Nedovzdělání, zlá vůle nebo nedostatek zdravého rozumu našeho vedení?

Naši nejvyšší státní představitelé na čele s prezidentem Zemanem, premiérem Sobotkou. ministrem zahraničí Zaorálkem i předsedy obou parlamentních komor se demontrativně nezúčastnili recepce k oslavě výročí zakončení Druhé světové války na ruském velvyslanectví. Zcela evidentně tak chtěli prokázat svůj odpor k roli Ruska na Ukrajině a na Krymu, ale podařilo se jim prokázat něco zcela jiného. Buď vlastní – a to dosti hlubokou – nedovzdělanost, zlou vůli anebo (což je mnohem vážnější), svůj nedostatek zdravého lidského rozumu.


Oč tu totiž jde? Všichni tito naši nejvyšší pánové pohoršlivě pozvedávají obočí i svůj hlas nad tím, cože si to Rusové dovolili na Krymu, aniž by se buď hlasem či aspoň koutečkem svého vědomí zeptali po příčině tohoto aktu. A to by měli, a měli to udělat dřív, než se domluvili na svém bojkotu ruské recepce, protože už filozof Aristoteles ve starém Řecku učil, že nic na světě se neděje bez příčiny a německý učenec Kant k tomu ve své teorii kauzality dodal, že příčina nutně předchází následek a NIKDY TOMU NEMŮŽE BÝT NAOPAK. Ale právě tohle si naši nejvyšší představitelé zřejmě nemyslí. Oni totiž vidí Krym, to že se stal ruský, vidí tedy a vnímají jen následek, a ani v nejmenším je nezajímá příčina, která tomuto následku předcházela, a po níž by se pozeptali nejen fizofové Aritoteles a Kant, ale všichni rozumně uvažující lidé nejen u nás, ale na celém světě.


Cožpak Krymu nepředcházel masový tlak a nepředstavitelné štvaní nejvyšších představitelů EU a Washingtonu (Mccain, Kocáb, Füle, Štětina, Kohout, Rasmussen atd. atd.) na Ukrajinu, aby dala vale Rusku a vrhla se do spásné náruče Evropy? Kolik nerealistických a nesplnitelných slibů na Majdanu padlo z úst těchto neodpovědných lidí, kteří zde pustě agitovali a dobře věděli, že jejich sliby jsou nesplnitelné? A jak pak tedy tímto tlakem čtyřicetitisícový dav z Majdanu, v Polsku i jinde vyškolenými záškodníky vyztužený a pěti miliardami amerických dolarů podplacený, vypudil ze země svoji desítky milionů Ukrajinců zvolenou zákonnou vládu a jen tak od oka najmenoval vládu novou, někdejším představitelem EU Verheughenem označenou za vládu fašistů z masa a kostí. A ta, tohoto označení hodná, okamžitě zrušila zákon o dosavadním možném používání ruštiny v úředním styku a dala tak Rusům a rusky smýšlejícím občanům Ukrajiny nahlédnout, co je pod touto novou více či méně fašistickou, banderovskou a Pravým sektorem ovládanou vládou v budoucnu čeká, a jak ostře protiruskou a válečnickou politiku proti jejich pravé vlasti nový ukrajinský režim rozpoutá. Což všechno byla ona PŘÍČINA , předcházející logickému následku, kterou ovšem naši nejvyšší představitelé odmítají vidět i vnímat a jako tajemným jedem uštknuti zírají jen na ruský Krym jako následek bez příčiny, čímž popírají nejen své vzdělání, ale i svůj zdravý rozum..

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky