Naše drahá pravice

Máte možnost sami určovat výši svých daní, odvodů a plateb do státního rozpočtu? Jste podnikatel? Vysoký státní úředník? Manažer? Potom volte pravici.


Neboť jenom ta vám umožní, aby se současné gigantické daňové úniky dále zvyšovaly a ve vaší kapse zůstaly další a další peníze. Stejně tak, jako to učinila minulá vláda (díky Zeleným vyložený bastard) pod vedením Mirka Topolánka. Chudým brala, bohatým rozdávala.


Pokud jste zaměstnanci, důchodci, nezaměstnaní, na mateřské dovolené, byli byste šílení, kdybyste volili pravici, skutečné to řezníky vaší existence.


Tak jednoduše to bude vypadat v pátek a sobotu před volebními urnami.


Tato situace není vůbec normální ani obvyklá. Nastala díky totálnímu vychýlení české pravice z civilizačních a humánních evropských norem. Evropskému měřítku se totiž česká pravice vymyká jak ideologickým programem, je naprosto nepřijatelně asociální, antievropská, proamerická a tedy z hlediska Evropské unie rozvracečská, tak i naprosto nekvalifikovným, místy až zcela idiotským způsobem, jakým vykonává politickou moc.


Uvědomte si, kam vláda pravice v pouhých třech letech od roku 2006 zavedla tento stát. Podrazila příjmy státního rozpočtu v době nastupující krize (odpustila platby bohatcům), nereagovala včas na nastupující krizi (nás se to přece netýká) a sestavila Kalouskův fiskální zázrak s růstem 4,5 % ve chvíli, kdy už bylo jasné, že přichází drtivý pokles příjmů. Český národní deficitový rekord  tak vytvořila vláda, která od rána do večera žvaní o tom, jak musíme šetřit a jejímž snem je vyrovnaný státní tozpočet na věčné časy a nikdy jinak.


Společným působením pravicového prezidenta a premiéra se v očích Evropy z našeho státu stal spolek destruktivních bláznů, podivínů a šašků, kteří se nejsou schopni vejít do racionálních evropských zvyklostí. Projevy obou „státníků“  v Evropském parlamentu byly ostudou této země, naprostým fiaskem jejich pověsti coby politiků. Pověst národa utrpěla další nenapravitelné škody díky strašlivé politické neschopnosti, nekvalifikovanosti Mirka Topolánka, který z pozice formální hlavy Evropské unie označil politiku prezidenta Obamy jako cestu do pekel. Neslýchaná hovadnost tohoto činu je patrně neopakovatelná. Jeho působení v roli zprostředkovatele v plynové krizi pak bylo naprostým krachem, trapárnou, kterou musela napravit EU (resp. její výkonné orgány) sama. A šaškovské čepice Čechům pevně na hlavy nasadil zahraničně-politický expert ODS Vondra se svojí Entropou.


Pevným zakotvením naší zahraniční politiky v zadnicích amerických bushitovských neocons pak vláda pravice svou sólo jízdou nejenomže rozbíjela zahraniční politiku Unie, ale podařilo se jí nemožné: skrze radar, tuto jejich modlu transatlantického koitu malé české myšky se zaoceánským slonem, způsobila největší ohrožení životů lidí tohoto státu od dob studené války. V dobách míru, kdy nám žádné nebezpečí odnikud nehrozí, vyrobila pravice, díky své zaryté tuposti a ideologické nepříčetnosti, situaci, ve které postavila národ do role prvního terče v (nedejbože) případném konfliktu mezi Ruskem a Spojenými státy.


Na osobní úrovni je pak pravice spolkem bezcharakterních lumpů, kteří se zmocnili vlády díky mediální štvanici doleva v drtivé většině pravicových médií, včetně těch veřejnoprávních, díky působení reklamních agentur, které přidělují peníze za propagaci jenom těm „hodným“ médiím, díky zcela neetickému jednání a chování představitelů pravice, které části české společnosti, zejména pak mládeži, imponuje (vztyčené Topolánkovy a Kalouskovy prostředníčky). Uvědomme si, že bez mediálního krytí by od pravičáků ani pes kůrku nevzal. A mediální krytí je zase poskytováno díky tlaku podnikatelského milieu, které má v českém prostředí výraznou tendenci ke zločinnému chování. Krejčíř, Mrázek, Provod a Pitr svůj původ nezapřou.


Co říci nakonec?


No, nevolte je, když jsou tak levný.


Nebo snad drahý?

 

(K článku je otevřena diskuze ZDE.)

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments