Pravda o vodě

Cena vody v ČR „dohnala a předehnala“ ceny v zemích Západní Evropy a to začínala ani ne na 1 koruně za m3. Vodárnám ale přitom stále chybí peníze na investice! V čem je problém? Vždyť přišli zahraniční strategičtí investoři, přinesli své “know-how“ a proběhla zázračná privatizace, která měla vše zefektivnit a ….. bla, bla, bla.


VÝSLEDEK? Všichni platíme víc a více, peníze vodárnám chybí a některé skupiny si pěkně mastí kapsy.


PROČ? Hlavní důvod je, že do vodáren byl zaveden SYSTÉM, díky kterému se peníze vybrané od lidí a spotřebitelů za vodu nevrací zpět do odvětví a nekončí v trubkách. Prostřednictvím manipulací, lží a slibů byl v řadě regionů zaveden systém, který funguje jako „cedník“. Je geniální, ale jen z pohledu zahraničních koncernů, které na něm profitují. S investicí desítek miliónů se dostaly k miliardám a lidé platí, platí a platí. Stát tomu cedníku nejen přihlíží, ale dokonce do něj nalévá další a další peníze. V některých případech dokonce někteří jeho zaměstnanci s koncerny kooperují. Jak systém prodeje vody fungoval dříve a jak funguje dnes, vysvětluje toto krátké video.


CO S TÍM? ZMĚNIT SYSTÉM PRODEJE VODY! Je třeba začít u politiků, a to u těch nahoře. Připravují legislativu, přes Ministerstvo zemědělství koncepce rozvoje vodovodů a kanalizací a přes Ministerstvo financí "regulují" kam peníze za vodu tečou = nastavují SYSTÉM. Společně s dlouholetým předsedou představenstva okresní vodárny Vak Přerov, která se ubránila opakovaným nájezdům zahraničních koncernů, toužících inkasovat vodné a stočné a tím i zisky z prodeje vody místo Vaku Přerov, jsme zaslali členům vlády, poslancům i senátorům dokumenty dokládající nevýhodnost prodeje vody přes překupníky a popsali jsme, co se ve vodárenství děje. Vyzvali jsme je, aby upravili legislativu a sjednali nápravu systému prodej vody ve prospěch lidí a státu. Konstatování, že způsob privatizace vodáren nebyl šťastný a stát, obce a lidé na něj doplácí, které jsem od některých členů špiček vlády zaregistrovali, k nápravě nestačí. Je to stejné, jako když jdete ulicí a vidíte, že někdo vykrádá obchod. Konstatovat, že to není správné a neudělat nic, je k ničemu.


WWW.PRAVDAOVODE.CZ Podnět na vládu a na parlament nemusí stačit. Proto, aby byl brán vážně, je nutné, aby jej podpořili běžní lidé. Rozhodli jsme se proto lidi informovat přes internet, www stránky a sociální sítě. Na to navazuje možnost se seznámit s Výzvou a vše končit rozhodnutím se přidat nebo nepřidat a podepsat či nepodepsat Petici, kterou vyzve vládu, aby v této věci jednala.


CO MOHOU LIDÉ DOKÁZAT? Systém zavádí lidé, proto každý systém mohou jedině lidé změnit. Jsme v tom společně. Stačí, aby si 5-6 % populace uvědomilo, o co jde, a najednou si to uvědomí téměř všichni. Náš úspěch ve vodě závisí na odpovědi na tyto dvě otázky: 1) Kolik nás je? Kolik nám schází do 5 nebo 6 %? 2) Co uděláte VY? To netvrdím jen já.


První reakce od lidí jsou nečekaně pozitivní. Stejně tak nečekané je, že se ozývají někteří poslanci, kteří chtějí další informace…Chcete-li více informací, podívejte se na www.pravdaovode.cz, a chcete-li pomoci, tak se přidejte.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments