Naši žoldáci nenasazují život politicky korektně!

Naši žoldáci nenasazují život politicky korektně!

cnemo

Náš polistopadový režim zrušil armádu a nahradil ji malým spolkem žoldáků (slovo armáda silně zavání velikášstvím), používaným převážně jako pomocné jednotky v amerických imperiálních válkách. Význam této organizace pro skutečnou obranu České republiky konverguje k nule, nakonec se tím už ani nikdo moc netají.

 

Při změně systému byl žoldák, politicky korektně nazývaný profesionální voják, vylíčen jako ideál ctnosti, jediné správné řešení a záruka bezpečnosti státu. Jenže mentalita žoldáka se nezměnila ani v moderní době. Pouze mimořádné finanční ohodnocení a jistým způsobem poškozená osobnost může vést člověka k tomu, aby jel dobrovolně do cizí země, vedl válku proti tamnímu obyvatelstvu, převážně civilistům a to vše navíc ve jménu cizího impéria a jeho zájmů. Neexistuje naprosto žádná vyšší idea, naprosto žádná duchovní motivace těchto lidí se takových válek účastnit, kromě těch nejnižších.

 

Bojovník

 

Armádní představitelé jsou předpisově zděšení ze dvou nenápadných symbolů (1, 2) na přilbách českých žoldáků a média planou svatým hněvem. Ve světle toho, o co v Afganistanu těm lidem jde, tj. o život, se jedná o problém hloupý a marginální, až je to komické. Naši žoldáci sem přijeli zabíjet a případně se nechat zabít a piktogramy na přilbě jsou na úrovni školních chlapeckých záchodků, počmáraných symboly dámského přirození. Dovedu si představit náladu jejich spolubojovníků a přímých velitelů, když jsou konfrontování s takovýmto honem na čarodějnice. Jim jde o život a kdosi je zpoza větru je buzeruje za obrázky, to naštve.

 

Armáda by si měla uvědomit, koho a za jakým účelem najímá. Demokratické, národní ani ideály politické korektnosti nejsou tím, co vede lidi do armády. Nevěří jim, v dnešním marasmu, povětšinou ani běžní občané, natož drsní žoldáci. Na špinavou práci anděly prostě nezískáte, je třeba se s tím smířit a mírnit vlastní pokrytectví.


Co je tady k divení?

Tribun

Vyznamenaní velitelé z Afghánistánu nosili nacistické symboly. To je fakt, který nikdo nepopírá (i když jejich nadřízení jim nakázali inkriminované potahy přileb spálit a zničit i případné fotografie), a je celkem jedno, zda to udělali záměrně, nebo se jim ty obrázky prostě zalíbily, aniž by oni věděli, o jaké symboly se jedná. Mnohem zajímavější je údiv novináři konzultovaného experta M. Mazela: „Erby SS na jejich přilbách svědčí o naprosto zvráceném pohledu na svět elitních vojáků armády NATO."  V jakých iluzí o elitních vojácích NATO a o jejich misi v Afghánistánu to pan expert žije? Symboly SS na přilbách vojáků nejsou s působením NATO v Afghánistánu, jeho příčinami i způsobem, v žádném radikálním sporu. Svět vojáků žijících v bojové zóně je svým způsobem perverzní a je pokrytecké po nich chtít, aby dodržovali etické standardy zázemí, když po nich zároveň chceme, aby je byli schopni a ochotni kdykoliv na rozkaz porušit, protože právě to z nich dělá vojáky. Černému řádu lze vytýkat mnohé, ale nedostatek vojenských ctností mezi to nepatří. Nechci událost bagatelizovat, ale ani ji nechci přeceňovat a falešně se nad ní pohoršovat. Na to, jak se budou vojáci v Afghánistánu chovat, jsme měli myslet dříve, než jsme je tam poslali.


Zdroj: Nautilus, Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments