NSA pěstuje MYSTICký vztah k realitě


Pokud si NSA vybere do programu Mystic celý stát jako cílovou skupinu, je schopna odposlouchávat 100 % všech telefonátů země a skladuje je do datové banky po dobu 30 dní.

 

NSA konečně dosáhla nemožného a uskutečnila Orwellův sen z románu 1984. Fízlovací program MYSTIC byl spuštěn v roce 2009(external link). Jeho klíčová část, tzv. RETRO tool (zkratka pro “retrospective retrieval”) a další na něj napojené projekty se dostaly za peníze daňových poplatníků USA a částečně i EU na plný výkon v roce 2011. Pokud si tento program vybere celý stát jako cílovou skupinu, je schopen odposlouchávat 100 % všech telefonátů země a skladuje je do datové banky po dobu 30 dní. Pak maže staré nahrávky a pokračuje v této orwellovské činnosti. Přehled základních informací najdete na tomto videu.

 

 
V článku Jak NSA odposlouchává všechny a nikoho(external link) jsme popsali animaci z novin Le Monde. Ta ukazuje na praktických příkladech, jak NSA odposlouchá běžnou francouzskou rodinu. Myslíte si, že jste odposlouchávaní americkou NSA? Nebuďte tak narcistní, fízlovaní jsme potenciálně všichni. Podle dokumentů zveřejněných v novinách Washington post (viz první odkaz) a za pomoci necitovaných Snowdenových materiálů je jasné, že program běží v plném nasazení asi dva roky.

 

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments