Blbost – základ ekonomiky

Jistě se všichni shodneme, že náš blahobyt, svoboda a demokracie zcela závisí na ekonomice. Nejen to, naše prosperita je úplně odkázána na trvale udržitelný růst ekonomiky. Nikdo tedy nám nemůže vyčítat, když se snažíme o rozvoj ekonomiky, byť je to na cizí účet a na cizím území. Naopak, zasloužíme si jenom samou chválu.

Omezování našeho ekonomického růstu by mělo být trestné. A ve skutečnosti je také přísně persekuováno, podobně jako sabotáž a terorismus. Z tohoto je též zřejmé, proč byl například reálný socializmus tak zločinný. Jeho ekonomický růst byl neuspokojivý. Stagnoval a klesal.

Základem ekonomiky je blbost. Ekonomický růst je přímo závislý na růstu a prohlubování blbostí, na trvale udržitelném růstu blbosti. Čím větší idioty z občanů uděláme, tím více porostou naše ekonomické zisky. Spotřeba je přímo úměrná občanskému idiotizmu. Čím větší idioty budeme mít z občanů, tím více prodáme zboží, služeb a zaprodáme lidí.

Inteligentní občany vůbec nepotřebujeme, jsou chorobou naší ekonomiky. Jejich životospráva je střídmá. Jsou skromní. Jejich spotřeba je malá. Poškozují tak ekonomiku a sabotují její růst.

Inteligence by měla být trestná podobně jako vražda nebo krádež zboží v supermarketu zahraničního vlastníka. Vraždou ochudíte ekonomiku o spotřebitele a tím snížíte ekonomický růst a nadnárodní koncerny o zisky.  Krádeží zboží zase ochudíte o zisk z prodeje zahraničního vlastníka supermarketu. Jiné důvody, proč by se měli trestně stíhat vrahové a zloději, ve zdravé ekonomice žádné nejsou.

Osvědčenými metodami, jak dělat z lidí idioty, jsou především výchova v rodině, školní vzdělání, kultura a mediální tvorba veřejného mínění. Podstatou blbosti a ekonomiky je víra, naděje, optimizmus, pozitivní myšlení a další osvědčené způsoby uvádění sebe a druhých v omyl.

Vůbec byste se neměli rozčilovat a zlobit, pokud z vás někdo dělá blbce a idioty. Myslí s to vámi naprosto dobře. Jde mu o vaše největší blaho. Usiluje o ekonomický růst. A o ten nám jde všem přece především. Chceme se mít přece všichni dobře, chceme být šťastní, a to bez ekonomiky nijak nejde.

Měli bychom neustále vyžadovat, aby z nás všichni dělali blbce a idioty. A ono tomu tak ve skutečnosti také tak je. Cožpak svět nechce být klamán?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dolmen
Dolmen
24. 3. 2017 7:39

Blbost je základní substancí pro existenci lidstva, kdyby nebylo blbosti, nebylo by lidstva a platí to i naopak – kdyby nebylo lidstva, nebylo by blbosti. Tyto dvě entity, blbost a lidstvo, koexistují ve vzájemné symbióze a jejich existence se vzájemně podmiňují. Nelze je od sebe oddělit bez zničení obou. Blbost, coby pojem, lze připodobnit k řetězové nukleární reakci – každý lidský jedinec emituje volné blbony, každý v různém množství, které, pokud zasáhnou jiného lidského jedince, dokáží z něj vyrazit opět určité kvantum volných blbonů a tak stále dál. Proč zatím ještě nedošlo k překročení kritického množství blbosti a k explozi?… Číst vice »

fajt
24. 3. 2017 9:28

njn, dá to dneska docela fušku zůstat trochu normální. ..)

panda
panda
24. 3. 2017 9:30

– Ale vždyť tomu tak vždy bylo. Proč např. církev nechtěla vzdělané poddané? Hlupák se přeci lépe ovládá.

– Ničit růst vlastní ekonomiky? Sakra to zavání pomalu vlastizradou. Nebo alespon podřezáváním větve pod sebou.

J. W.
J. W.
24. 3. 2017 10:13

Dolmenovi děkuji za skvělý precizní vědecký výklad. Pouze opravuji jednu chybu (též J. Wericha), zřejmě pramenící z optimistické doby, kdy ještě nebylo zcela jasné, že blbost zaplavila svět a zvítězila: Svět je blbost.

J. W.
J. W.
24. 3. 2017 10:14

fajt napsal

njn, dá to dneska docela fušku zůstat trochu normální. ..)

Normální, znamená blbý. Takže dnes když nezůstanete normální, máte vyhráno…

J. W.
J. W.
24. 3. 2017 10:16

panda napsal

– Ale vždyť tomu tak vždy bylo. Proč např. církev nechtěla vzdělané poddané? Hlupák se přeci lépe ovládá.

– Ničit růst vlastní ekonomiky? Sakra to zavání pomalu vlastizradou. Nebo alespon podřezáváním větve pod sebou.

Klasická poučka uvádí, že blbost musí být zničena chytrostí, čímž se objeví moudrost, což je poslední blbost před osvobozením, když se jí blbec zbaví…

fajt
24. 3. 2017 10:30

J. W. napsal
Normální, znamená blbý. Takže dnes když nezůstanete normální, máte vyhráno…

dnešní doba mi nikdy nebude normou, ale docela hezky ignoruji současné aktivistické šupáky a jejich pravidelnou dávku prorežimního jedu. ..)

http://www.prisonexit.org – a že svině přitvrdily. ..)

Poctivy Ovcan
Poctivy Ovcan
24. 3. 2017 11:50

J. W. napsal
Normální, znamená blbý. Takže dnes když nezůstanete normální, máte vyhráno…

Pracovitostí a vytrvalostí kombinovanou s mentální nedostatečností dnes může Homo Economicus dosáhnout čehokoli. Na vlastním případu vidím, že s trochou hlouposti a přebytku výdrže, by to šlo dotáhnout i na světovládce. No a kdyby jeden vydržel ještě o trochu déle, mohl by dělat i tvůrce vesmíru.
Každé další ráno shledává, že to tak všichni děláme. Bohužel však pořád stejně a tak se ráno od rána pořád zhoršuje. Nikomu to zahnívání nepříjde divné.

zart
zart
24. 3. 2017 12:12

fajt napsal
dnešní doba mi nikdy nebude normou, ale docela hezky ignoruji současné aktivistické šupáky a jejich pravidelnou dávku prorežimního jedu. ..)

http://www.prisonexit.org – a že svině přitvrdily. ..)

Měli bychom všechny šupáky a hajzly, co z nás dělají blbce a stále přitvrzují chválit. Blbí nejsou oni, ale my. Také jsem jednu ignoroval a dokonce víckrát

J. W.
J. W.
24. 3. 2017 12:16

Poctivy Ovcan napsal Pracovitostí a vytrvalostí kombinovanou s mentální nedostatečností dnes může Homo Economicus dosáhnout čehokoli. Na vlastním případu vidím, že s trochou hlouposti a přebytku výdrže, by to šlo dotáhnout i na světovládce. No a kdyby jeden vydržel ještě o trochu déle, mohl by dělat i tvůrce vesmíru. Každé další ráno shledává, že to tak všichni děláme. Bohužel však pořád stejně a tak se ráno od rána pořád zhoršuje. Nikomu to zahnívání nepříjde divné. S tím, že to nikomu nepřijde divné, jak jsme všichni na saračku, máte setskramentskou pravdu. Toť příznak naprostého překlopení do stavu blbosti, kterou blbostí nevyléčitelně… Číst vice »

J. W.
J. W.
24. 3. 2017 12:21

Právě jsem na obědě (vajgl před samoškou Byla) potkal jednoho správného Čecha. Sdělil mi toto: „Když hulíte, chlastáte, žerete, necháte svého psa chacát a sarát na chodníku, nebo budete za rohem piichat chalapa, tak je vše OK. Když se však z nedostatku WC v širém dalekém okolí vymočíte v parku, tak vás seberou a všichni odsoudí jako toho největšího úchyláka a hajzla..“ Pěkná blbost, co?

Dolmen
Dolmen
24. 3. 2017 12:40

Poctivy Ovcan napsal
Na vlastním případu vidím, že s trochou hlouposti a přebytku výdrže, by to šlo dotáhnout i na světovládce. No a kdyby jeden vydržel ještě o trochu déle, mohl by dělat i tvůrce vesmíru.

Tak, tak. Mohu podpořit citátem E. M. Remarqua který si pamatuju z jednoho jeho románu: Blbost je vzácný statek. Toho, kdo ji má, toho chrání jako kouzelný plášť. Běda však tomu, kdo jednou svojí blbost ztratí – již nikdy ji nenabude zpět.

zedd
zedd
24. 3. 2017 13:07

: Copak Remarque, vždyť je to jeden z nejvlivnějších zdejších mýtů. Pantáta dí: „Efka, nežer ty jabka, bude ti zle!“

Víra předchází poznání. Teprve když Efka nevěřila, mohla poznat. Víra může s poznáním dobře koexistovat, pokud je připravena, že bude systematicky okusována.

Ve středověku byl názorový svět paradoxně daleko pestřejší. Globální myšlenková totalita funguje až posledních pár desítek let.

fantomas
24. 3. 2017 13:16

Součástí demokracie je hon na blbce.Kdo sežene víc blbců vyhrává. Kdyby nebylo blbců , ekonomika by nefungovala. Ten druhý je blbý, já jsem chytrý, to jsem ale blb a není Vám to vůbec blbý?Zajímavé je těch pár chytrých se nakonec utopí v tom moři blbců.Kdybych byl býval šel do billy, dobil bych se býval billou ledabyle , ale je mi nablití z té billy ,tak bliju ledabyle před tou billou.
Nedobyl.

zedd
zedd
24. 3. 2017 13:26

Pokud bych si mohl dovolit abstrahovat názor kamaráda: „Když to není pro blbce, nemá to právo na život.“

Pozor, neplést s blbuvzdorností. Tento princip je vyhrazen jen profesionálním technologiím, ale ty jsou na trhu marginální, takže o čem se bavíme.

J. W.
J. W.
24. 3. 2017 14:09

Od dětství nám tloukli, tloukli a tloukli do hlavy rodiče i učitelé ve školách: „Uč se, abys nebyl blbý.“ Znamenalo to, že jsme se jako blbci (blbým rodičům) narodili. Učil jsem se ač jsem nechtěl a zblbnul jsem ještě více. K tomu ještě přišli s tím V. I. Lenina: „Učit se, učit se, učit se“. Napsali u nás na obrovský nápis na školu. To proto, abychom se neučili. Jsme dle ML odrazy objektivní reality, vše vnímáme a chápeme naopak. Čili když nám například ukáží nevinného Ježíše, budou z nás zaručeně potměšilí ďáblové a pekelníci (posmívající se jeho ukřižování). Když nám… Číst vice »

zart
zart
24. 3. 2017 14:15

Měli bychom jako občané požadovat, aby naši volební, státní a straničtí představitelé ze sebe nedali tak ukrutně velké blbce, neboť občané se pak naopak stávají chytrými. Zvláště pak v TV by neměli dělat idioty z diváků, protože to má opačný účinek. A ekonomické ukazatele se snižují.

Kropac
Kropac
24. 3. 2017 14:32

Volnost, rovnost, bratrství. Demokracie, humanizmus, svoboda projevu. A pak se střídá zácpa s průjmem. Abstrakta s kondicionály jsou základem té kocoviny, počínající zrozením. Kolik nádherných přání se splní ve zprzněné podobě, a já lituji: toto jsem nechtěl.

Lena
Lena
24. 3. 2017 17:47

Svět chce být klamán. Hloupost vyžaduje hloupost. Řekne-li nám, někdo, že jsme hloupí, velmi nás tím rozčílí, zatímco jestliže nám pochlebuje a se nám pošklebuje jako komentátoři Událostí TV Hovnova, tak v nás má vděčné diváky (blbce).

Aleš
Aleš
25. 3. 2017 1:01

Na gymplu jsme se spolužákem měřili fyzikální veličinu blbost ve stupních blbosti (°B). Jelikož jsme však byli ještě dostačně úblně blbí/na i v ní, okouzleni šarmem bozonů, škvarků, pozitronů, neutrin a kdo ví ještě jakého všeho fialového hnusu hledali jsme ve výpočtu všelijaké konstanty a další veličiny a úplně nám utekla podstata, vůbec jsme totiž netušili existenci blbonů. Vzhledem k tomu, že již Sokrates se proti takovým chybám v úvaze pojistil, byla totální blbost nenásledovat jeho příkladu, mohl jsem si ušetřit 20 let života v nevědomosti (doby, kdy jsem si myslel, že si něco myslím). Asi něco na tom bylo,… Číst vice »

Rhea
Rhea
25. 3. 2017 9:56

Takove slovo blbec ma svou unikatni historii. Az prekvapive zajimavy vyklad mi byl zjeven v etymologickem slovniku od MACHEK, Václav. Etymologický slovník jazyka českého. Praha : Nakladatelství Lidové noviny, 1997. s. 56, 169. ISBN 80-7106-242-1. Blbý, blb. Sloveso blbnouti se stalo běžným buršikosním, až kamarádským výrazem pro pojem „dělati nebo mluviti hlouposti“. – Slova jen česká, ale blbý je starobylé. – Praslovansky bylo asi b’lb‘. Příbuzné je mu staroirské borb t/v (töricht, stultus) a odvozenina burbe, burpe, hloupost, stultitia. Rozdíl lidvid r/l nemůže to srovnání ohroziti. (Lat. bulbus „koktavý“ příbuzno není!) Dále je příbuzné (záměna b/d a d/st) lotyšsky stulbs… Číst vice »

Lena
Lena
26. 3. 2017 5:34

Blbost pochází ze vzdělanosti. Máte pocit, že jsou obloha, země, voda, rostlina, ryba, zvíře, dítě, hmyz aj. blbé? Co se na nás blbce podívat jejich očima a nikoliv Etymologickým slovníkem jazyka českého? Jestli vůbec víte, o čem je řeč…?