Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 23. září 2016

  Máme jednu krásnou „pohádku nejen pro děti“…
  A v ní se říká „Nad nikoho se nepovyšuj, a před nikým se neponižuj.“…
  Nic o kroucení rukou „jiným“či „neposlušným“, nic o vnucování své vůle jiným, ani o vyžadování slouhovství…
  Neocons bestie zkazily co mohly, ubližují všude po světě i „u sebe doma“.

  Odpověď na řečnickou otázku autora je jednoduchá: NIKDY SE NESMÍŘIT S VAZALSTVÍM.

  Sámo to například dokázal Dagobertovi u Wogatisburgu 631).
  Náš Kníže později sice kdysi platil „daň za ochranu“- ale důstojně – a za skutečné služby.
  Když si zrádný Otta z Olomouce a Lothar mysleli, že ne – přišla bitva u Chlumce (1126) – kde Soběslav zrádce zabil, a Lotharovi to důkladně a chytře připomněl…

  Náš národ nikdy nebyl národem sraček.
  Vždy zde žilo dost lidí, kteří statečně vzdorovali jakémukoliv útlaku.
  Lidský život bez sebeúcty a důstojnosti není hoden žití, neumožňuje rozvinutí svých sil a plnohodnotný život.
  Jistě jsou také poníženečtí srá.či,
  „systém“ láme páteř mnoha lidem surovým nátlakem a výhrůžkami…
  Naštěstí stále platí „všeho jenom dočasu“,
  a nejde to udělat všem.
  U některých to prostě nejde.
  A přehnaný, extrémně surový nátlak dovede v prostých lidech uvolnit netušené síly a schopnosti… po „akci“ přichází … reakce…

 • Admirál • 23. září 2016

  Jak se smířit s tím, že jsme vazalové?

  Nesmířit.

  Nejdřív potřít domácí pátou kolonu neocons.

 • Béda • 23. září 2016

  Che! Všude dobře, doma nejlépe. Pozdě ale nakonec přece. Zjistili tito „šmejdi“! http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusti-umelci-kteri-prchaji-pred-ruskou-policii-Putin-zachranuje-zemi-V-Evrope-je-mene-svobody-nez-v-Rusku-455059

  Oleg Vorotnikov s manželkou a dětmi uprchl z Ruska a pokusil se požádat o azyl v Itálii, ve Švýcarsku, Rakousku a Německu, ale nakonec možná skončí v Česku. Zadržela je naše policie, i když teď už jsou opět na svobodě a možná u nás požádají o politický azyl. Ministr spravedlnosti totiž umělce s rodinou odmítá vydat do Ruska. Informuje o tom novinářka Petra Procházková na serveru Lidovky.cz.

  Stojí za připomenutí, že Vorotnikov založil uměleckou skupinu Vojna, která nešetřila kritikou režimu. V roce 2010 umělci namalovali na zdvihací most obří pohlavní úd tak, že po vztyčení mostu na něj viděli přímo z oken místní ruské tajné služby FSB. Zašli však ještě dál, když provozovali sex ve zdejším muzeu. Zatímco čin s namalovaným pohlavní údem Rusy pobavil, soulož v muzeu už vzbudila značnou kritiku.

  Manželé s dětmi Rusko opustili a procestovali řadu evropských zemí. Ze starého kontinentu jsou však velmi zklamaní. „Zažili jsme obrovské zklamání, když jsme přišli do Evropy,“ přiznává Koza. „Je tady ještě méně svobody než v Rusku. Až v zahraničí jsme pochopili, že Putin dělá vše pro to, aby zachránil naši zemi,“ vysvětluje důvody kardinálního názorového obratu. Rodina měla problémy všude, kam přišla. „Nejdřív se najdou lidé, kteří nám chtějí pomoci, ale pak se to nějak pokazí…,“ charakterizuje opětovné zklamání z nepochopení pro svůj životní styl Oleg, který schvaluje připojení Krymu k Rusku, stejně jako Koza. „To, co se stalo na Ukrajině, bylo speciálně zorganizováno s cílem zničit Rusko,“ rozčiluje se Natalija.

 • peter. • 23. září 2016

  v 89-tom nám slávnostne oznámili: „Tvá vláda lide se k tobě navrátila“.A ľud sa tomu dlho tešil,chodil na námestia štrngať kľúčmi,vyrevúval heslá a hrozil päsťami a keď sa spamätal tak zistil,že s ním tak vyje..li ako veľký pes s malým.Ale konečne zistil,čo to je „pracovný úrad“ a „kvalitné“ potraviny z dovozu.Vždy sme boli niečí vazali,ale v takto nedôstojnom,ponižujúcom a dehonestujúcom postavení sme za posledných 100 rokov hádam neboli.A čo s tým robiť?Neviem!Podľa mňa sa nedá robiť nič.Miera nasratosti ľudu ešte nedosiahla kritický bod.

 • Sio • 23. září 2016

  No, jak vidno, okouzlení Západem z 90-tých let je pryč, námluvy jsou za námi, vzrušení opadlo a nastoupila každodenní realita. Partnerům spadly růžové brýle, a dnes už víme, s kým máme tu čest. České elity, které ze současnosti profitují čítají stovky tisíc lidí. Kolik stovek, to nevím, ale v tomto řádu se to pohybuje. A většinou schopných lidí, kteří se budou pro udržení svého status quo rvát do roztrhání těla. Není to malá síla. Ale na druhé straně jsou milióny lidí, tedy o řád výš.

 • orinoko • 23. září 2016

  Mozna byste se divili , jak rozsahle metastazuje antipatie ke slavne Emerice.
  Zaklad uz znaji prakticky vsichni – valecny dobytek, katastrofalne zadluzena zeme, samy tlustoprd, nekonecne strilecky v avenue and streets , kde si policajti a cerne brotherhood vysvetluji – miluju te, ja tebe take … a kde Hollywood uz nevi , jakou kravinu natocit , aby dostal svemu rustu v podobe Avatara.
  Opakuji dnesni USA a Izrael naplnuji vrchovate Janovo biblicke proroctvi. Jedna san bude nutit vsechny , aby se klaneli druhe. Presne zneni se mi ted nevybavuje.
  A my se muzeme jenom dohadovat , jestli Emerika nuti svet, aby se klanel Izrazidovi, anebo je to obracene.