Referendum VV: Nezklamte majitele strany!

O osudu vlády teď rozhodnou véčkaři v referendu

 

Článek pod tímto názvem se dnes objevil v rubrice Novinky na Internetu. Praví se v něm doslova :

 

„Vůdcové trojkoalice svoji misi splnili. Dali dohromady vládu i její program. Teď jsou však v rukou tisícovky véčkařů, kteří po internetu rozhodnou, zda to všechno ještě neskončí blamáží. Věci veřejné totiž splnily svůj slib a dají výsledek práce svých vyjednavačů schválit stranickým referendem.“

(Pozn. editora – zatím to spíše vypadá na blamáž)


Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg věří, že referendum VV dopadne dobře, a že se ostuda konat nebude: „Jsem si jist, že majitel této strany se postará o to, že k žádné blamáži nedojde,“ řekl Právu podle  výše zmiňovaného článku Schwarzenberg. 


Reakce předsedy parlamentní strany je svým způsobem typická. Knížepán vnímá politickou stranu nikoli jako veřejnou službu, ale jako něčí majetek. Jako další způsob byznysu. Majitel si jí vytvořil (koupil, pronajal, vymyslel), aby mu sloužila. Když je majitelem (patronem) bohatý podnikatel, pak mu má strana zajistit minimální daně a maximální ochranu. Co se týká ostatních, to majitele politické strany moc nezajímá – když se chtěli mít lépe, taky si mohli nějakou stranu udělat. Cožpak o to, takové stanovisko u TOP 09 nepřekvapuje, jen je s podivem, že mu je voliči tak bezelstně zbaštili.


Podobně se tvůrci tzv. důchodové reformy rádi ohánějí pečlivě vybranými závěry Bezděkovy komise. Bohužel větší část veřejnosti neví, že pan Bezděk je majitel soukromého penzijního fondu. Požádat ho o radu, to je jako nechat uzenáře rozhodnout, co je zdravější, zda špekáček nebo kremrole. I pan Bezděk dbá o svůj byznys, a proto poradí, že úplně nejlepší jsou privátní penzijní fondy. Navzdory tomu, co soukromých bank, spořitelen, fondů a jiných finančních produktů zkrachovalo, případně bylo vytunelováno. Ale situace pro jejich majitele není beznadějná: Stačí dát správné politické straně sponzorský dar a ejhle – privátní fondy či pojišťovny budou mít zákonem zajištěn přísun nových klientů!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments