My se krize se nebojíme, my se na ní zahojímePoslední dobu se s krizemi roztrhnul pytel. Pokud vím, tak ekonomická krize byla vždycky, co si od dob reálného socialismu pamatuji. Finanční krize také. Nebo si pamatujete, že by někdy za nějakého režimu bylo dost peněz? S ústavní krizí je to stejné. Když žijeme celý život v ústavu, tak život v něm je přece krizí.

Měli bychom slovo „život“ vyměnit za „krizi“. Abych parafrázoval název jednoho filmu, definice života by pak správně zněla: Krize je smrtelná choroba přenášená pohlavní cestou. Celý život je jenom pohlavní krize, na jejíž řešení jsme si vymysleli tisíce zástupných a náhražkovitých prostředků.

Namátkou některé naše vynálezy vyjmenuji: automobil, benzín, cukr, demokracie, extrémismus, filosofie, fotbal, gastronomie, hodiny, koncentrační tábor, kondom, matematika, OM (AUM), ozdravovna, peníze, politika, prostituce, písmo, příbor, stát, telefon, technika, věda, vražda, žvýkačka atd.

Nebudu vás unavovat! Na další příklady přijdete jistě sami, když se budete pozorovat. Pokud ne, jste již takovou obětí světové krize, že vám není již žádné pomoci, a s povděkem jako mrtvá hmota musíte přijmout recyklaci plynovou komorou naší globální smogové atmosféry. Také jste si všimli, že se u nás tak nehorázně krade, a to tak, že se ztrácejí i hvězdy z oblohy?

Abychom se na krizi zahojili, musíme ji záměrně vyvolat. V tomto případě jsou neocenitelné naše zkušenosti ze středověku s mučením a inkvizicí. Prostě svoji oběť se zoufalým výrazem ve tváři ve jménu boha nebo blahobytu masírujete, smažíte, natahujete na skřipec tak dlouho, až se přizná. Přitom vám připadne její majetek, a když se přizná, tak jí z něj trošinku vrátíte, a ona si nadšeně

myslí, že na utahování opaků nebo oprátek vydělala. A pochvaluje si pak celé inkviziční zřízení. A za ty „darované“ peníze si jde koupit vaše zboží, které předtím ona sama vyrobila.

Doba se změnila, již není potřeba fyzického mučení. Stačí to finanční. Peníze jsou pro nás totiž daleko přednější, než naše tělo, které bez nich nemůže nijak žít. Bez peněz nelze ani dýchat.

Zkuste to sami: Přestaňte používat peníze a sledujte své dýchání. Na realizaci každé myšlenky, která vás napadne, budete potřebovat finanční prostředky. Pokud je mít nebudete, a nepůjdete je horečně shánět, tak prostě dodýcháte a vydechnete naposled.

Situace v naší vybrané společnosti se má totiž tak, že pokud někoho nemučíte, mučí někdo vás. Krizi je proto potřeba předbíhat, mučit druhé jako první. Možná vám to vyjádření připadá pitomé, ale pouze jsem přeložil slova jednoho světově uznávaného profesora ekonomie, kterému všichni tleskáme, do jazyka srozumitelného prostému občanu.

Ten uznávaný pan profesor ekonomie a jeho nejlepší žáci vám to nemohou říci rovnou, jak to je. Musí to sdělit složitým učeným jazykem, jinak by si vaší úctu nezískali.

Tak, až příště půjdete zase ke svatému přijímání k oltáři bankomatu, abyste vyznali a poznali hříchy stavu na svém kontě, a vzali s povděkem boží tělo (peníze), nezapomeňte se pomodlit Otčenáš, satanáš….!

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments