Věci veřejné: Ideová konference pokrytců
 

http://www.veciverejne.cz/data/articles/2336-klasnova.jpgStrana Věcí veřejných pořádá o tomto víkendu ideovou konferenci. Ta má nastínit takovou stranickou politiku, která by zastavila dosavadní propad voličských preferencí.

Linii nastínila paní Klasnová-Bártová: „Část bodů, které nám sebrali voliči, byla založena na protestních hlasech, a pokud chceme na politické scéně zůstat, tak si musíme vyříkat směřování partaje. Máme být stabilní, středová, sebevědomá, sociálně spravedlivá strana i v rámci koalice.“

Zásadní otázkou je, zda si neprotiřečí. Zbylé strany koalice se netají svým pravicovým postojem a celkem veřejně prohlašují, že je individuální či skupinové problémy občanů nezajímají. Je věcí nadání, průraznosti, štěstí každého, jaké místo ve společnosti zaujme. Pokud je nemá, má smůlu a bude žít na okraji. Společnost tu není od toho, aby ho z bryndy vytahovala – ať si každý pomůže sám. Dokonce i v případě, že mu to znemoýňuje fyzická indispozice. Takto svůj postoj celkem nepokrytě prezentovala současná vláda a nezdálo se, že by ministři za VV tomu bránili. Zúčastnit se této koalice a začít mluvit o sociální spravedlnosti není nic jiného než pokrytectví. Bylo by moc divné, kdyby si toho lidi nevšimli!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments