Rabování Ukrajiny právě začalo

Podle zpráv z ukrajinského deníku Kommersant připravily loutky washingtonského ministerstva financí v Kyjevě, které předstírají, že jsou ukrajinskou vládou, úsporný ekonomický plán, který sníží penze na Ukrajině ze 160 na 80 USD, takže západní bankéři, kteří půjčují peníze Ukrajině, budou moci být vyplaceni na úkor ukrajinských chudých. Jede se stále dokola podle řeckého scénáře.

Západní lupiči se dali do díla ještě předtím, než loutková vláda, která se dostala k moci Washingtonem zinscenovaným pučem proti legitimně zvolené ukrajinské vládě, dosáhla alespoň náznaku stability a uznání. Naivní demonstranti, kteří uvěřili propagandě, že členství v EU jim nabídne lepší život, přijdou už v dubnu o polovinu svých penzí. Ale to je jenom začátek.

Prohnilá západní média popisují půjčky jako „pomoc“. 11 mld. euro, které EU nabízí Kyjevu, není pomoc, ale půjčka. Kromě toho přichází s mnoha podmínkami, včetně té, že Kyjev odsouhlasí úsporný plán Mezinárodního měnového fondu.

Vzpomeňme si při této příležitosti, že se naivní Ukrajinci zúčastnili protestů, jež byly využity ke svržení jejich legitimní vlády, protože uvěřili lžím ze strany Washingtonem financovaných "nevládek" (NGO), že poté, co se připojí k EU, budou jejich ulice dlážděny zlatem. Místo toho získají osekané penze a úsporný plán MMF.

Tento úsporný plán oseká sociální služby, financování vzdělávání, vyháže státní zaměstnance, devalvuje měnu, což zvýší ceny dovozů včetně ruského plynu a elektřiny. Vytvoří také podmínky pro převzetí ukrajinských aktiv západními korporacemi.

Ukrajinská zemědělská půda se přesune do rukou amerického agrobyznysu.

Jedna část plánu Washingtonu a EU pro Ukrajinu, tedy spíše pro část Ukrajiny, která nedezertovala do Ruska, byla úspěšně završena. To, co zůstalo z této země, bude důkladně vyplundrováno Západem.

Další části plánu se nedaří až tak dobře. Ukrajinské loutky Washingtonu ztratily kontrolu nad protesty na úkor organizovaných a ozbrojených ultranacionalistů. Tyto skupiny, jež mají kořeny u lidí, kteří bojovali za Hitlera během 2. světové války, se slovně i skutky angažují takovým způsobem, že to jižní a východní Ukrajinu nutí, aby se vrátila zpět do Ruska, k němuž patřila až do 50. let, kdy ji sovětští komunisté přičlenili k Ukrajině (Pozn. překl. – v 50. letech byl přičleněn pouze Krym, zmiňované oblasti byly přičleněny v době, kdy se konstituoval Sovětský svaz.)

V době, kdy to píšu, se zdá, že se Krym oddělil od Ukrajiny. Washington a jeho loutky z NATO nemohou dělat nic, než se chvástat a hrozit sankcemi. Hlupák v Bílém domě ukazuje impotenci „jediné světové supervelmoci USA“ uvalováním sankcí na neznámé osoby, ať už je jimi kdokoliv, jež jsou zodpovědné za návrat Krymu do Ruska, v jehož rámci existoval již asi před 200 lety předtím, než podle Solženicyna opilý Chruščov s ukrajinským původem přesunul tyto jižní a východní ruské oblasti do Ukrajiny. Když tyto ruské oblasti zjistily, co se děje na západní Ukrajině, chtěly jít zpět domů, kam patřily, stejně jako Jižní Osetie nechtěla mít nic s Gruzií.

Co se týče Krymu, nemohou washingtonské loutky v Kyjevě dělat nic, kromě chvástání. Podle rusko-ukrajinské dohody je Rusku povoleno mít na Krymu 25 000 vojáků. Americká a evropská média, která roní slzy nad „ruskou invazí 16 000 vojáků“, prokazují buď totální neznalost, nebo se spoluúčastní na washingtonských lžích. Je zřejmé, že US/EU média jsou zkorumpovaná. Jenom blázen by se spoléhal na jejich zprávy. Všechna ta média, která věří čemukoli, co Washington říká, poté, co G. W. Bush a Dick Cheney poslali ministra zahraničí Colina Powella do OSN, aby tam vytroubil a prodal režimní lži o „iráckých zbraních masového šíření“, o nichž zbrojní inspektoři Bílému domu řekli, že nikdy neexistovaly, jsou prostě souborem prodejných kurev.

Utlumený Putinův přístup ke strategické hrozbě, kterou Washington poslal do Ruska, dává Washingtonu šanci udržet velký průmyslový komplex v bývalých ruských oblastech na východní Ukrajině, který dosud slouží ruské ekonomice a armádě. Samotní lidé na východě Ukrajiny jsou v ulicích a požadují separaci od nezvolené vlády, kterou washingtonský puč nastolil v Kyjevě. Když si Washington uvědomil, že svou nekompetencí ztratil Krym, přiměl své loutky, aby jmenovaly do vládních funkcí ve východoukrajinských městech ty ukrajinské oligarchy, proti nimž byly částečně namířeny protesty na Maidanu. Tito oligarchové mají kromě policie a veškerých ukrajinských jednotek, jež jsou stále funkční, své vlastní milice. Lídři protestujících Rusů jsou zatýkání nebo zmizeli. Washington a jeho maňásci z EU, kteří deklarují svoji podporu pro sebeurčení, jsou pouze pro takové sebeurčení, které je zmanipulováno v jejich prospěch, a proto má Washington plné ruce práce s potlačováním sebeurčení na východě Ukrajiny.

To je Putinovo dilema. Jeho nedůrazný přístup umožnil Washingtonu, aby se chopil iniciativy na východní Ukrajině. Oligarchové Taruta a Kolmojskyj byli dosazeni k moci v Doněcku a Dněpropetrovsku, zatýkají Rusy a páchají nevýslovné zločiny, ale o tom od US presstitutek neuslyšíte. Strategií Washingtonu je zatknout a umlčet lídry separatistů, takže nebudou žádní představitelé, kteří by mohli Putina požádat o intervenci.

Kdyby měl Putin drony, měl by možnost odstranit Taruta a Kolomojského. Pokud Putin dopustí, aby Washington udržel ruské provincie na východě Ukrajiny, ukáže tím slabost, které Washington využije. Washington bude těžit z této slabosti až do bodu, kdy přinutí Putina k válce.

Ta válka bude jaderná.

Převzato z Information Clearing House

Překlad: Stan

Námět: Gatta

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments