Vašku, jsi pašák!

Červen 18, 2010

Dnes je Den daňové svobody. Liberální fanatici, příznivci minimálního státu (čti: takového, který vybírá daně jenom na armádu a policii, která bude chránit jejich bůhvíjak nasyslené), tvrdí, že teprve ode dneška děláme pro sebe, předtím jsme to házeli vidlemi do nenasytného státního chřtánu.

Něco pravdy na tom je: kdyby byli státní úředníci, ta přemnožená stvoření (která se domnívají, že občanovi je nutno nepovolit, neodsouhlasit, nepřidělit, zamítnout, pokud není přiměřeně všímavý k jejim oprávněným potřebám), podrobeni racionalizační kůře, auditu jejich pracovních míst, tak by se samozřejmě ušetřilo mnoho a mnoho prostředků. Kdyby ještě vyšší úředníci a politici neroztáčeli desítky a stovky miliard ve zbytečnostech až zlotřilostech a peníze nekončily v kapsách jejich kamarádíčků, tak by se den daňové svobody posunul o měsíc, dva zpět, k počátku jara.


Liberální ekonomové ovšem mlčí jak zařezaní o jiné věci: pro sebe od tohoto významného data dělají pouze OSVČ a podnikatelé. Zaměstnanci soukromých firem fachčí dál tzv. satarmiko, vytvářejí blahobytný tukový polštářek okolo nenasystných bříšek svých zaměstnavatelů. Vždyť ti také z něčeho musí žít. A tak někdy v září, když jsou stát (a jeho pochopové) i vlastník – zaměstnavatel řádně nafutrováni, začíná zaměstnanec pracovat na svém, fofrovat (nesplést s futrováním), aby také něco přinesl domů.


Pokud ovšem cestou nepotká Janotu.

***

Volby vyhrála ČSSD. V kulturním a civilizovaném státě je vítěz voleb pověřen sestavením vlády, on si to vyzkouší, když se mu nedaří, vrací pověření prezidentovi (královně). V našich podmínkách by měl Václav Klaus to pověření od ČSSD zpátky do týdne, a pak by mohl pověřit druhého v pořadí. Naše královna Kiki má ale svá pravidla, tzv. pravidla zlaté bukvice: když vyhraje ČSSD, tak to neplatí a pověřuje se rovnou druhý v pořadí, ODS. Když někdy vyhraje volby ODS a nepodaří se jí na první pokus sestavit vládu, tak se pověřuje tak dlouho, třeba i půl roku, dokud se jí nepodaří předělat (za pomoci zlatých bukvic) dva poslance ČSSD na takzvané konstruktivní poslance, a pak už je svět zase v souladu s řádem zlaté bukvice.


Zdá se, že ve věci kulturního politického prostředí chybí k dokonalosti nějaký pan Česnek, který by směrem ke královně zvolal: Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi prase.


Co žere zlaté bukvice.

 

(Oprava textu ve stylu Mistra Ludvíka Vaculíka: V nadpisu si laskavě vyměňte písmeno „á“ za „í“. Byl to překlep, ta písmenka jsou těsně vedle sebe.)

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky