věnuje i prospěchu obecenstva. Tomu se "odborně" říká populismus, ulice to pak zove komunismus.


Nemám pochyby, že pan Paroubek se na pražském magistrátě činil, aby měl co do úst a sem tam i něco navíc. Trpělivě léta vyčkával na svou chvíli, která přišla po vyhnání mlčenlivého Grosse. A od té doby, co Jiří Paroubek předsedá sociální demokracii, čelí takové palbě nenávisti ze všech kanónů české elity, že to už nemůže být samosebou. A dnes se ukázal důvod jeho soustavného zesměšňování – je to státník, který se nebojí ukázat pravdu, zasadit se za ni a postavit se doslova proti všem. Hrdina.


Rozhodnutí ústavního soudu ohledně Melčákovy stížnosti se odvolávalo na retroaktivitu účinnost zkrácení volebního období, protože retroaktivně zkrátilo mandát Melčákovi, který byl zvolen na čtyři, nikoli na tři roky. Čili jinými slovy, parlament nemá právo se sám rozpustit jakýmkoli způsobem, který nebyl v ústavě v době jeho zvolení. Odborníci hned vymysleli řešení, jak rozhodnutí obejít – nutno dodat, že titíž odborníci před tím nepřipouštěli žádný jiný než zamítavý rozsudek ve věci Melčákovy stížnosti. A pak… Paroubek držel basu s ostatními a nečeřil vodu. Ví jen on a jeho okolí, zda v té chvíli mu běžely desperádské myšlenka hlavou či nikoli. Dnes ráno těsně před dokončením díla se ale postavil proti větru a řekl dost, protože tady příšerně riskujeme.


V plánu bylo rozpustit sněmovnu 3/5 většinou a vyhlásit volby. Současná dolní komora parlamentu by od nějakého pravděpodobně prezidentem určeného data, přestala existovat. Jenže tento postup v sobě nese stále retroaktivitu z precedentu prvního Melčákova podání* a navíc nevylučuje opakování stejného myšlenkového postupu soudců jako u Melčákovy stížnosti.** Ústavní by mohl volby zrušit pár dní před jejich konáním. Nebo by je mohl zrušit po jejich konání. Parlamentní demokracie bez plnohodnotného parlamentu s neplnohodnotnou vládou a možná i bez vlády a parlamentu.


Po devadesáti letech samostatné existence bychom byli konečně volní a mohli se vrátit zpátky pod křídla nějakého našeho souseda. Jenže ten nás už nechce, a tak by byla volná cesta k uchvácení státní moci lobbistickou klikou z některého hodně temného koutu. Možná bychom konečně poznali na vlastní oči, kdo vládne a kdo zaplatil Melčákovi politickou zombie Kalvodu.


Jenže je tu ten zatracený Paroubek, který to zatrhl. A že šlápl na kuří oko, je vidět na reakcích v médiích. Předhánějí se vylíčením Paroubka jako magora a podrazáka a vůbec neberou v úvahu, co bychom dělali, až by ústavní soud zrušil volby i podruhé, potřetí atd. To je vedlejší. Hlavně, že je důvod se strefovat do bradavice.


Paroubek je státník, který ukázal, že umí udělat krok proti sobě samému a své straně, aby pomohl státu a obecenstvu. Zablokováním rozpuštění sněmovny přihrál na smečování pravici na dlouhé měsíce dopředu. Dopřál svým nepřátelům dlouhé měsíce na zotavování jejich preferencí a na vymývání mozků voličů. Ústavním soudem se už nikdo zabývat nebude, máme tu Paroubka a budeme po něm házet špínu tak dlouho až jednoho dne zmizí v evropských strukturách. V Čechách zase vysvitne modré slunce. Mirek, Íčko, Schwarzenberg, superekonom Kalousek si oddechnou a dokončí, co začali realizovat v roce 2006 ke zděšení svých odpůrců. Ale teď ještě ne, pánové, teď ještě ne.


Jirka tu ještě stále je a právě Vám zatrhl tipec.


* Názor autora. O retroaktivitě viz v článku na link

** Toto je zdůvodnění Jiřího Paroubka, doporučuji! Viz link

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments