Nové bydlení
S televizními pořady o novém bydlení se dnes roztrhnul pytel. Máte si sehnat odborníky, a oni vám udělají nové bydlení. Máte stavět sen – snít, a nikoliv bdít. Jinak byste nebyli snadno manipulovatelní.

Takže, rodinka odejde někam na dovolenou a odborníci na bydlení zatím přestaví a předělají jejich příšerný byt, který je úplně zavalený nepořádkem a zbytečnými krámy, na kterých za cenu své smrti lpí.

Když je mladými odborníky nově předělaný byt hotov, rodinka se vrátí, a slzí nadšením, nad krásou nového bydlení a také nad tím, jak k němu zdarma přišla. Tolik televize.

Diváci jsou nadšení. Podobné pořady milují, zatímco je doma tísní jejich vlastní závaly nepořádku a odpadků. Možná si inspirování televizními pořady o bydlení také pozvou za své peníze mladé odborníky, a také za své peníze odjedou během rekonstrukce svého bydlení na nějakou drahou dovolenou. Až se vrátí, také oni strnou úžasem nad krásou vyklizeného a vyprázdněného bytu.

Když nový interiér opět zaneřádí, bude se situace opět opakovat. Až do té doby, než definitivně vyklidí své obydlí sami sebou. Pak odejdou za novým bydlením.

Nejkrásnější je prázdnota. Náš vkus je však zkažený, a tak nejsme schopni její krásu nijak ocenit. Proto, když se míra složitého nepořádku, ve kterém normálně žijeme, zmenší, jsme nadšeni náhlou prostotou a jednoduchostí. Kdybychom sami vyházeli ty zbytečné krámy a uklízeli, libovali bychom si v té jednoduchosti a nepotřebovali bychomžádné draze zaplacené odborníky na bydlení.

Největší míru prázdnoty vykazuje smrt. Její stav je však pro nás trvale nedosažitelný, ačkoliv se domníváme, že ji máme absolutně v kapse. Člověk se zkaženým vkusem si svého zkaženého vkusu není nijak vědom. Vše posuzuje pouze podle něj. Podobně je to i s duševní omezeností. Vše podle ní vnímáme a hodnotíme, aniž bychom si jí byli vědomi. Naopak, čím omezenější jsme, tím více jsme přesvědčeni o tom, že víme vše.

Vznik života byl složitou záležitostí. Smrt tlačená nudou přestala bydlet sama v sobě. Šla si hledat nové bydlení. Zemřela, zblbnula, a nyní sní o novém bydlení. To je však čím dále tím hnusnější. Život je zemřelá smrt. Život vznikl, když smrt přestala bydlet sama v sobě. Když nesníte o novém bydlení, život se stává holým neštěstím.

Pokud ovšem nespočíváte sami v sobě.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments