Pecinovic Plastici a jiní desperáti II

Policie zřejmě pochopila, že obvinění „z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka" jsou celkem slabé kafe vzhledem k použité formě násilí a bombastické mediální kampani. Proto nastal zásadní obrat, jde prý o terorismus, to zní jistě lépe a je to „cool".

 

Česká společnost je velmi citlivá na perzekuci za verbální zločiny zvláště, když je analogie s policejními praktikami komunistického režimu až komická. Takže po třech dnech povídání o kapelách, koncertech a verbálních zločinech je zde najednou podezření z terorismu, novodobého čarodějnictví, což je obvinění zcela jiné závažnosti. Nic podrobnějšího se ale do médií nedostalo, jen mlhavá slova o vlajkách SS, plynových pistolích a vojenském výcviku. Poslechněte si téměř umělecky zpracované video Mladé fronty, rušené jen nejistým projevem šéfa ÚOOZ.

 


Tak tedy výsledek. Ze 24 zadržených 18 obviněných, 8 návrhů na vazbu a jen dvě uskutečněné vazby. Ve dnešní hysterické atmosféře bych to nazval fiaskem, tedy máme-li věřit podezření z terorismu, které se údajně týká 10 obviněných. Policie nakonec zatčené obvinila pouze „z podpory a propagace směřující…" a okomentovala skutečně mistrovsky:

 

"Vyšetřování pokračuje, je možné, že ještě budou obviněni z dalších trestných činů," nevyloučil Šlachta.

 

Televize Nova raději přímo prohlásila, že nebyl dostatek důkazů. Proč tedy ta nepodložená obvinění do médií? Nervozita? Je tlak politické objednávky až tak silný?


Za dva dny, v otázkách Václava Moravce již pan policejní Václav Martinů (čas cca 1:00) musel čelit velmi nepříjemné otázce:

 

Když nebyl nikdo obviněn z přípravy teroristického činu, nejsou ta Šlachtova slova šířením poplašné zprávy?

 

Prezident

 

A odpověď? Jedna věc je prý trestně právní definice terorismu a druhá faktické informace, že skupina extrémistů připravovala… Bez ohledu na to, zda se ukáže konkrétní skutková podstata, tak samotné chování, samotná motivace, samotná příprava… Věta skončila nějak bez podmětu a nedává smysl. Ale hlavně, že teroristický čin nehrozí. No rozumíte tomu, tak chce nás někdo mordovat, nebo ne? Tak to chodí, když policie místo skutkové podstaty hodnotí chování, motivaci a přípravu.

 

Ano, pravda, v rozvinutém socialismu by se nic takového stát nemohlo, protože prokurátoři a soudci by plně spolupracovali a nezůstalo by u dvou upocených internací, které alespoň prozatím zachraňují policii tvář. Při nadcházejícím výročí jistě si vzpomene na Národní třídu, Husáka, komunistickou cenzuru a šikanu a na heslo tehdejší nově vznikající elity „Nejsme jako oni", které znělo ze všech tribun. Stačilo 20 let – mnoho neschází a jsme zpět.

 

Převzato z blogu Nautilus

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments