Momentář předvánoční

Četli jsme v Koaliční smlouvě: Živnostníci, podnikatelé a firmy by měli bezpečně a svobodně podnikat, platit daně a nabízet zaměstnání.

Myslíme si: Ta definice podnikatele nám stále uniká, živnostník to není, firmu asi taky nemá, co je to tedy? Že by kmotr?


***


Četli jsme v Koaliční smlouvě: Rozvoj demokratického právního státu a samosprávných prvků s cílem posílit účast občanů na rozhodování.

Myslíme si: Místo slova "rozvoj" by tam mělo být "obnova", aby se nerozvíjelo i to současné poupátko mafiánských aktivit.


***


Četli jsme v Koaliční smlouvě: Investice veřejného sektoru budeme směřovat především do zateplování budov, retence vody v krajině, dopravní a jiné veřejné infrastruktury a do sociálních a zdravotních služeb reagujících na stárnutí populace. Zdroje na tyto investice budou získány restrukturalizací výdajů veřejných rozpočtů, a to především na úkor provozních výdajů při dodržení nejvýše tříprocentního deficitu veřejných financí.

Myslíme si: Hm, "zdroje budou" to jsme už slyšeli, ale aby to nebylo jako s penězi za komunismu "u někoho budou, u někoho ne".


***


Četli jsme v Koaliční smlouvě: Pro zajištění rovných podmínek mezi dopravci na liberalizovaném železničním trhu zřídíme regulační úřad železniční dopravy.

Myslíme si: Jen aby to nestálo víc než zásah neviditelné ruky trhu, která by měla ty dopravce plácat přes ruce nenechavé.


***


Četli jsme v Koaliční smlouvě: Za účelem řádného a efektivního využití prostředků fondů EU vytvoříme co nejjednodušší organizační strukturu s jasně definovanou zodpovědností jednotlivých orgánů, efektivním auditním systémem a stanovenými odvolacími postupy a místy.

Myslíme si: A zapomnělo se asi na zajištění vysokých platů těch orgánů, aby je rozhodování nesvádělo ke korupci. Přece to je způsob, jak zajišťujeme nezávislost soudů (jen kdyby si ta mafie dala říci).


***


Četli jsme v Koaliční smlouvě: Postupně chceme dosáhnout potravinové soběstačnosti v základních komoditách, které lze u nás produkovat, a tím vytvořit nová pracovní místa ve venkovském prostoru.

Myslíme si: To je ale návrat před rok 1989! Ještě že neuvedli, že budou obnoveny JZD!


***


Četli jsme v Koaliční smlouvě: Podpoříme programy prevence vzniku odpadů, jejich nového využití a recyklace.

Myslíme si: Občané, přejídáte se a vyhazujete zbytky: Buď zavedeme velkochovy prasat, živených vašimi vyhozenými zbytky, nebo zajistíme, abyste se nepřejídali (utrácíte na jídlo bez rozmyslu, až bude dražší, rozmyslíte si to!).


***


Četli jsme v MFD: Buď dostane KDU-ČSL zemědělství, nebo bude zle.

Myslíme si: Jen aby nebylo zle v každém případě.


***


Četli jsme: Policejní prezident řekl, že "strážník-pianista zlepšil renomé policie víc než já".

Myslíme si: To asi bude nutno přemalovat nápis na policejních autech na "Hrát a zpívat".


***


Četli jsme: Studenti zachraňují Ježíška. Co se nepovedlo komunistům s Dědou Mrázem, to dokázali reklamní pracovníci se Santa Clausem.

Myslíme si: Peníze vládnou světem a Santa má v pytlíku víc dolarů než měl Děda Mráz v nůši rublíků.


***


Četli jsme: Kalousek k nezvolení místopředsedou Poslanecké sněmovny: Chtěli mě umlčet, ale to jim nevyjde.

Myslíme si: Jen aby dotyčný neoněměl hrůzou, až se u soudu začne probírat causa "letadla CASA". Ještě že ty padavé padáky už armáda sešrotovala.0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments