Sicilské nešpory ODS

Omerta je část kodexu mafie, podle kterého je člen organizace povinen vůči policii a úřadům zachovávat mlčení o všech aktivitách organizace a jejích členech, i kdyby se mělo jednat o jeho nepřátele. Porušení tohoto „zákonu mlčení“ bývá trestáno smrtí. (Wikipedie)

V dnešním Neviditelném psu uveřejnil Tomáš Haas, bývalý poradce Václava Klause a Mirka Topolánka článek s názvem "Jak se dají prohrát nejen volby". Haas v něm přímo obviňuje ODS, že po Topolánkovi bude řízena "kmotry", tj. těmi, kteří: "… Svým americkým a ruským vzorům se podobají i jinak. Mohli jsme je vidět, pokud jsme je vidět chtěli, na posledním kongresu ODS, přijíždějící v limuzinách se speciálními poznávacími značkami, obklopující bar ve společnosti krajských pohlavárů a členů gremia a platící za lahev minerálky pětitisícovými bankovkami."

Haas dále říká: "Pozitivní přínos Mirka Topolánka má spočívat v tom, že nebude vidět a nebude slyšet. Má být v tom, že zmizí z politického života a nebude připomínat členské základně a voličům úlohu "kmotrů" v ODS."

Přičemž už předtím Haas řekl, že: "… daleko víc lidí se s ODS postupně rozchází ne pro to, že její předseda někdy říká, co má na jazyku, ale pro to, co Mirek Topolánek již dlouho, přinejmenším od prohraných voleb do krajských zastupitelstev, kritizuje – korupce a rostoucí vliv podivných sponsorů, "kmotrů", kteří již ODS v některých krajích ovládli, podobně jako ti, kteří byli jejich původním vzorem – mafiánští "kmotři" amerických odborů a ruští oligarchové."

Kmotry skloňují jak Topolánek, tak i Haas opakovaně, Tlustý říká, že strana je přímo řízena podnikateli (neboli těmi od baru, co platí minerálku pětitisícovkou), takže můžeme mít za prokázané (jestliže to říká předseda, jeho poradce plus bývalý místopředseda), že ODS se stala stranou kmotrů. Mafiánským uskupením.

ODS je tedy podle těchto výpovědí zločinecká (neboť mafiánská) organizace a byla téměř desetiletí řízena předsedou, který o tom musel vědět, musel být zapojen, a měl zároveň všechny možnosti tento stav změnit. Pokud to neudělal, tak to může být jenom ze dvou důvodů: buďto nechtěl, nebo nemohl. Jestliže o tom dnes mluví, tak nemohl.

Neboli ODS řídí nastrčené figurky (Nečas, ten na to i vypadá), spolupracující s podnikateli a jejich nejhorší sortou (Mrázek plus Íčko a Téčko), které s jejím charakterem nepohnou, nemohou, protože skuteční bossové sedí v zákulisí a tahají za nitky. A mají zvláštní espézetky na autech s kouřovými skly.

Jestliže tři z bývalých nejvýznamnějších představitelů ODS (Topolánek, Tlustý a Haas) porušují zákon omerty, otevřeně hovoří o mafiánském charakteru strany, tak to opět může mít dvě příčiny: buďto kyselé hrozny, když jste nás vyhodili, tak vám to osladíme, nebo už to nemohli vydržet, nepochodovali v řadě a byli vytěsněni. Nebo kombinace těchto důvodů.

Jak je to ve skutečnosti, to se ještě ukáže. Až ODS prohraje volby, tak ledy začnou pukat, kompaktní vztahy rozpadat a špína vyplave na povrch v celé své kráse. A – pokud i v Česku platí úvodní charakteristika – někteří tu špínu budou potkávat, míjet na své cestě ke dnu. V sudu. Neboť ODS v opozici jak v krajích, tak i na nejvyšší úrovni, to je  pro kmotry zmařená investice. Vyhozené peníze z okna.

A peníze mají kmotři rádi nade všechno.

Převzato z blogu autora.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments