Politický masomlejn – 52. týden
Komentáře, které se vracejí k vládnímu fiasku v poslanecké sněmovně, ukazují jak slabost vlády a její neschopnost nadále pokračovat v silové politice a zastrašování, tak nesmyslnost obviňování opozice z ohrožení životů našich vojáků. A vypadá to, že Jiří Paroubek to s odmítnutím pokračování některých vojenských misí myslí vážně, jak ukázal průběh jeho jednání s velvyslanci členských států NATO.

 

Naopak se ukazuje, že regulační poplatky mají hluboký smysl a vědomi toho si jsou i odvolaní manažeři nemocnic. Jak jinak by si mohli vyplatit tučné odstupné? To ministrem zdravotnictví Julínkem čerstvě jmenovaný ředitel Úrazové nemocnice v Brně rezignoval sám poté, co zjistil, že jeho mise je odsouzena k neúspěchu. A jeho odhad potvrdil i sám pan prezident, který podepsal poslaneckou sněmovnou odhlasovaný převod tohoto zdravotnického zařízení na město Brno.

 

Hezký a nekonfliktní (jak jinak?) rozhovor s Václavem Klausem vedl Milan Knížák. Věnovali se EU a nové pravicové straně. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg odsoudil Hamas za to, že vyprovokoval svými podomácku vyrobenými raketami naše izraelské přátele k humanitárnímu bombardování Gazy. Současně je vyzval, aby našli nějaké cesty, jak zajistit, aby mladí Palestinci nepropadali nenávisti a nepodporovali Hamas. Nechyběla ani výzva obou stranám k příměří – jak šlechetné!

 

Ekonomická krize udeří naplno v příštím roce, shodují se ekonomové a zprávy z hospodářské sféry jim dávají za pravdu. Firmy se chystají propouštět, a to i ty velké a doposud úspěšné, i když konkrétní počty propuštěných zatím tají. Hlavnímu českému exportérovi, Škodě Mladá Boleslav, dramaticky klesají objednávky. Od 1. ledna se budou výrazně zdražovat nájmy, platby za elektřinu, plyn a vodu. Naopak benzín je nejlevnější za poslední čtyři roky.

 

Královéhradecký dopravní podnik musí podle rozhodnutí soudu vrátit penále dodavateli nově postaveného autobusového nádraží. Smlouva totiž byla špatně formulovaná (sic!) a nebylo jasně uvedeno jak velkou pokutu má dodavatel stavby zaplatit za každý den prodlení. Pražský magistrát nařídil, že od ledna musí být taxíky žluté, čisté a ne starší osmi let. Žáci ve školách budou moci být trestáni za šikanování učitelů pomocí mobilních telefonů.

 

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments