Politický masomlejn: 35. týden

Plamen domácí diskuse o gruzínsko-ruském konfliktu dohořívá, takže jsme se nejdříve dozvěděli, že Václav Klaus zůstal s názorem na Rusko sám doma i ve světě (!!!), poté že Karel Schwarzenberg a jeho kolegové Saakašviliho varovali před "unáhleným jednáním", a že podle Václava Havla EU musí pojmenovat Rusko jako agresora. Taky z toho nejste moudří? Zvykejte si!


Do vlády dorazil návrh rozpočtu z pera ministra financí Miroslava Kalouska na rok 2009 s deficitem 38 miliard Kč. Bývalý náčelník Generálního štábu Pavel Štefka se stal konzultantem na Úřadu vlády. Štefka je vyšetřován pro podezření z nezákonného obohacování. Miliardy z Bruselu, určené pro školství, bude rozdělovat soukromá firma, vybraná bez výběrového řízení. Cena zakázky na poradenskou činnost je tak nízká, že se na ni prý tento zákon nevztahuje.


Konec dovolené byl poznat i na vnitrostranickém dění. Problém s neposlušnými poslanci řeší vládní ODS, vylučovat se prý zatím nebude, u Zelených nabírá obrátky předsjezdová kampaň Martina Bursíka i Dany Kuchtové, KDU-ČSL půjde v šesti z třinácti krajů do koalic a Miroslav Šlouf nebude vyloučen z ČSSD, ale má se omluvit poslaneckému klubu.


Mzdy v nepodnikatelské sféře poklesly meziročně o více než 3 procenta, a odbory se dožadují jednání a hrozí stávkou. České obce dluží více než 112 miliard Kč a devět stovek z nich je již předlužených. Antimonopolní úřad vyšetřuje podezřelou zakázku České pošty. Televize Nova vytáhla na brněnskou ODS čtyři roky starou korupční kauzu. Miliardář Zdeněk Bakala si koupil vydavatelství Economia, které vydává mj. i Hospodářské noviny, další miliardář Petr Kellner hodlá založit a provozovat zdravotní pojišťovnu. Start mu může usnadnit i to, že VZP poslala dva miliony do Irska a nikdo neví za co. Nezahálí ani další miliardář Chrenek, který za srpen zdvojnásobil počet klientů své zdravotní pojišťovny Agel. Audit v Karlovarské krajské nemocnici dopadl katastrofálně.


V souvislosti s blobem se na obzoru rýsuje další arbitráž. Daňoví poplatníci, připravte si peněženky! Pokud je máte prázdné, můžete vyhrát zlatou olympijskou medaili, zkusit štěstí ve Sportce, nebo vyvézt své sperma do ciziny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments