Mládež vede Českou republiku

"Společnost Člověk v tísni v rámci projektu Jeden svět na školách přichází s volbami nanečisto, při nichž si budou moci středoškolští studenti vyzkoušet volební proces. Projekt má zvýšit povědomí potenciálních prvovoličů o občanském právu volit svou politickou reprezentaci a zároveň má zvýšit jejich občanskou angažovanost. Studenti budou ve volbách vybírat mezi stejnými politickými stranami, které se o měsíc později budou snažit uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny. Do projektu se může zapojit každá střední škola a učiliště, samotný průběh voleb pak budou mít na starosti studenti a učitelé."  (ČT 24)


"Ministerstvo školství uvažuje o tom, že zváží svůj postoj k projektu studentských voleb. Hlasování studentů středních škol pořádá společnost Člověk v tísni a konat by se mělo měsíc před parlamentními volbami. Lidovcům a ČSSD se to ale nelíbí, politika prý do škol nepatří. Středoškolské volby nanečisto budou v Česku poprvé, financuje je americká nadace CEE Trust, která podporuje projekty ve střední a východní Evropě."  (ČT 24)


"V souvislosti se svou činností v Rusku byla organizace (Člověk v tísni) a její představitelé v roce 2005 obviněni ruským týdeníkem Argumenty a fakta ze soustavné podpory čečenského separatismu a terorismu, organizace tato obvinění odmítla. Organizace "Člověk v tísni" se v některých konfliktech nechová apoliticky a podporuje jen ty potřebné, kteří jsou "na správné straně barikády." Např. v Kosovském konfliktu podporovala strádající Albánce, ale ne Srby, v konfliktu v Jižní Osetii podporovala potřebné Gruzínce, ale ne Osety. 10. března 2009 informoval Štěpán Kotrba o tom, že v lednu 2006 byla organizace Člověk v tísni obviněna na půdě OSN, že lhala v informacích poskytnutých výboru a je využívána vládou České republiky k plnění úkolů směřujících k destabilizaci, získávání nových politických přívrženců a z propagování změny režimu v různých zemích. Podle webu Zvědavec Člověk v tísni není jen humanitární, ale také především politická organizace řízená současnými i bývalými politiky. Uplatňuje dvojí „demokratický“ metr, kterým posuzuje závažnost světových krizí, konfliktů a pošlapávání lidských práv."  (Wikipedie)


Takže tohle byla fakta, pokud je neznáte.


Šimon Pánek, Václav Havel a Jaromír Štětina jsou vrcholy trojúhelníku (nechci nic naznačovat, ale že by zednářského?), který podpírá Člověka v tísni. A samozřejmě je tu další významná podpora, bez níž by ČVT byl v tísni, státní dotace a evropské peníze, které potom ale ČVT občas není schopen vyúčtovat. Je ovšem pravda, že tohle jsou pouze milonové tunely, zatímco český občan je zvyklý na miliardové.


K čemu ta akce studentských voleb má sloužit, to je jasné: cucáci na gymplech "jsou tak nějak spíše pravicoví", jak pravil jeden z těch malých modrých grázlíků, co se z něj za čas stane velký, jako z papínka, a který šikanoval Dolejšovu dceru. Neboli výsledek studentských voleb (předem zcela jasný) má ovlivnit voliče, vždyť mladí jsou tak progresivní… (Kalkul se ale může obrátit proti pravici, protože mladí se svou agresivitou, sprostotou, neukázněností, vandalismem a škůdcovstvím jdou už kdekomu pěkně na nervy.)


Zpět k ČVT: když spojíte humanitární a lidskoprávní aktivity této bohulibé organizace, dostanete (až na výjimky) řetězec států, které obepínají Rusko. A jestliže všechny tři vrcholy nahoře vzpomenutého trojúhelníku jsou v silném podezření, že jsou zavázány i jisté zámořské organizaci, jejíž jméno začíná na C a končí na A (mezitím je, jestli se dobře pamatuju, I) a činí jí dobře, aby pak ona dobře činila jim, pak se řetěz okolo Ruska smysluplně připojí na zaoceánskou boudu.


Zpět ke studentským volbám: svého času uspořádali bolševici akci "Mládež vede Brno". Mladí svazáci usedli na všech významných vedoucích, ředitelských místech, aby alespoň jeden den ukázali páprdům, jak se to má dělat. Dnes tedy ukáží modří svazáci občanům, jak správně volit. A budou u toho určitě hodně free, nepochybně i cool, po skončení happy a oslaví to, čímž pak se nakonec stanou špicově "in".

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments