Prožereme se ke svobodě?

Mé poznatky vychází ze seriózních vědeckých výzkumů. Možná, že máte doma v paneláku také časté návštěvy nezvaných hostí. Nemyslím exekutory, ale jen obyčejné krysy, které jsou proti svým nedruhovým kolegům velmi milými zvířátky. A to dokonce, i když vám lezou stoupačkami do kuchyně, aby ochutnávaly vaši lahodnou krmi. Ty druhé krysy jsou mnohem vlezlejší a horší.


Z televizního vysílání se stala elektronická kuchařka. Na všech kanálech pečou, vaří, dusí, praží, škvaří a grilují všechny myslitelné i nemyslitelné chutě okounějících diváků. Těm tečou husté sliny po bradě a místo budování svobody a demokracie, na které kašlou, se snaží podle té zatracené bedny také kuchtit.


Z nebohých manželů se stávají pokusné krysy. Možná nejste sami, na kom manželka zkouší, zda jídlo, které podle té zpropadené bedny připravila, není smrtelné jedovaté. Jestli bylo fatálně toxické, se však stejně nedozvíte. Smrt totiž přichází stejně nenápadně jako spánek, byť ji provázejí žaludeční křeče. Ostatně svoboda a demokracie také. Než se nadějete, zapadnete do jejich sajrajtu a ani nevíte jak.


Zprvu mne to zaráželo, že naše občanská společnost začala tak nepříčetně žrát a nabývat na tuku a váze. Jelikož jsem však filosof samouk, který chápe, že ve vesmíru neexistuje nic jenom tak, ale vše má své hluboké kosmické příčiny, začal jsem ten okultní fenomén vědecky zkoumat.


Krysy nebo spíše potkani, kteří nás v našich krajích potkávají, mají tu zvláštní vlastnost, že když je někam zavřete, snaží se prokousat ven. Dokonce, i když je chováte několik generací za sebou laboratorně zavřené a přitom je dobře krmíte, snaží se pořád a pořád prokousat ven a zdrhnout.


U lidí nic takového nehrozí. Ti si na umělý odchov v izolovaných podmínkách velmi rychle zvykají, a dokonce jej i naléhavě vyžadují. Pouze ta žravost jim zůstala po stejných evolučních předcích. Je jisté, že ke svobodě se s ní však neprokousávají. Už si dávno odvykli a prožírají se zcela opačným směrem.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments