Novácké priority

Březen 17, 2011

Dnešní Televizní noviny,  které jsem zase jednou omylem viděl, odhalily novácké priority. Začínaly šestiminutovou, neuvěřitelně hloupou reportáží o zavražděné Aničce a zatčeném zloduchovi.

Kdyby byla okurková sezóna, tak to chápu, ale okolo se dějí nepředstavitelné věci. Arabský svět je vzhůru nohama, modrý gang posílá republiku do 19. století, státní televizi berou útokem státem placení samopalníci, japonská nukleární katastrofa ukazuje slabost naší technické civilizace v plné nahotě, o desítkách tisíc obětí šíleného zemětřesení ani nemluvě. Pokud má vůbec novinařina smysl, jsou to právě časy, jako jsou tyto.

 

I když pomineme výběr hlavního tématu, zůstane reportáž vedená dle nejlepších tradic mediálního lynče. Podezřelý už byl odsouzen, probíraly se internetové příspěvky žádající „smrt za smrt“, trpící policisté, kterým v minulém kole chyběla jen taková maličkost, jako důkaz a nezapomnělo se zdůraznit (tím správným akcentem), že soudit bude stejný soudce, který podezřelého již jednou podezřelého propustil. Jako zjevení na mne působil „odborník“, který „objevil“ osobnostní problém podezřelého, tedy pokud to udělal. Zdá se, že viníka už máme, chybí už jen maličkost: usvědčit ho.

 

Novácké Televizní noviny jsou urážkou zpravodajství a kdyby měl tento svět logiku, stačilo by to k odebrání vysílací licence.

 

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments