Strašení místo řešení: Předvolební kaviár, povolební utopenci…

Asi bychom si měli uzákonit, že týden před volbami by neměly vycházet články o politicích. Mainstream i outsiderstream by se uklidnil, a byli bychom ušetřeni křečovitých trapností jako dnes na nejdůvěryhodnějším ze všech serverů. Po jeho přečtení mám pocit, že pravice má v ruce nezfalšované průzkumy veřejného mínění, které přisuzují ODS 3 % a TOP09 0,5 % voličských hlasů. Naši nepostradatelní budovatelé kapitalismu žijí v panické hrůze z totální ztráty moci a tak se točí na Paroubkově metafoře "kaviáru" jako označení nadbytečného luxusu, který by bylo záhodno zdanit.

Nejdříve fotografie, kde Paroubek vypadá jako žába před skokem do bahna. Text začíná citací řečníka ohledně kaviáru a daní. A pak se už jede jen ten kaviár. Kaviár pravý, nepravý, laciný, kdo ho konzumuje, kolik stojí sklenička a kolik je u nás pojídačů kaviáru. Samozřejmě jako šafránu, z čehož logicky vyplývá imbecilita sociálně demokratických plánů na nápravu pokřiveného daňového systému. V závěru připomenutí, že se nám dobře placení manažeři přestěhují do zahraničí a podprahově ještě kapička, že sebou vezmou i své firmy. Při úrovni většiny našich podnikatelů a manažerů se obávám, že by tam vydrželi 14 dní. Pak by zkusili českou úplatkářskou uličku – a už by šupajdili do kriminálu.

Otázka je, co dál s českými médii. Ta jsou nepokrytě ovládána podnikatelskou klikou a brutálně pokřivují obraz světa, v němž žijeme. Lidé se tak mentálně ocitájí ve vzduchoprázdnu. Žijí své chudé životy a věří, že musí zastávat "bohaté" názory. Nemají šanci se rozhodnout podle svých potřeb a své životy řídí podle potřeb úzké vrstvičky, vzniklé za klausiády v první polovině devadesátých let.

Zářivým příkladem jsou naši zlatí studenti a dorost vůbec, viz článek na Lávce, s jehož obsahem se plně ztotožňuji. Dozvíte se v něm, proč vlastně naši studenti jsou schopni odmítat školné, zdravotnické poplatky, a ti uvědomělejší i nízké zdanění bohatých, ale stejně budou volit TOP09. Proč matky na mateřské nebo nezaměstnaní volí pravici, respektive nevolí bradavici.

Pokud v sobotu večer bude mít pravice navrch, bude potřeba, aby levičáci zhasli a odešli za lepším někam za hranice. Je celkem jedno kam. Uživí se, protože mají v sobě pokoru a ochotu naslouchat, ale ne ochotu poslouchat na slovo. Proto dnes volí levici.

Modrá chudina se nechá doma zotročit svými mozkožrouty a nastane tu ráj na zemi. Naštěstí u toho už ale být nemusíme.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments