Zhroucení západní morálky: Opravdu jsme nepostradatelný národ?
Září 24, 2010

Ano, vím, že mě spousta čtenářů rychle vyvede z omylu, že Západ nikdy žádnou morálku neměl. Nicméně věci se zhoršily.

V naději, že mi bude umožněno přidat k tomu něco podstatného, dovolte mi, abych připustil, že Spojené státy svrhly atomové bomby na dvě japonská města a bombardováním na prach spálily Tokio, že Velká Británie a USA zápalnými bombami zničily Drážďany a řadu dalších německých měst, přičemž podle některých historiků použily proti německému civilnímu obyvatelstvu větší ničivou sílu, než proti německým armádám, že prezident Grant a jeho váleční zločinci z občanské války, generálové Sherman a Sheridan spáchali genocidu prérijních Indiánů, že Spojené státy dnes umožňují genocidní politiku Izraele proti Palestincům, politiku, kterou jeden izraelský představitel přirovnal k americké genocidní politice proti americkým indiánům z 19. století, že Spojené státy v 21. století provedly invazi do Iráku a Afghánistánu na základě vymyšlených záminek, zavraždily nespočetné množství civilistů, a že britský premiér Tony Blair půjčil britskou armádu svým americkým pánům, stejně jako další země NATO, přičemž všechny z nich se dopouštějí válečných zločinů podle standardů Norimberského procesu v zemích, ve kterých nemají žádné národní zájmy, a dělají to vše jen kvůli americkým penězům.

Nepovažuji těchto pár příkladů za vyčerpávající. Vím, že seznam je mnohem delší a stále se prodlužuje. Navzdory tomuto dlouhému seznamu hrůz však morální rozklad dosahuje nového dna. USA nyní běžně mučí vězně, přestože je to protiprávní podle amerických i mezinárodních zákonů, přitom současné průzkumy veřejného mínění ukazují, že roste počet Američanů, kteří toto mučení schvalují. Skutečně, jejich počet je poměrně vysoký, ačkoliv to stále ještě není většina.

http://www.impeachthem.com/files/images/manning_free_logo5sep2010.jpgA zdá se, že máme novou vzrušující zábavu – američtí vojáci vraždí pod rouškou války civilisty. Nedávno byli američtí vojáci zatčeni za zavraždění afghánských civilistů pro zábavu a za sběr trofejí, jako prstů a lebek. Toto odhalení kráčelo v patách údajného úniku armádního videa vojína Bradley Manninga, na němž se američtí vojáci ve vrtulnících a jejich tisíce mil vzdálené řídící centrum baví tím, jak pomocí joysticku zabíjejí pracovníky tiskové agentury a afghánské civilisty. Manning je proklet s poukazem na svědomí, které jeho vláda a armáda odhodila, a byl zatčen za dodržování zákona a ohlášení válečných zločinů americkému lidu. Michiganský republikánský kongresman Mike Rogers, který je členem senátního podvýboru pro terorismus, volal po Manningově popravě. Podle dalšího kongresmana Rogerse je ohlášení amerického válečného zločinu vlastizradou. Jinak řečeno, dodržování zákonů představuje „vlastizradu Ameriky“. Poslanec Rogers řekl, že americké války jsou podkopávány „kulturou odhalování“, a že tento „vážný a stále rostoucí problém“ by mohl být zastaven právě popravou Manninga. Pokud je poslanec Rogers typickým zástupcem Michiganu, pak je Michigan stát, který nepotřebujeme.

Americká vláda, tento zdroj imperiální arogance, nevěří, že by jakýkoliv čin, který spáchá, bez ohledu na to, jak je zrůdný, mohl být válečným zločinem. Milion mrtvých Iráčanů, zruinovaná země i čtyři miliony Iráčanů, kteří byli vyhnání ze země, to vše je ospravedlnitelné, protože „ohrožovali“ americkou supervelmoc, která se musela bránit před neexistujícími zbraněmi hromadného ničení, o nichž americká vláda s jistotou věděla, že v Iráku nejsou, a nemohly by pro USA představovat hrozbu, ani pokud by v Iráku byly.

K Západu patří Izrael, a tam už se šedesát let dějí hrůzné příběhy. Navíc pokud jakýkoliv z nich zmíníte, jste prohlášeni za antisemity. Já je zmiňuji pouze proto, abych dokázal, že nejsem protiamerický, protibritský nebo proti NATO, ale jsem zkrátka jenom proti válečným zločinům. Byl to uznávaný sionistický židovský soudce Goldstone, který vytvořil zprávu OSN, jež ukázala, že se Izrael dopustil válečných zločinů, když zaútočil na civilní obyvatelstvo a infrastrukturu v Gaze. Kvůli této jeho snaze prohlásil Izrael sionistu Goldstona za „sebenenávidějícího se žida“ a americký Kongres na příkaz izraelské lobby odhlasoval, že se nebude zabývat Goldstoneovou zprávou pro OSN.

Izraelský představitel řekl, že děláme Palestincům pouze to, co dělali Američané americkým Indiánům. Izraelská armáda používá vojačky, které sedí před monitory, mačkají dálkovým ovládáním spouště kulometů na věžích zdi a vraždí Palestince, kteří přišli obdělávat svoji půdu do vzdálenosti 1 500 metrů a menší od hranic ghetta jménem Gaza. Neexistují žádné známky toho, že by měly tyto izraelské ženy nějaký problém s vražděním malých dětí a starých lidí, kteří přišli obdělávat svoji půdu.

Pokud by se zločiny omezily jen na válku a loupež území, možná bychom mohli říct, že jde o případ šovinismu potlačujícího tradiční morálku, jež jinak stále funguje. Kolaps morálky je však bohužel už příliš rozsáhlý. Některé sportovní týmy mají nyní přístup „výhra za každou cenu“, který zahrnuje i plány na zranění hvězd v týmu soupeřů. Abychom se vyhnuli všem možným polemikám, pojďme k závodům Formule 1, kde se běžně jezdí rychlostí 320 km/h. Do roku 1988, tedy před 22 lety, byla úmrtí při závodech důsledkem chyby pilota, selhání vozu nebo špatně navržené dráhy s bezpečnostními riziky. Mistr světa Jackie Stewart učinil mnoho pro to, aby zlepšil bezpečnost závodních okruhů pro piloty i pro diváky.

http://f1news.cz/pictures/photo/2009/01/08/123140431940962234.jpgV roce 1988 se ale vše změnilo. Špičkový pilot Ayrton Senna postrčil dalšího špičkového pilota Alaina Prosta proti ochranné zdi v rychlosti 310 km/h. Podle časopisu AutoWeek z 30. srpna 2010 to byla věc do té doby nevídaná. Toho dne v Portugalsku funkcionáři zákrok Senny nepotrestali, a tím nastal výrazný posun v závodění. To, co závodník Stirling Moss nazval „špinavým ježděním“, se stalo normou. Nigel Roebuck v AutoWeeku uvedl, že Damon Hill, mistr světa z roku 1996, řekl, že Sennova taktika vítězství za každou cenu „způsobila základní změnu v etice tohoto sportu“. Piloti začali používat „teroristickou taktiku závodění“. Damon Hill řekl, že „způsoby, které jsem pochytil od svého otce (dvojnásobného mistra světa Grahama Hilla) a lidí jemu podobných, jsem musel brzy opustit,“ protože se stalo to, že chlápek, který se vás pokusil zabít, aby mohl vyhrát, z toho beztrestně vyvázl. Když byl americký mistr světa Phil Hill tázán na etiku moderního závodění ve Formuli jedna, řekl: „Dělat něco takového bylo v naší době prostě nemyslitelné. A to z jednoho prostého důvodu – my jsme věřili, že jisté způsoby jsou neakceptovatelné.“

V dnešním západním morálním klimatu je postrčení jiného talentovaného pilota proti zdi v rychlosti 320 km/h prostě součástí vítězství. Michael Schumacher, ročník 1969, je sedminásobným mistrem světa, což je nepřekonatelný rekord. AutoWeeks oznámil, že se Schumacher 1. srpna na Velké ceně Maďarska pokusil postrčit do zdi svého bývalého spolujezdce od Ferrari, Rubense Barrichella, a to v rychlosti 320 km/h. Schumacher poté, co byl konfrontován se svým pokusem o vraždu, řekl: „Toto je Formule jedna. Všichni vědí, že nedávám dárky.“

A nedává je ani americká vláda, vlády států unie a oblastní samosprávy, ani britská vláda, a ani EU.

Deformace policie, o níž si mnoho Američanů, kteří nejsou vystavováni mučení, a kteří naivně věří v „zákon a pořádek“, stále myslí, že je "na jejich straně", dosáhla nových dimenzí s tím, jak je policie militarizována pro boj s „teroristy“ a „domácími extrémisty“. Policie se utrhla ze řetězu od té doby, kdy byly konzervativci zrušeny civilní policejní výbory. Už i šestileté děti jsou poutány a posílány do vězení kvůli školním přestupkům, ať už skutečným nebo vymyšleným. A stejně tak mámy s autem plným dětí (například zde). Kdokoliv, kdo si na googlu vyhledá videa s bezdůvodnou brutalitou americké policie, může si přehrát desítky tisíc příkladů, a to i poté, co bylo uzákoněno, že filmování policejní brutality je zločin. Před jedním či dvěma lety by takové vyhledávání přineslo stovky tisíc videozáznamů.

Daniel Daley hospitalised. Click to enlarge.

Při jednom z posledních početných případů bezdůvodného obtěžování občanů policií, jež jsou na denním pořádku, byl jednomu čtyřiaosmdesátiletému muži zlomen vaz, protože protestoval proti nočnímu odtažení svého auta. Policejní hulvát starce inzultoval a zlomil mu vaz. Policejní oddělení v Orlandu na Floridě tvrdí, že tento starý muž byl „hrozbou“ pro dobře vyzbrojeného a mnohem mladšího policejního rváče, protože sevřel pěst.

Američané budou prvními lidmi, kterí budou posíláni přímo do pekla, i když si myslí, že jsou solí Země. Američané si dokonce pro sebe vymysleli titul, kterým chtějí konkurovat izraelskému označování se za „Bohem vyvolený národ“. Američané se tedy při tom všem sami označují za „Nepostradatelný národ“.

Převzato z Counter Punch

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments