Tantalova muka

Už déle než rok trpíme situaci, kdy pohyby všech světových burz ovlivňuje každý mediální pšouk, nad kterým se zamává řeckou vlajkou. Zemička oliv a gyrosu po třech tísíciletích opět získala světový význam, díky svému „dloužku“ ve výši cca třetiny ročních výdajů USA „na obranu“.


„Řecký projekt“ se skládal z několika fází. Prvním bylo přijetí EURa, které podle pravidel jak EU, tak pravidel ekonomických přijato být nemělo. Účelem bylo zajistit existenci budoucích dluhů v EUR, nikoliv v nejisté drachmě. Druhotným, leč neméně zajímavým důsledkem bylo související zlepšení situace velkých dovozců, tedy zejména Německa a Francie. Další fází bylo pozvolné zadlužení země, za aktivní spolupráce řecké vlády. V této souvislosti také nelze opomenout existenci zajímavých finančních operací s Lehman Brothers. Obě popsané fáze byly beze zbytku dokončeny a výsledkem je řecký dluh přes 300 mld. EUR. Tento závazek Řecko není a nemůže být schopno přirozeným způsobem splatit.


Aktuální stav je takový, že Řecko víceméně není schopno hradit ani úroky a takzvaná „pomoc EU“, která je poskytována s vyděračskými požadavky no to, jak má Řecko ušetřit na obyvatelstvu a co má „zprivatizovat“, slouží nejvýše na nezbytnosti a platby úroků. Abychom si rozuměli, Řecku jsem nepůjčoval ani já, ani vy, dokonce ani Německo, Francie, či USA, ale jejich banky. Tento koloběh je myslím jasný, ale stojí za to si ho připomenout. Takže Řecku půjčily zejména soukromé banky, to ony mají problém (bohužel pouze teoreticky) a nyní jim EU nepřímo platí úroky pomocí peněz z daní občanů Eurozóny …brzy to bude i z daní všech občanů EU, k čemuž neodvratně spějeme.


Řecko musí dříve, či později projít čímsi, co je nazýváno bankrotem. Všichni to vědí a jiná varianta neexistuje. Tím se pomalu dostáváme k plánovanému cílovému stavu pojektu. Zcela nevýznamná část dluhu bude umazána privatizací všeho, co má v Řecku nějakou hodnotu, či může vydělávat. Tento majetek získají „potřební“ ze zemí věřitelů, za podmínek, které budou Řecku nadiktovány. Bude zajištěno, že se vytvoří dostatečný příjem na tom posledním místě, kde následně půjde „co si vzít“, tedy na občanech, formou daní a ořezání sociálních výdajů. Zbývající dluh bude transformován do jiných podob, opět za nadiktovaných podmínek. Část zaplatí občané EU, zbytek bude splácet Řecko, a to pravděpodobně způsobem „věčného dluhu“, tedy hrazením pouze úroků, čímž bude zajištěno vazalství na věčné časy. Zároveň je potřebné do té doby vytvořit a prosadit formu ručení za dluh ze strany EU…“kdyby něco“…


K dnešnímu dni nevidím nic, co by úspěšnému dokončení tohoto koloniálního a kolosálního projektu mohlo zabránit. Rád bych tedy vyjádřil svůj obdiv tvůrcům a zároveň bych je (včetně jejich politických „pomocníků“) požádal o rychlé dokončení projektu, puštění skály Tantalovi na hlavu a přechod k nějakým novým, méně provařeným „akcím“…abychom měli alespoň nějakou změnu. Celému světu se tak uleví. Pokud by chtěl někdo uvažovat o tom, že výše uvedený popis a cíl „projektu“ je konspirační, současný stav věcí vznikl nějakým nedopatřením, lidskou hloupostí a přirozeným vývojem, neřízeně, bez cílených záměrů, bez aktivní účasti dlužníka, věřitelů a politiků…tak musím konstatovat, že taková myšlenka by se mi zdála být ještě daleko hrozivější a nepřijatelnou výpovědí o stavu světa a schopnostech lidí, co mu vládnou.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments