Pro koho je Miroslav Kalousek ten nejlepší ministr?

Miroslav Kalousek večer převezme v USA cenu pro nejlepšího ministra financí rozvíjejících se evropských ekonomik v letošním roce. Ocenění mu udělil časopis Emerging Markets už podruhé.

 

Who is who (z internetových zdrojů):

 

Emerging Markets je součástí Euromoney Institutional Investor plc, jednoho z největších a nejrespektovanějších světových zdrojů finančních informací.

 

Euromoney Institutional Investor PLC  je jedním z největších evropských vydavatelů obchodních a finančních magazínů, který má podíly ve vydavatelstvích v oblasti finančnictví a organizačních agenturách. Společnost byla založena v r. 1969. Společnosti patří skoro 100 mezinárodních specializovaných časopisů z oblasti finančnictví, energetiky, letectví, farmaceutiky a justice. Je ze 70 procent vlastněna skupinou Daily Mail and General Trust Group.

 

Daily Mail and General Trust plc je britský mediální konglomerát, jeden z největších v Evropě. Ve Velké Británii má podíly v celonárodních a regionálních novinách, televizi a rozhlasu. Společnost má rozsáhlé aktivity i mimo Velkou Británii prostřednictvím společností  Northcliffe Media, DMG Radio Australia, DMG World Media, DMG Information. Největšími trhy kromě Velké Británie má tento konglomerát v USA, východní Evropě a v Austrálii.

 

Tato mediální skupina vyšla ze středně významných britských novin Daily Mail, které založil Harold Harmsworth se svým starším bratrem Alfredem v r. 1896. Ty byly přetvořeny na akciovou společnost v r. 1922 a její akcie byly poprvé obchodovány na londýnské burse v r. 1932. Harmsworth byl povýšen do šlechtického stavu jako Lord Rothermere.  Byl sympatizérem nechvalně známého Oswalda Mosleye a Britské Unie Fašistů a v roce 1934 napsal článek „Hurá černým košilím“. V roce 1938 v souvislosti s očekávanou Hitlerovou invazí do Československao napsal v Daily Mail, že „Češi jsou pro Angličany nezajímaví“.


Výkonným ředitelem a většinovým vlastníkem akcií společnosti Daily Mail and General Trust plc se ve svých třiceti letech po náhlé smrti svého otce stal čtyřiačtyřicetiletý britský nakladatel Jonathan Harmsvorth, 4. vikomt Rothemere, podle deníku The Independent usedlý muž se smyslem pro rodinu a čtyřmi dětmi. V roce 2006 obsadil na žebříčku nejbohatších Britů 51. příčku, s hodnotou majetku odhadovanou na více než jednu miliardu liber. Je podporovatelem Davida Camerona, současného konzervativního britského ministerského předsedy. Daně po vzoru svého zesnulého otce platí ve Francii.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments