Jak to chodí s léčebným konopím

Že má konopí příznivý vliv na průběh některých závažných chorob, hlavně degenerativních, je objektivně zjištěno. I když se nejedná o žádný zázrak, jsou výsledky často překvapivě dobré při nepozorovatelných vedlejších účincích. Bohužel náš stát je proti němu z jakýchsi víceméně iracionálních důvodů zaujatý a tak donutil nemocné a jejich blízké stát se zločinci.

Nemocní se nevzdávají, nezastaví je ani žádný zákon, ani zastrašování, ani občasné soudní tahanice s prozrazenými. Bolest a smrt je absolutní motivace. Jak jsem ke svému překvapení zjistil, vytvářejí oni či jejich blízcí podzemní sítě, dodržující téměř konspirační pravidla. Tyto neformální skupiny pak zajišťují výrobu a distribuci konopných produktů.

Přijetí dovnitř skupiny není vůbec jednoduché a je založeno výhradně na osobních kontaktech s někým z nich. Naprosto nehrozí, aby se členem stal narkoman. Za prvé je to riziko, za druhé tito lidé si umí drogu obstarat daleko jednodušším způsobem a za třetí sociální světy nemocných a feťáků se téměř neprotínají.

Přes tuto konspiraci, jsou jejich postoje k okolí překvapivě altruistické, jsou schopni pomoci i mimo skupinu, samozřejmě vy kromě svého kontaktu nikoho z nich neznáte. Jistě, není to zadarmo a určitě by to šlo kvalifikovat jako obchod s omamnými látkami. Ale vše má své výrobní náklady a v našich podmínkách není pro jinak spořádané občany úplně jednoduché vyrobit použitelný preparát.

Zajímavé je sociální složení těchto „drogových zločinců“. Obvykle zcela normální spořádaní občané, důchodci, invalidé, někteří i na vozíku, často lidé na samém příjmovém dně společnosti, avšak zcela bez kriminální minulosti. Jsou často ve stavu, kdy jejich jedinou snahou je přežít následující den bez bolesti a při zdravém rozumu. I kdyby se náhodou stali na něčem závislí, je to v jejich situaci naprosto vedlejší.

Pokud se angažují jejich příbuzní, jde většinově o milující potomky, kteří jsou ochotni pro svého blízkého obětovat nejen peníze, ale i riskovat střet se silovými složkami „demokratického“ státu. Jejich pohnutky jsou vyloženě altruistické, nemají z toho žádný osobní prospěch. Stali se z nich zločinci, aby mohli pomoci druhým. Je však možné, že v tom kus egoizmu přece jen je, někde v koutku duše doufají, že až oni budou potřebovat pomoc, někdo pomůže zase jim.

Mezitím si naše politická elita hraje své rituální tanečky okolo tzv. léčebného konopí. Média vše prezentují, jako krystalické dobro, když elita dovolí nemocným užívat za nehorázné peníze podpůrné prostředky, které si můžou vypěstovat sami na zahrádce a skoro zdarma. Ohromující není „odvaha“ našich politiků věc nyní povolit, ale drzost, která to zakazuje. Je to taková drobná variace na Čapkovu Bílou nemoc.

Historie nás učí, že občan nemá poslouchat zločinné zákony. Ten, který zakazuje pomoc nemocnému, mezi ně určitě patří.

Převzato z Nautila

Více zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
25. 12. 2014 9:41

Velmi výstižně popsáno. Tak tomu je. Howgh.

brtník v brlohu
brtník v brlohu
25. 12. 2014 10:20

Nejlepší je vyhánět čerta ďáblem – těžká je ale debata s někým kdo nezná základy farmakologie alespoň na úrovni zdravotnické školy.

cnemo
25. 12. 2014 11:24

Farmakologii jsem nestudoval, ale pokud vám budou stačit poněkud vyčpělé znalosti biofyziky, biochemie a molekulární chemie (původně značně přesahující standardní lékařský základ) můžete to zkusit:) Patrně vám budu rozumět, i když přinesená fakta znát nebudu.

igor
igor
25. 12. 2014 11:25

Vážený pane cnemo! Žádné „léčebné konopí“ neexistuje! Je to blud, mystifikace a zbožné přání feťáků. Neexistuje žádná seriozní studie dokazující léčebné účinky marihuany. Zato existují studie prokazující zdravotní rizika užívání marihuany. Jedním z nejzávažnějších rizik je rozvinutí psychické poruchy u osob s genetickou prodispozicí k těmto poruchám. http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=1031&id_c=1826 http://blisty.cz/art/27143.html Zkuste vaši teorii o „léčebném konopí“ vysvětlit lidem, kteří si v mládí vyhulováním jontů zkazili celý život schizofrenií, nebo bipolární poruchou? Výčet dalších negativních účinků THC na lidské zdravý je dlouhý. Od devastačních účinků na mozek, poškozování DNA po rozvrácení imunitního a hormonálního systému. http://syndrompopulace.blog.cz/0704/fyzicke-a-psychicke-dusledky-uzivani-marihuany http://www.cpzp.cz/clanek/523-0-Marihuana-ma-zdravotni-rizika.html Kuření marihuany zvyšuje riziko infarktu… Číst vice »

Sio
Sio
25. 12. 2014 11:40

Problém má samozřejmě více rozměrů. Pokud to stát zcela povolí, kdo bude za čas kupovat cigarety, ze kterých jsou nejšpíše slušné daně. Pokud to zakáže nebo zdaní podobně jako tabák, asi dojde k domácímu pěstitelství. Navíc zakázané ovoce nejvíce chutná, hlavně mladým. Častější kouření jednoznačně škodlivé je, ať si říká J.X.D. cokoli. Stačí se na něj podívat, jak vystupuje v TV debatě. Připadá mi, že je jakoby za stěnou. Zhoršuje to hlavně krátkodobou paměť, jak má konzument úspěšně studovat? Na druhé straně, u důchodců bych to v žádném případě neodsuzoval. Tak jak z toho ven? Masti asi prodávat a to… Číst vice »

r.m.
r.m.
25. 12. 2014 13:32

Mně sebrali skříň i s úrodou a se mnou taky samozřejmě. Soud posuzoval, zda jsem si léčebný prostředek mohl obstarat jinak. Došel k závěru, že ne. Diagnózu a způsob sklízení pak vyhodnotil jako neprokázání zločinných úmyslů, i když čin jinak posuzovaný jako trestný se stal. Výsledek – 3000,- pokuty. A bohužel propadnutí věci. To mne na*ralo nejvíc. LED dvoupásmové světlo 125 W za 12 000,- v prdeli. Plus výsledky křížení několika odrůd k dosažení optimální chutě, vůně i účinku. Pak se nemá všechno dovážet, když domácí projekty likvidujou v zárodku, kvůli rozmarům Hegera Mengela. Tenhle Chazar má na svědomí, že… Číst vice »

r.m.
r.m.
25. 12. 2014 13:44

r.m. napsal Měl by ses léčit Igore, máš poruchu))) Ona.iděs bývá citována i na akademické půdě velmi často. Článek z Ona.dnes má základní rys propagandistických textů. Tvrzení v titulku marihuana = mrtvice a infarkt neodpovídá obsahu článku. Dále se v něm totiž píše: Profesor farmakologie George Kunos z Laboratoře fyziologických studií rovněž v Bethesdě, USA, který se účinky psychoaktivních látek celoživotně zabývá, dodává: „Očividně u této skupiny lidí, kteří kouří opravdu velké množství konopí, byly hladiny zmiňovaného proteinu vysoké, ale zda-li to bude mít vliv na zvýšené riziko cévních onemocnění, je spekulace.“ Zdroj: http://ona.idnes.cz/kourite-marihuanu-pripravte-se-na-infarkt-a-mrtvici-fyn-/zdravi.aspx?c=A080613_110351_koureni_bad …vědci tápají, ale praktici mají jasno… Číst vice »

r.m.
r.m.
25. 12. 2014 13:55

Další tvrzení Igora a jeho zdroj:
Výčet dalších negativních účinků THC na lidské zdravý je dlouhý. Od devastačních účinků na mozek, poškozování DNA po rozvrácení imunitního a hormonálního systému.
http://syndrompopulace.blog.cz/0704/fyzicke-a-psychicke-dusledky-uzivani-marihuany.
Za prvé máš v tom hrubku í/ý.
Za druhé tvůj zdroj „syndrompopulace.blog.cz“ z roku 2007 je opět problematický.
Krapítek o mé maličkosti
18. května 2007 v 17:08 | Tezz, EmotiveGirl | ABOUT ME
Jméno: Tereza R.
Přezdívka: Tezz
Věk: 20let
Kraj: Královéhradecký
Povolání: Učitelka v Mateřské škole
Kultura: EMO
V čem vynikám: Hra na kytaru a zpěv, Psaní, Japonské tetování, Výroba šperků z bavlnek, korálků a drátků, Kreslení

cnemo
25. 12. 2014 15:10

igor napsal Neexistuje žádná seriozní studie dokazující léčebné účinky marihuany. Neposoudím co je a není seriózní ale mám důvody věřit, že léčebné účinky existují. Minimálně jsem se osobně přesvědčil, že mast funguje. I ze svého okolí znám řadu případů, hlavně starých, kdy jim užívání velmi zlepšilo život. Určitě nevyléčilo, ale zlepšilo. Vámi uvedené články ukazují na účinky na závislé kuřáky a hlavně mladé. Za prvé v té kategorii moc nemocných mladých není, a už nikdo, kdo by marihuanu kouřil. Jsou to argumenty typu, jako že rekreační užívání doxorubicinu zejména v mládí škodí zdraví:) Problém je ale jinde. Samoléčitelství je výsledek… Číst vice »

petr.v
petr.v
25. 12. 2014 17:24

evidentně zde přispívají svým názorem i lidé,kteří zřejmě nemají osobní zkušenost s používáním konopí za účelem léčby (anebo neznají osobně člověka,který se konopím léčí),já takového člověka znám a můžu s čistým svědomím tvrdit,že mu konopí pomáhá-zvláště to s vysokým obsahem CBD,je to vozíčkář,který má přerušenou míchu v krčním obratli a užíváním konopí se mu značně ulevuje od spazmatických křečí(které jsou velmi vysilující a chemické preparáty předepsané lékařem nezabírají tak dobře,jako konopí s vysokým obsahem CBD,navíc si dotyčný pacient ničí žaludek polykáním Ibalginů,Brufenů atp.)-takže tvrdit,že konopí nepomáhá lidem je celkem zcestné,pane Igore. (samozřejmě je potřeba užívat veškeré bylinky s rozumem a… Číst vice »

r.m.
r.m.
25. 12. 2014 18:03

Cannabis Shrinks Brain Tumors Associated With Highly Aggressive Form Of Cancer – http://www.medicaldaily.com/cannabis-shrinks-brain-tumors-associated-highly-aggressive-form-cancer-310720

THC induces apoptosis in C6 glioma cells… a tato další práce pochází už z roku 1998, zdroj: http://www.medicinalgenomics.com/wp-content/uploads/2011/12/THC-induces-apoptosis-in-C6-glioma-cells.pdf
Jenom tady ČR na zaostalém Východě vládnou Ihorové, jsou 100 let za vopicema

Viky
Viky
25. 12. 2014 19:08

Dobré téma Cnemo. V konopí je doloženo přes stovku účinných látek, zatímco výzkum není dosud schopen odpovědět, jak některé ze zjištěných látek působí a jaké má na účinnost vliv kombinace a poměr těchto látek, tak ideologizovaná popvěda už ví, že věc je neúčinná potažmo škodlivá. Neprokázané účinky? Igore, Igore… Již koncem šedesátých let byl českými vědci prokázán antibakteriální účinek (myslím na zlatého stafylokoka, ale nejsem si vůbec jistý), Dále se ví o pozitivním působení na nitrooční tlak, třeba. Ale ano, jsou lepší prostředky, jenže ty nemusí být dobře použitelné. Takže zde máme další důvod zajímat se jak to vlastně funguje,… Číst vice »

Viky
Viky
25. 12. 2014 19:20

podstatně levnější… O co jde zákonodárcům? o pomoc nemocným? prostřednictvím výběru mezi kriminalizací a vysáváním peněz? To, co bylo vykonáno v zákonné podobě ve skutečnosti jenom ohlazuje klacek proti samopěstitelům – v ruce justice. ale zase jenom proto, aby si justice z toho klacku nezadřela třísku.
(bezesporu nepatří konopí do rukou mládeže, ale … to už jsme na úrovni rekreačního užívání)

peter.
25. 12. 2014 19:37

peter. napsal

http://www.equark.sk/index.php?cl=article&iid=461

Znovu upozorňujem Igora na uvedený odkaz.

Mudrc
Mudrc
25. 12. 2014 19:49

Jednoznačné je léčivé použití v neurologii, kdy třeba pacienti s demencemi nemusí užívat tolik drahých léků a také léčivý efekt je příznivější. Bohužel, farmacie přichází o zisky a to bude ten nejhlavnější důvod kriminalizace konopí, která
brání většímu rozšíření konopí, jako léčivého prostředku širokého použití !!!

Sio
Sio
25. 12. 2014 20:07

A tož ba, slivovica taky léčí a doma si ju možete vypáliť levněji, než v obchodě … nebo né, ogaři?
Jenže stejně jako s tím konopím – tajemství je ve způsobu užívání a v dávkování. Na a taky ta výroba má své vychytávky. Nebude to s konopím podobné? Prý jsou na to dobří Vietnamci. Četl jsem něco o tajné pěstírně, kde byl zazděný otrok, kterému jen malou dírou podávali jídlo a pití. :-) Problém je s tím příkonem elektrického proudu na lampy.

peter.
25. 12. 2014 20:36

Možno,že keby sa okolo toho nerobilo také haló,tak by to mladí nechali tak.Ja som to asi pred desiatimi rokmi na jednej návšteve skúsil,bolo to odporné,smrdelo mi to a dostal som z toho takú sračku,že sa mi moji známi smiali ešte dva roky.Pre mládež je to zaujímavé hlavne preto,že ide o porušovanie celospoločenského tabu a to oni robia radi.Vedci nech to poriadne preskúmajú a ak je to účinné a nenahraditeľné pre liečbu ľudí,tak to treba po prijatí legislatívy zabraňujúcej zneužívaniu, vyrábať a hotovo.
Sio,žiadna mariška sa dobrej slivovičke nevyrovná a naši múdri predkovia dobre vedeli,prečo ju uprednostnili pred konope.

r.m.
r.m.
25. 12. 2014 20:55

igor napsal
Co může být lepším důkazem škodlivosti marihuany než J.X.Doležal, jehož IQ se propadlo mezi 70-80 bodů a tělesná schránka soupeří s egypskou mumií, že?

A není to spíš tím, že je to synek lektorky z VUMLU? Vyrostl v nepřátelům zabavených nemovitostech v Dejvicích, kteří věrní získávali skoro zadara. Uvěřil, že je něco víc, než skutečně je – komunitický normalizační odpad.

cnemo
25. 12. 2014 21:32

Kauza konopí má jeden moment, který mne štve. I úplnému idiotovi je jasné, jestli je uživatel feťák nebo ho užívá jako lék. Chci věřit tomu, že primární motivací státu je skutečně ochrana před fetováním. Když typ uživatele umí rozpoznat téměř každý občan, pro to nepozná stát? Jak může k nemocným lidem často nad hrobem přistupovat stejně jako k mladým smradům, co si chtějí užít? Vztekám se, když vidím, jak si stát, reprezentovaný dospělými a často i vzdělanými lidmi, hraje na idiota a říká tomu spravedlnost.

brankoslav
brankoslav
26. 12. 2014 0:45

Chi, chi.
Je jasné, že dehet ze Startky je původce Horečky omladnic až po rakovinu Slepého střeva.
Naopak, hodný, milý dehet z konopí (jak známo, konopí je postaveno z úplně jiné celulózy než fujtajbl tabák) léčí vše. I zlomeniny mozku.

kchodl
kchodl
26. 12. 2014 1:26

Copak konopí, ale co hodný chlast ! Ten nezpůsobuje „latentně přítomné projevy psychických onemocnění“ ? Nezpůsobuje demenci ? Není po tom konzument tak trochu bez zábran ? Atd. Atd. Zakažte všechno vypatlanci ! Lidé jsou malé děti, nesmí o ničem rozhodovat sami. Také by se měla zakázat čokoláda, pendrek, silný čaj, silná káva, většina voňavek, aceton, toluen, butan, propan … snědením nebo inhalací se také vyvolávají změněné stavy vědomí a škodí to. Jo a vlastně ještě zakažte rychlé dýchání ! Hyperventilaci. To je také oblbovák a k tomu velmi nebezpečný. Doporučoval bych ke každému člověku přidělit jednoho doktora a jednoho… Číst vice »

kchodl
kchodl
26. 12. 2014 1:29

brankoslav napsal

Chi, chi.
Je jasné, že dehet ze Startky je původce Horečky omladnic až po rakovinu Slepého střeva.
Naopak, hodný, milý dehet z konopí (jak známo, konopí je postaveno z úplně jiné celulózy než fujtajbl tabák) léčí vše.I zlomeniny mozku.

sorry, brankoslave, na zákaz Startek bych zapomněl. Je jasné, že zapálením Startky ohrožujeme superdehtem životy všech. Asi je dehet ze Startek jedovatější než plutonium (což prý je nejhorší jed vůbec, na letální množství).

philip
philip
26. 12. 2014 1:51

Když konopí nemocným, tak jen na předpis a za nehoráznou cenu od židů z Izraele, tak to to prolobovali „naši“ hebrejští zákonoárci v českém parlamentu.

cnemo
26. 12. 2014 7:47

brankoslav napsal

Chi, chi.
Je jasné, že dehet ze Startky je původce Horečky omladnic až po rakovinu Slepého střeva.
Naopak, hodný, milý dehet z konopí (jak známo, konopí je postaveno z úplně jiné celulózy než fujtajbl tabák) léčí vše.I zlomeniny mozku.

Jen malá poznámka. Ti, co užívají konopí jako lék ho nekouří. Jedná o různé extrakty, tinktury a masti.

Sio
Sio
26. 12. 2014 8:13

kchodl napsal Copak konopí, ale co hodný chlast ! Ten nezpůsobuje „latentně přítomné projevy psychických onemocnění“ ? Nezpůsobuje demenci ? Není po tom konzument tak trochu bez zábran ? Atd. Atd. Zakažte všechno vypatlanci ! Lidé jsou malé děti, nesmí o ničem rozhodovat sami. Také by se měla zakázat čokoláda, pendrek, silný čaj, silná káva, většina voňavek, aceton, toluen, butan, propan … snědením nebo inhalací se také vyvolávají změněné stavy vědomí a škodí to. Jo a vlastně ještě zakažte rychlé dýchání ! Hyperventilaci. To je také oblbovák a k tomu velmi nebezpečný. Doporučoval bych ke každému člověku přidělit jednoho doktora… Číst vice »

ducatista
ducatista
26. 12. 2014 9:20

Také přispěju svojí trochou do mlýna. Konopí, jako každá jiná droga, má svá rizika. Ale ve srovnání s jinými, legálními drogami, jsou rizika daleko menší. Co se týká léků – otevřete si příbalový leták jakéhokoliv volně prodejného léku a uvidíte, co všechno ty pilule mohou způsobit:-) Samozřejmě, že kouření je škodlivé samo o sobě, ale nemocní kouří spíše okrajově, převážně využívají tinktury a mastičky. Vynikajicí je vaporizér, jak pro rekreační užívání drogy, tak pro nemocné, ale málokdo ho u nás zná… Konopí a mladá generace – víkendové brko na zábavě jim nesníží paměťové schopnosti ani z nich neudělá vyhulené letargické… Číst vice »

r.m.
r.m.
26. 12. 2014 10:21

brankoslav napsal Chi, chi. Je jasné, že dehet ze Startky je původce Horečky omladnic až po rakovinu Slepého střeva. Naopak, hodný, milý dehet z konopí (jak známo, konopí je postaveno z úplně jiné celulózy než fujtajbl tabák) léčí vše.I zlomeniny mozku. Další vtipný chytrák se nám tu zjevil. Tebe sundám jednoduše: Marihuana nezpůsobuje rakovinu plic Nová detailní studie kuřáků marihuany a tabáku naznačuje, že THC má přes nepříznivý obsah dehtu a dalších rizikových látek v jointech na plíce pozitivní vliv. Nejčilejší kuřáci marihuany mezi nimi zvládli přes 22 000 jointů za život. A jak to dopadlo? Badatelé byli, jak sami… Číst vice »

r.m.
r.m.
26. 12. 2014 10:25

Látky podobné těm, které obsahuje marihuana, dovolí mozku zapomenou na hrůzy Autor: Josef Pazdera
Marihuana u dvojčat Autor: Josef Pazdera
Marihuana a léčba závažných nervových poruch Autor: Stanislav Mihulka
Marihuana a osteoporóza Autor: Josef Pazdera
Hulte! Vyroste vám mozek! Autor: Jaroslav Petr
Kanabinoidy tlumí imunitní obranu Autor: Jaroslav Petr

kchodl
kchodl
26. 12. 2014 10:28

Sio napsal Proč ten vztek? Zrovna jste si dal práska? Tvrdím, že konopí ničí mladé lidi víc, než to, že se občas zpumprlíkují. Bere jim motivaci a snižuje paměťové schopnosti. To je horší, než nějaké ty zdravotní následky. Jinak jo, alkohol v množství větším, než malém, stejně jako tabák by zakázán být měl. Hlavně mladým, co z toho nemají rozum, páč jejich konání řídí hormony. Co třeba THC za volantem? Prý se drží v krvi dlouho. Hulíš, neřídíš? Tím neříkám, že by mastičky s konopím neměly být lacino k dispozici těm, co je potřebují. Jako každý jiný lék. Žádný vztek,… Číst vice »

kchodl
kchodl
26. 12. 2014 10:46

r.m.: To je jistě všechno možné. Jen chci podotknout, že problém rakoviny plic a kouření tabáku se vynořil v 50. letech, kdy režim musel zamaskovat jednu skutečnost – následky jaderných testů v atfosméře. To byl totiž hlavní důvod vzrůstu plicních rakovin – proto se také tabákové společnosti velmi dlouho úspěšně bránily, že žádná koincidence neexistuje, rakovina plic postihovala kuřáky i nekuřáky celkem stejnoměrně. Cigarety jistě zdravé nejsou, především na cévní systém – na to umírá většina kuřáků, u rakoviny plic NEBYL souběh prokázán. Poslední studie (po nástupu dieslových motorů osobních aut) dokonce prokázaly, že kouření OMEZUJE výskyt rakoviny plic, protože… Číst vice »

idiotronic
26. 12. 2014 11:31

Sio napsal
Problém je s tím příkonem elektrického proudu na lampy.

Chvíli mi na jedné diskusi trvalo pochopit, co to je za zvláštní elektrikáře, než mi došlo, že jde o pěstitele konopí pod umělým osvětlením. Ale moc toho asi nevěděli,
protože řeč se točila kolem sodíkových výbojek a to není ideál. Správné jsou
zmíněné červenomodré LED svítilny. Fotosyntéza frčí v modrém a červeném
světle, zelené světlo rostliny nepotřebují. Platí obecně pro zelené rostliny.

Neználek
Neználek
26. 12. 2014 12:23

cnemo napsal
Jen malá poznámka. Ti, co užívají konopí jako lék ho nekouří. Jedná o různé extrakty, tinktury a masti.

Vy už zase začínáte s těmi racionálními argumenty.

hamletka
hamletka
26. 12. 2014 20:48

Zajimave voditko pro kuraky konopi a hasise, kteri misto, aby dbali na narizeni Statu (nebot ta opravdu mohou a casto jsou naprosto hloupa a pokrytecka) se obavaji hnevu Stvoritele, jestli treba nedelaji neco, co by se dalo kvalifikovat jako hrich . . . vetsina rabinu ale i imamu proti konzumaci hasise (vcetne koureni) nic nema. S alkoholem uz je to horsi. Imamove to primo zakazuji, nebot vedi, ze v horku to opravdu neni moudre, navic alkohol je depresivum a uvolnuje potlacenou agresivitu. Marihuana funguje spis jako analgetikum a anti-depresivum, protoze pomaha oddelovat emoce od mysleni. Jako vsechno, muze byt take… Číst vice »

Sio
Sio
26. 12. 2014 22:39

Něco z Mathioliho herbáře: „Rybáři vaří konopí ve vodě a touto vodou polévají hnůj, kde jsou hlísty a tak vylákají červy, takže jich není potřeba vykopávati, a proto jest k víře podobné, že šťáva z čerstvého konopí moří červy v uších.“ :-) A jinde zase: „Semenec činí slepice nosnými, jak jsem sám se o tom přesvědčil, že když se dává slepicím k jídlu toto semeno, nesou mnoho vajec a nesou i uprostřed zimy, v kterémž čase pak obyčejně pro zimu vajec nenosí.“:-) :-)) Zázračný elixír. Konopí je dobré! „Ženám, které následkem rozbouření matky klesly k zemi, má se držeti u… Číst vice »

hamletka
hamletka
27. 12. 2014 8:03

Ano, mily Sio, netreba si utahovat z herbaru a ani z pover, vse ma koreny v necem realnem, v pozorovani a zkusenosti, i kdyz ve vsem se najdou nedokonalosti a chyby a neco dokonce stoji za starou belu. (A to vsak plati i pro moderni prostredky a postupy lecby). Proc je dneska konopi vyhledavane, protoze uvolnuje stres. Drive lide stres prilis neznali, tak take na nej nevyhledavali lek. Stres je otresna psychosomaticka kondice, kterou dnes trpi vetsina populace a ktera v konecnem dusledku zpusobuje vazne nemoci, vcetne tech fatalnich. Clovek si nici nervovou soustavu spatnym zivotem v nevhodnych podminkach, clovek,… Číst vice »

Sio
Sio
27. 12. 2014 11:26

Milá hamletko, díky za kritický slušný příspěvek. Co se konopí týče, má své fanatické zastánce i odpůrce. Pokud jste si z mých příspěvků všimla, ani jsem je jednoznačně neodsoudil a ani ho jednoznačně neschvaluji. Je to, podle mého názoru, jako s každým lékem. Dobrý sluha a zlý pán. Stres tu samozřejmě je, jen si nemyslím, že THC v jakékoli formě je řešením. Je mezi lidmi i dost takových, co fanaticky odsuzují léky, protože prý řeší následek, ne příčinu. Takže já si myslím, že konopí neléčí příčiny stresu. Tudíž není řešením. A zase, záleží na situaci. Může být v některých konkrétních… Číst vice »

Sio
Sio
27. 12. 2014 11:36

Diskuse na téma menšího a většího zla je poněkud náročnější, pokud vás nemám odbýt poznámkou o černobílém myšlení. Je krásné, pokud je člověk na základě svých znalostí a zkušeností upřímně přesvědčen, že koná dobro, že dělá správnou věc. Jenže – zkuste vzít v potaz, že naše znalosti a zkušenosti jsou omezené, vidíme jen střípky ze skutečné reality. Může se totiž stát, že pokud nebudete stále pochybovat a hledat reálná řešení, že budet v dobré víře dělat i zlé věci, nebo je aspoň podporovat. Realizovatelné menší zlo je lepší, než utopické dobro, protože pokud vedete dlouhé úvahy na téma utopické dobro,… Číst vice »

Viky
Viky
27. 12. 2014 11:54

Tak jsem si početl… KAŽDÝ dým z rostlinného materiálu (ale i z ulí a ropy) obsahuje rakovinotvorné látky. Pokud by se srovnával opravdu srovnatelný vzorek (0,5 cigarety denně x joint denně) dostanete se nejspíš k velmi podobným číslům, v tomto případě statisticky zanedbatelným. Srovnávat kuřáka a rekreačního uživatele konopí je dost primitivní demagogie. Přes primitivitu se jí rády uchopí obě strany. Proč ne. Velmi záleží nejen na množství, ale i na rychlosti vstřebávání do organismu. Takže když si babka ošetří bolavé nohy konopnou mastí, rozhodně z ní nebude dětinsky rozchlámaná bábina s tupým pohledem. I když obsah THC a různých… Číst vice »

Viky
Viky
27. 12. 2014 12:11

pokr/ při nepříjemně vysokých dávkách a poměrně rychle se ztrácí. Takže ano, toto působení existuje, ale vedlejší účinky brání jeho využití.
Zneužívání? Nemocní těžko, představa nemocného, který chce být nemocný, aby mohl „hulit trávu“na předpis… to mi nějak hlava nebere. Asi mám slabou představivost. Tak trochu si umím představit, jak do sebe někdo cpe vaselínu s obsahem THC. To by byl rauš!
(jistě, kdyby ta vaselína byla volně přístupná a velmi levná (ha,ha,ha) našli by se chytráci, kteří by látky skupiny THC dostávali ven pomocí kombinace rozpouštědel) Ale pro zneužívání je stále dost prostoru jinde.

Sio
Sio
28. 12. 2014 7:37

Viky: Ten příklad s babkou přecházející přes silnici je zábavná spekulace. Jinak dobré, vyvážené.