Za útoky žraloků na turisty může být Mossad, tvrdí egyptský guvernér
Egyptský guvernér Jižního Sinaje vzbudil pozornost, když prohlásil, že za útoky žraloků v letovisku Šarm aš-Šajch, které si vyžádaly čtyři zraněné a jednu mrtvou, může stát izraelská tajná služba Mossad. Jejím cílem podle něj mělo být podkopat turistický průmysl v Egyptě a oslabit místní ekonomiku.


Guvernér Mohamad Abdil Fadil Šuša řekl: „Nelze vyloučit, že Mossad hodil žraloka zabijáka do moře, aby zasáhl turistický ruch v Egyptě. Bude však potřeba čas, aby se to potvrdilo.“ Napsal to list Daily Telegraph.

Toto zdůvodnění je podle našich měřítek úsměvné, ale mezi zfanatizovanými fundamentalistickými muslimy může být dalším důvodem, proč vyslat  do Izraele sebevražedného atentátníka. Že může být důvod daleko prozaičtější, soudí oceánologové:

Důvodem k neobvyklému chování žraloků může být svátek Id al-adhá neboli Svátek oběti, který letos vyšel na 16. listopad. Jako obětiny přivážely australské lodě do Egypta větší množství koz a ovcí. Pokud některý z těchto tvorů uhynul, námořníci ho hodili do moře. Žraloci se tak dostali k neobvyklé potravě, a když došla, mohli zkoušet ochutat šnorchlující turisty.

Steve Lichtag k tomu dodal, že při svém natáčení v Jižní Africe měl striktně zakázáno používat jako návnadu pozůstatky jiných zvířat než mořských. Jednalo se především o jateční odpady včetně krve.

Poslední útoky žraloků by rozhodně neměly být důvodem k masakru těchto paryb, z nichž některé již patří mezi ohrožené živočichy, dodává tento odborník na žraloky českého původu.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments