Diskuze k článku


 • Ladys • 14. října 2015

  A zazvonil zvonec a pohádky je konec.
  Ovšem tady jsou zajímavější stránky, zaplaťpánbůh naše republika je zatím šedivá a vyplatí se také podívat na „možnosti“ a návody pro jiné státy:
  http://w2eu.info/

 • idiotronic • 15. října 2015

  Ladys napsal
  naše republika je zatím šedivá

  Tak-alesponˇtedy zeleně
  https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/

 • Alena • 15. října 2015

  je to správné, pokud mladí lidé nehledí na pohodlí a jedou na místo, aby si mohli udělat objektivní názor na tuto problematiku. Jeden den je ale zoufale málo. Chtělo by to být v této oblasti minimálně měsíc. Také by bylo dobré, pobývat v uprchlických táborech v Německu. Tím by se vyvrátily škaredé pověsti o znásilňování a dalších násilnostech v těchto táborech, které byli vysílány v německé TV.
  Zajímalo by mne také, zda naši poslanci slaďují naši legislativu tak, aby odpovídala zvyklostem přicházejících uprchlíků. Mám na mysli zvyklosti, které nejsou zakotveny v našem právním řádu. Pokud totiž nebude provedena právní úprava, vzniknou postupně uzavřená geta i u nás, stejně jako v západních zemích, kde si budou muslimové rozhodovat sami.
  Především mám na mysli možnost mít 4 manželky, což se samozřejmě dotýká velké oblasti občanského zákoníku. Dále pak zvyklost bít manželku, pokud se proviní. Dále pak zvyklost ukamenování ženy, pokud je nevěrná a manžel si přivede svědky. Tedy zvyklosti, které jsou běžně aplikovány v Saudské Arábii, která nabídla Evropě peněžitou pomoc na budování mešit, čili má zájem na dodržování těchto zvyklostí i v Evropě.
  Jsem zvědavá, jak se s touto problematikou naši zákonodárci popasují

 • Alena • 15. října 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ceska-krajanka-v-Italii-Migranti-vyhazuji-jidlo-na-ulici-Jsou-ubytovavani-v-hotelich-Volaji-pribuznym-at-prijedou-taky-Toto-udelal-starosta-ktery-se-vzeprel-403345
  bylo by dobré , kdyby se slečna Vedralová spojila s paní Pilloni a mohli si vzájemně vyměňovat další zkušenosti

 • Sio • 15. října 2015

  Další reportáž výhradně o Syřanech. Jiní migranti jako by ani neexistovali. Přitom Syřani tvooří jen menšinu imigrantů, odvolávám se na statistiku, kterou tu uveřejnil dříve Stan.
  „Myslela jsem si, že český národ je takový nepřejícný a zapšklý, …“ Nojo, mládí, tomu se musí odpustit i určitý stupeň hlouposti. Článek by výborně zapadl do BL. Ale je dobré vědět, že tu jsou lidé i s takovým názorem a jak vlastně na problém pohlížejí.

  • Stan • 15. října 2015

   Nevšiml jsem si, že by se v rozhovoru mluvilo výhradně o Syřanech. Linda vysloveně říká, že neměla čas se uprchlíků ptát, odkud jsou.

 • Sio • 15. října 2015

  Hoax? Tohle
  Příspěvek polského občana z návratu z dovolené z Itálie
  Přeposílám.
  Ahoj, před půldruhou hodinou jsem na hranici Itálie a Rakouska viděl na vlastní oči ohromné zástupy imigrantů. Ačkoliv mám hodně solidarity s lidmi, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, musím říci, že to, co jsem viděl, ve mně budí hrůzu. Ta obrovská masa lidí – omlouvám se, že to takhle píšu – to je jako divoká zvěř. Nadávají, házejí lahve, jídlo, a hlasitě křičí: „Chceme do Německa.“ Copak Německo je nějaký ráj? Viděl jsem, jak obklíčili auto nějaké staré Italky, vytáhli ji za vlasy ven a chtěli tím autem odjet. Autokar, ve kterém jsem se nacházel, se pokusili rozhou pat. Házeli na nás výkaly, bušili do dveří, aby řidič otevřel, plivali na okna. Ptám se proč? Jak se mají tito „lidé“ asimilovat v Německu? Chvílemi jsem si připadal jako ve válce.

  Soucítím s těmi lidmi, ale kdyby dorazili do Polska – nemyslím, že by u nás našli pochopení. Stáli jsme na hranici tři hodiny a stejně nás nakonec obrátili. Celá naše skupina byla v policejním kordonu odvezena zpátky do Itálie. Autobus je poničený, pomazaný fekáliemi, poškrábaný, okna rozbitá. A tohle nám má demograficky pomoci? Tyhle obrovské, neuvěřitelné zástupy „divochů“? S nimi pomálu ženy a několik větších dětí – ale naprosto převažovali mladí agresivní muži.Ještě včera, když jsem četl zprávy na internetu, jsem je podvědomě litoval, trápil mě jejich osud, a dneska po tom, co jsem viděl, se jednoduše bojím a zároveň mám radost, že si nevybrali naši vlast jako cíl své cesty. My Poláci jednoduše nejsme připraveni přijmout tyto lidi – ani kulturně, ani finančně. Nevím, jestli je vůbec někdo připraven. Do EU kráčí patologie, jakou jsme až dosud neviděli. A omlouvám se, jestli jsem tím někoho urazil.Dodám ještě, že přijela auta s .. atd

 • aram • 15. října 2015

  Sio. Hoax.
  Netvrdím, že se něco podobného nemohlo stát či by se nemohlo stát, ale to, že to (doslovně) bloudí po internetu už několik týdnů tomu nasvědčuje. Navíc polský občan, to je něco jako ta kamarádka, co má za kamarádku českou lékařku, která zase v mailu popisuje situaci c německé nemocnici. Tudíž oba jsou něco jako marťani.

 • Starý doktor • 15. října 2015

  Tohle nevypadá tak mírumilovně aneb jak se budou integrovat……
  05.10. 2015 Spiegel TV – Uprchlíci přenesli válku do Evropy
  https://www.youtube.com/watch?v=yy5veGGFEsM

 • cnemo • 15. října 2015

  Lidé jsou různí. Jedni chodí krmit nájezdníky, druzí si pořizují zbraně a jiní se s nimi učí zacházet.

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/349261/boji-se-uprchliku-a-chteji-zbrojni-pas-cesi-jsou-hladovi-po-zbranich.html

  V rádiu hlásili, že lidé kupují náboje po kartonech.

  Je na každém, aby si vybral tu svou skupinu, je to každého osobní věc. Ale až bude opravdu krize, nechtějte Vy spravedliví a soucitní pomoc u nás xenofóbů, rasistů a amorálních zrůd pomoc. Vydejte prosím dobrovolně své ženy a dcery k multikulturnímu a běžte si koupit modlitební kobereček:)

  Pud sebezáchovy není povinný, povinné jsou však následky v případě jeho absence. Dodejme, že sluníčkáři jsou asi jediný doposud žijící organismus bez pudu sebezáchovy. Příroda to sice umí napravit, ale já bych se opravdu nerad s tím svezl:)

  • Stan • 15. října 2015

   Jste vzácně sebekritický člověk, to se musí ocenit. Odkdy příroda vyrábí náboje po kartonech? A už jste někdy přemýšlel o tom, čím se lišíte od islamistů?

 • cnemo • 15. října 2015

  Oprava: Vydejte prosím dobrovolně své ženy a dcery k multikulturnímu obohacení a běžte si koupit modlitební kobereček:)

 • orinoko • 15. října 2015

  Uz jsem to tu psal … ja osobne jsem pro selektivni prijem bezencu! Syrskych rodin s detmi, ktere potrebuji skolu. JE TO NASE INVESTICE!
  Pokud jde o deti, tak jsem se nikde nesetkal s apriornim zamitnutim.
  Syrane jsou Cesi Stredniho vychodu. – MY vime, co to je … byt v pruseciku velkych zajmu.
  A tehdy se na nas cely slavny Zapad … ale i jindy … akorat vysejril.
  Cesi meli vzdycky velky plus ve schopnosti empatie.
  Kvuli emerickym cikanum , izraHELLskemu SATANyahuovi, saudske predpotopni civilizaci, etc. …. atp. bychom nemeli delat to, co si prave emericke hovado preje.
  Eurosojuz zacinam vypoustet ze svych komentaru. Takova banda vylizanych oblud uz je akorat na vytazeni naseho Dedka Josefa z poklopce.

 • Sio • 15. října 2015

  Stan napsal

  Nevšiml jsem si, že by se v rozhovoru mluvilo výhradně o Syřanech. Linda vysloveně říká, že neměla čas se uprchlíků ptát, odkud jsou.

  Pravda, musím uznat, že je to tam napsáno jinak, špatně jsem to přečetl.

 • cnemo • 15. října 2015

  >Jste vzácně sebekritický člověk, to se musí ocenit. Odkdy příroda vyrábí náboje po kartonech? A už jste někdy přemýšlel o tom, čím se lišíte od islamistů?

  V jednom zásadně, já jsem tu doma oni ne. Ale jinak doufám, že v odhodlání poradit si s nepřítelem za jakoukoli cenu se od nich ani já, ani většinoví Češi moc lišit nebudeme:) Jinak to totiž bude průšvih.

 • idiotronic • 16. října 2015

  cnemo napsal
  V jednom zásadně, já jsem tu doma oni ne.

  Při hledání kina Tatra ve Studénce jsem se ocitl v uzavřeném bloku stylových činžovních domů s režným zdivem, chybějícími dveřmi a okny – prostě jsem vstoupil do ghetta, o jehož existenci jsem nevěděl. Nezajímalo mne, ale já jsem zajímal jeho obyvatele, kteří na mne hodlali vypustit hlasitě se rozčilujícího vlčáka.
  Když jsem mizel, vrtalo mi hlavou, jací jsou to spoluobčani. Při napadení našeho společného domova (předpokládám, že se sami nepovažují za cizince) budeme bránit společnou vlast?
  Miroslava Pašková zdůraznila, že panu Kesudisovi nepodala
  ruku na závěr debaty. Pan Kesudis v armádě sloužil, když se ucházel o občanství, považoval armádu za záchrannou brzdu existence státu a službu v ní za svoji povinnost. S těmi z ghetta má společné to, že jejich předkové na území státu před
  70 léty nežili, usadili se tu později. Navzdory svým výhradám se pan Kesudis zdá být loajální s touto zemí. Ti z ghetta naopak pouštějí psa na kolejdoucí…
  Do které skupiny budou patřit nově příchozí migranti? Nebudou ze Sýrie, budou to kosovští Albánci, četli jsme, že početně převažují.

 • Amenre • 16. října 2015

  cnemo napsal
  druzí si pořizují zbraně a jiní se s nimi učí zacházet.

  Kamarad si ve stredu koupil P-09. Velmi pekna inspirujici 20ti nabojova zalezitost. Sice jsem si nikdy nemyslel, ze nakup osobni zbrane bude investici do budoucna, no ale casy a potreby se meni. Tak jako si selka v pohadce „Sul nad zlato“ neposoli chleba zlatem a diamanty, tak ja sebe a svoje blizke tezko stejnou komoditou ubranim.

 • Stan • 16. října 2015

  cnemo napsal
  Ale jinak doufám, že v odhodlání poradit si s nepřítelem za jakoukoli cenu se od nich ani já, ani většinoví Češi moc lišit nebudeme:)

  Nikdy bych nevěřil, kolik lidí s džihádistickým myšlením, kteří budou hájit naše práva na nákupy v hypermarketu a sledování vousaté zpěvačky se zbraní v ruce, v tomto státě existuje :)

 • Sio • 16. října 2015

  Stan napsal
  Nikdy bych nevěřil, kolik lidí s džihádistickým myšlením, kteří budou hájit naše práva na nákupy v hypermarketu a sledování vousaté zpěvačky se zbraní v ruce, v tomto státě existuje

  No ale obrana a expanse by se snad mohla rozlišovat nebo ten rozdíl nestojí za řeč? Zbraň si tedy skoro jistě nepořídím, to by mě muselo něco tak vytočit, že by mě to změnilo. Zatím jsem názoru, že kdo s čím zachází, tím i schází. Doufám, že tak daleko to nedojde, aby se krajinou potulovaly agresivní bandy. Viděl jste Clockwise Orange (Mechanický pomeranč)? Tam se ani o migraci nejednalo, ale určitý vzorec chování se tam najde.

 • Sio • 16. října 2015

  Pokud tu migraci někdo organizuje, je to geniální útok na myšlenku sociálního státu. Protože právě ten přitahuje (hlavně na západ) imigraci více, než útěk před válkou. Může to být skvělý argument neoconů pro zrušení sociálního státu, který přejde do soukromých rukou a bude pro chudé nedostupný. Vůbec se mi nelíbí představa, že budeme (my nebo naše děti) bez důchodů a zdravotního pojištění.

 • Gatta • 16. října 2015

  Stan napsal
  Nikdy bych nevěřil, kolik lidí s džihádistickým myšlením, kteří budou hájit naše práva na nákupy v hypermarketu a sledování vousaté zpěvačky se zbraní v ruce, v tomto státě existuje

  No, popravdě na žádného bílého džihádistu jsem tady zatím nerarazil …

  A co se týká té fousaté zpěvačky … pokud jsme se s některými věcmi nebyli schopni vypořádat v dobách klidu demokratickou cestou doteď, tak naše životy patrně budeme muset zachraňovat i s těmi hypermarkety a fousatou zpěvačkou.

 • Stan • 16. října 2015

  Sio napsal
  No ale obrana a expanse by se snad mohla rozlišovat nebo ten rozdíl nestojí za řeč? Zbraň si tedy skoro jistě nepořídím, to by mě muselo něco tak vytočit, že by mě to změnilo. Zatím jsem názoru, že kdo s čím zachází, tím i schází. Doufám, že tak daleko to nedojde, aby se krajinou potulovaly agresivní bandy. Viděl jste Clockwise Orange (Mechanický pomeranč)? Tam se ani o migraci nejednalo, ale určitý vzorec chování se tam najde.

  No právě. Kdo se komu brání a kdo kam expanduje, kdo tak činí pěšky a s holýma rukama, a kdo pomocí dronů a kazetových bomb? Proč se vždy začne veřejně diskutovat o naší obraně a cizí expanzi až poté, co na hranice dorazí uprchlíci z našimi armádami „osvobozených a demokratizovaných“ zemí?

 • Alena • 16. října 2015

  my nejsme nemocní, ale naopak
  http://www.novarepublika.cz/2015/10/kdo-odmita-nerizenou-migraci-je-xenofob.html

 • Alena • 16. října 2015

  Stan napsal
  No právě. Kdo se komu brání a kdo kam expanduje, kdo tak činí pěšky a s holýma rukama, a kdo pomocí dronů a kazetových bomb? Proč se vždy začne veřejně diskutovat o naší obraně a cizí expanzi až poté, co na hranice dorazí uprchlíci z našimi armádami „osvobozených a demokratizovaných“ zemí?

  nejste v obraze. Za syrské uprchlíky může Puti, říká Pehe
  http://www.novinky.cz/komentare/383608-komentar-kdo-muze-za-syrske-uprchliky-jiri-pehe.html

 • Sio • 16. října 2015

  Stan napsal
  No právě. Kdo se komu brání a kdo kam expanduje, kdo tak činí pěšky a s holýma rukama, a kdo pomocí dronů a kazetových bomb? Proč se vždy začne veřejně diskutovat o naší obraně a cizí expanzi až poté, co na hranice dorazí uprchlíci z našimi armádami „osvobozených a demokratizovaných“ zemí?

  NATO je dost jednoduchá odpověď. Expandují USA a Evropa jim dělá povětšinou jen křoví. V případě Libye a možná i Egypta (nevím) se snad podílely i armády Francie a Británie. O Německu vážně pochybuji. Za těch našich pár válečníků, co tam jsou kvůli přizdisráčské politice naší věrchušky odmítám brát odpovědnost, rozhodně naše angažmá tam neschvaluji, jakkoli je spíše symbolické.
  Takže je jasné, kdo expanduje. A ten by měl řešit. Nějakých pár tisícovek Syřanů ročně jistě můžeme zvládnout, ale ekonomickou imigraci zlatokopů odmítám. Například o kosovských Albáncích bych se vůbec nebavil. Nejsme zodpovědní za to, co se děje v Sýrii ani za bombardování Srbska. To se rozhodlo jinde.

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal
  nejste v obraze. Za syrské uprchlíky může Puti, říká Pehe
  http://www.novinky.cz/komentare/383608-komentar-kdo-muze-za-syrske-uprchliky-jiri-pehe.html

  Jistěže bude muset Assad použít násilí, na dobytém území bude nejen opozice, ale ozbrojená opozice. Pan Pehe by nám mohl ještě něco povyprávět o demokracii na územích obsazených „umírněnou“ opozicí, pokud něco takového existuje. S demokracií a lidskými právy v Islámském státě je snad jasno.

 • Alena • 16. října 2015

  Sio napsal
  NATO je dost jednoduchá odpověď. Expandují USA a Evropa jim dělá povětšinou jen křoví. V případě Libye a možná i Egypta (nevím) se snad podílely i armády Francie a Británie. O Německu vážně pochybuji. Za těch našich pár válečníků, co tam jsou kvůli přizdisráčské politice naší věrchušky odmítám brát odpovědnost, rozhodně naše angažmá tam neschvaluji, jakkoli je spíše symbolické.
  Takže je jasné, kdo expanduje. A ten by měl řešit. Nějakých pár tisícovek Syřanů ročně jistě můžeme zvládnout, ale ekonomickou imigraci zlatokopů odmítám. Například o kosovských Albáncích bych se vůbec nebavil. Nejsme zodpovědní za to, co se děje v Sýrii ani za bombardování Srbska. To se rozhodlo jinde.

  s Vaším názorem, pane Sio, nemohu souhlasit. Pravdu má pan Stan. Ono není rozhodující, co si myslíme my, ale je rozhodující, co si myslí běženci. Zaznělo to i v jednom článku od ruské dopisovatelky, která citovala jednoho Lybijce. My jsme součástí NATO. Podílíme se na této struktuře finančně , tudíž jsme na akcích NATO zodpovědní, i když se přímo fyzicky na těchto akcích neúčastníme. To se nedá okecat žádným způsobem.

 • Alena • 16. října 2015

  měli bychom z NATO vystoupit , jinak vina padá i na nás

 • cnemo • 16. října 2015

  >Nikdy bych nevěřil, kolik lidí s džihádistickým myšlením, kteří budou hájit naše práva na nákupy v hypermarketu a sledování vousaté zpěvačky se zbraní v ruce, v tomto státě existuje

  No, obrana práva nakupovat v marketu asi nebude to hlavní. Nicméně nějakých pár práv, jako popíjet pivo, jíst bůček, brát jméno boží nadarmo, netrestat bičem, nesekat ruce či hlavy kvůli názoru a nechat manželku řídit, už za trochu té snahy možná stojí:) A co se týká vousaté zpěvačky – kdyby vypukl průšvih, kterého se bojím, žádné vousaté zpěvačky nebudou. Ty se v mužském kolektivu v ohrožení řeší velmi efektivně:)

  A džihádistické myšlení? Jsem z generace, kterou na vojně učili zapíchnout bodák do břicha protivníkova tak, aby se muška nezamotala do střev…:) Takže pokud půjde o obranu mé rodiny, blízkých a kamarádů, ujišťuji Vás, že lidská práva nějakých barbarů na našem území, pokud mi ještě zůstane alespoň trochu sil, opravdu řešit nebudu:) Mají jen tolik práv, kolik jim občané této země, její vlastníci, poskytnou. Žádná obecná a zaručená neexistují, historie mluví jasnou řečí. A vzhledem k veřejnému mínění asi tušíte, kolik to je:)

  Nikdy se nesmířím s tím, že by naše generace měla přenechat potomkům zemi plnou barbarských příznivců pedofilního proroka! Z jednoho náboženského fanatismu jsme za cenu gigantického utrpení vyrostli a druhého máme spadnout? Věřím, že takového smýšlení je většina národa.

 • Ladys • 16. října 2015

  @cnemo, bezpochyby takového smyšlení je.
  https://www.youtube.com/watch?v=W8pbAz2xMnI

 • Alena • 16. října 2015

  cnemo napsal

  >Nikdy bych nevěřil, kolik lidí s džihádistickým myšlením, kteří budou hájit naše práva na nákupy v hypermarketu a sledování vousaté zpěvačky se zbraní v ruce, v tomto státě existuje

  No, obrana práva nakupovat v marketu asi nebude to hlavní. Nicméně nějakých pár práv, jako popíjet pivo, jíst bůček, brát jméno boží nadarmo, netrestat bičem, nesekat ruce či hlavy kvůli názoru a nechat manželku řídit, už za trochu té snahy možná stojí:) A co se týká vousaté zpěvačky – kdyby vypukl průšvih, kterého se bojím, žádné vousaté zpěvačky nebudou. Ty se v mužském kolektivu v ohrožení řeší velmi efektivně:)

  A džihádistické myšlení? Jsem z generace, kterou na vojně učili zapíchnout bodák do břicha protivníkova tak, aby se muška nezamotala do střev…:) Takže pokud půjde o obranumé rodiny, blízkých a kamarádů, ujišťuji Vás, že lidská práva nějakých barbarů na našem území, pokud mi ještě zůstane alespoň trochu sil, opravdu řešit nebudu:) Mají jen tolik práv, kolik jim občané této země, její vlastníci, poskytnou. Žádná obecná a zaručená neexistují, historie mluví jasnou řečí. A vzhledem k veřejnému mínění asi tušíte, kolik to je:)

  Nikdy se nesmířím s tím, že by naše generace měla přenechat potomkům zemi plnou barbarských příznivců pedofilního proroka! Z jednoho náboženského fanatismu jsme za cenu gigantického utrpení vyrostli a druhého máme spadnout? Věřím, že takového smýšlení je většina národa.

  nebylo by lepší napnout naši snahu k tomu, abychom vystoupili z NATO a EU? Pak nám nikdo nebude kecat do toho, koho si můžeme vzít a za jakých podmínek, a obnoví se naše přirozené hranice

 • Gatta • 16. října 2015

  Na jiném webu jsem narazil na příspěvek k zamyšlení:

  „Smrť všetkému čo verí v nejakého boha a má zbraň.“

 • cnemo • 16. října 2015

  Ladys napsal

  @cnemo, bezpochyby takového smyšlení je.
  https://www.youtube.com/watch?v=W8pbAz2xMnI

  Vždyť ta hudba je vykradená, řekl bych je to variace na písničku z Popelky 1968, kde to zpíval Tříska a ještě cosi známého, co jsem zatím neidentifikoval. Ale to by tak nevadilo, kdyby alespoň dobře rozvinuli, ale oni z toho udělali popík. Škoda. A ten zpěvák, no, jsou i horší (viz Tomáš Klus) ale měl by se to naučit, když už se tím živí:)

  Na můj vkus trochu kostrbatý text. Škoda, že umřel Kryl, teď by ho byla potřeba. Bohužel Nohavica přešel trochu na komerci a zábavu a do vážných témat se moc nepouští.

 • cnemo • 16. října 2015

  Alena napsal
  nebylo by lepší napnout naši snahu k tomu, abychom vystoupili z NATO a EU? Pak nám nikdo nebude kecat do toho, koho si můžeme vzít a za jakých podmínek, a obnoví se naše přirozené hranice

  NATO – bez diskuze pryč. Ale EU je problém, je všude okolo nás a my nemáme moře, v případě bojkotu bychom přežili jen pár týdnů. A navíc utéct bez boje umí každý blb…

 • Alena • 16. října 2015

  cnemo napsal
  NATO – bez diskuze pryč. Ale EU je problém, je všude okolo nás a my nemáme moře, v případě bojkotu bychom přežili jen pár týdnů. A navíc utéct bez boje umí každý blb…

  nikdo dosud neudělal analýzu, co nám EU dala a vzala. Jste zbabělý, i když Vaše prohlášení jsou “ ostrá“

 • QQ • 16. října 2015

  Alena napsal
  nikdo dosud neudělal analýzu, co nám EU dala a vzala. Jste zbabělý, i když Vaše prohlášení jsou “ ostrá“

  Nikdo..? Takze nejen cnemo, ale ani Vy?
  Nevadi, hlavne, ze Vase prohlaseni jsou opakem ostrosti a Vy jste zrejme ta spravna hrdinka a tak jdu do toho s Vama. Jen me mate, ze mluvite o nasi snaze, protoze me by spise zajimala ta Vase osobni a co jste treba pro napravu v pripade nesouhlasu udelala oproti cnemovym zbabelym komentarum nezbabeleho Vy? Nejaky konkretni priklad z osobni statecne iniciativy a navrh, jak to resit konkretneji by nebyl? Rad se poucim a pridam, aby ta snaha uz pak mohla byt ta „nase“.

 • cnemo • 16. října 2015

  >nikdo dosud neudělal analýzu, co nám EU dala a vzala. Jste zbabělý, i když Vaše prohlášení jsou “ ostrá“

  Je možné, že jsem zbabělý, ale rozhodně nejsem praštěný. Hrdinové tvoří hřbitovy, přeživší zbabělci historii:) Neprorážím hlavou stěnu, nebojuji bitvy, které jsou od začátku prohrané a nedělám radikální kroky jen proto, že to naplňuje mé ego nebo se chci jen pomstít. Mě zajímá vždy jen vítězství nebo alespoň ne-porážka:)

  BTW, to nevíte, že zbabělci zahnaní do kouta jsou ta nejnebezpečnější stvoření pod sluncem?:) Islámská invaze je právě to zahnání do kouta, už není kam ustupovat, o čem jednat. Oni dali opakovaně jasně najevo, jak si vzájemnou koexistenci představují.

  Jiná věc je EU, kde jistě prostor k diplomacii je. Jsou to přece jen, až na dekadentní a rozloženou úzkou elitu, civilizované státy. Nedělám si iluzi o tom, jak dlouho bude 10 mil. ČR odolávat islámské záplavě, když občané EU okolo prohrají. Mají bohužel částečně propagandou vymytý mozek, nikdy nepoznali skutečnou diktaturu jako východoevropané a tak snadno podléhají i triviální propagandě. Stejně jako část mládeže u nás, která ten tréning nemá. Ale všechno se změní, až nastanou první opravdové problémy. Jen aby nebylo pozdě.

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal
  s Vaším názorem, pane Sio, nemohu souhlasit. Pravdu má pan Stan. Ono není rozhodující, co si myslíme my, ale je rozhodující, co si myslí běženci. Zaznělo to i v jednom článku od ruské dopisovatelky, která citovala jednoho Lybijce. My jsme součástí NATO. Podílíme se na této struktuře finančně , tudíž jsme na akcích NATO zodpovědní, i když se přímo fyzicky na těchto akcích neúčastníme. To se nedá okecat žádným způsobem.

  Paní Aleno, můžete se mnou klidně nesouhlasit, aspoň je zábava. Mi zase nepříjde zase tak důležité, co si myslí imigranti, mě se také třeba zaměstnavatel nebo policista neptá, co si myslím, když poruším firemní pravidla nebo zákon. A zákony tu musí platit pro každého. Když někdo poruší zákon už tím, že tu vtrhne jak se se mu zachce, není to nejlepší začátek.
  Klidně si mohou vytáhnout tento jasný případ kolektivní viny, jako že my všichni jsme v NATO a proto my všichni odpovídáme za to, co tam NATO dělá. Ale je to naprosto mimo mísu. To je to totéž, jako kdyby vás naše justice bez viny zavřela na dvacet let a vy si opakovala mantru – „Já jsem občan Česka, a tak jsem odpovědná za to, že mě Česko zavřelo, a tak musím držet hubu a krok.“
  Tady je asi jasné, že je to podivná logika, ne? Čili takovéto pomatené teorie imigrantů mě nedojímají.
  Pokud je někdo OPRAVDU z válečné zóny, jsem pro přijetí, kdo ne, ten zpátky.
  Ale – dobře organizovaný detenční tábor – tam musí být vojenská disciplína, ať je tam pořádek a hygiena a nepozábíjejí se navzájem. Žádné drogy ani chlast. Kdo se s tím nesrovná a prohřeší se vůči pravidlům, za drobné prohřešky normálně na pár dní zavřít (jako na vojně) za velké vyhostit. Každý musí mít možnost kdykoliv si říct – chci zpátky do své země. Pak zaplatit transport. jestli někomu nevoní ta vojenská disciplína, je třeba si uvědomit, že bez ní tam budou nehygienické podmínky, šíření nemocí a trpět ti nejslabší, tj. ženy a děti. Což se také děje. Pokud chce někdo dál, třeba do Německa, dovézt až k hranicím a předat.
  A myslet si mohou opravdu co chtějí, kdykoli se mohou vrátit.

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal
  nikdo dosud neudělal analýzu, co nám EU dala a vzala. Jste zbabělý, i když Vaše prohlášení jsou “ ostrá“

  Odejít z EU? Momentálně je to rada nemocnému mravenci aby zašlápl slona. Myslíte, že je to jen na nás? Podívejte se na Řecko.

 • Alena • 16. října 2015

  vidíte tento příběh od Gatty ?
  http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=22144
  Chcete, aby se kolotoč násilí rozeběhl i u nás? Pak je zapotřebí zastavit invazi uprchlíků před hranicemi a to tak, že svrhneme tuto vládu. Myslíte si, že Sobotkovic rodina nás začne podřezávat?

 • Alena • 16. října 2015

  následně- vystoupení z EU a NATO
  Proč ve mne vidíte nepřátele

 • Alena • 16. října 2015

  Sio napsal
  Paní Aleno, můžete se mnou klidně nesouhlasit, aspoň je zábava. Mi zase nepříjde zase tak důležité, co si myslí imigranti, mě se také třeba zaměstnavatel nebo policista neptá, co si myslím, když poruším firemní pravidla nebo zákon. A zákony tu musí platit pro každého. Když někdo poruší zákon už tím, že tu vtrhne jak se se mu zachce, není to nejlepší začátek.
  Klidně si mohou vytáhnout tento jasný případ kolektivní viny, jako že my všichni jsme v NATO a proto my všichni odpovídáme za to, co tam NATO dělá. Ale je to naprosto mimo mísu. To je to totéž, jako kdyby vás naše justice bez viny zavřela na dvacet let a vy si opakovala mantru – „Já jsem občan Česka, a tak jsem odpovědná za to, že mě Česko zavřelo, a tak musím držet hubu a krok.“
  Tady je asi jasné, že je to podivná logika, ne? Čili takovéto pomatené teorie imigrantů mě nedojímají.
  Pokud je někdo OPRAVDU z válečné zóny, jsem pro přijetí, kdo ne, ten zpátky.
  Ale – dobře organizovaný detenční tábor – tam musí být vojenská disciplína, ať je tam pořádek a hygiena a nepozábíjejí se navzájem. Žádné drogy ani chlast. Kdo se s tím nesrovná a prohřeší se vůči pravidlům, za drobné prohřešky normálně na pár dní zavřít (jako na vojně) za velké vyhostit. Každý musí mít možnost kdykoliv si říct – chci zpátky do své země. Pak zaplatit transport. jestli někomu nevoní ta vojenská disciplína, je třeba si uvědomit, že bez ní tam budou nehygienické podmínky, šíření nemocí a trpět ti nejslabší, tj. ženy a děti. Což se také děje. Pokud chce někdo dál, třeba do Německa, dovézt až k hranicím a předat.
  A myslet si mohou opravdu co chtějí, kdykoli se mohou vrátit.

  panebože, vy zcela pomíjíte , že jsme v EU, a že se řídíme pravidly EU. Součástí EU jsou i sluníčkáři, a to když zavelí ústy Stehlíkové, tak je to PRAVDA, a vaše názory mohou do pozadí

 • Alena • 16. října 2015

  Sio napsal
  Odejít z EU? Momentálně je to rada nemocnému mravenci aby zašlápl slona. Myslíte, že je to jen na nás? Podívejte se na Řecko.

  Řecko nechtělo odejít z EU

 • Sio • 16. října 2015

  cnemo napsal

  >nikdo dosud neudělal analýzu, co nám EU dala a vzala. Jste zbabělý, i když Vaše prohlášení jsou “ ostrá“

  Je možné, že jsem zbabělý, ale rozhodně nejsem praštěný. Hrdinové tvoří hřbitovy, přeživší zbabělci historii:) Neprorážím hlavou stěnu, nebojuji bitvy, které jsou od začátku prohrané a nedělám radikální kroky jen proto, že to naplňuje mé ego nebo se chci jen pomstít. Mě zajímá vždy jen vítězství nebo alespoň ne-porážka:)

  BTW, to nevíte, že zbabělci zahnaní do kouta jsou ta nejnebezpečnější stvoření pod sluncem?:) Islámská invaze je právě to zahnání do kouta, už není kam ustupovat, o čem jednat. Oni dali opakovaně jasně najevo, jak si vzájemnou koexistenci představují.

  Jiná věc je EU, kde jistě prostor k diplomacii je. Jsou to přece jen, až na dekadentní a rozloženou úzkou elitu, civilizované státy. Nedělám si iluzi o tom, jak dlouho bude 10 mil. ČR odolávat islámské záplavě, když občané EU okolo prohrají. Mají bohužel částečně propagandou vymytý mozek, nikdy nepoznali skutečnou diktaturu jako východoevropané a tak snadno podléhají i triviální propagandě. Stejně jako část mládeže u nás, která ten tréning nemá. Ale všechno se změní, až nastanou první opravdové problémy. Jen aby nebylo pozdě.

  Pozdě je už teď. Procesy mají inerci a změna směru o 180 stupňů zabere nějaký čas. A obávám se, že více, než měsíce, spíše roky až desetiletí. U nás jak u nás. Svou zkušenost musejí většinově udělat lidé v Německu a Francii. Tam se zadělává na chleba. Pokud příjde do Německa dalších 10 miliónů migrantů a z větší části neadaptovatelných, procesy se nastartují. Pokud to bude dvacet a více díky porodnosti a zvaní příbuzenstva, bude sakra horko.
  No, a pak velmi pravděpodobně (věšteckou kouli nevlastním) nastane to, čeho se já bojím a vy zřejmě také. Neofašismus, pogromy, vláda silné ruky.

 • Sio • 16. října 2015

  cnemo: Ještě dodám, že 9 z 10 lidí má problém dohlédnout k další výplatě a tu se bavíme o létech až desetiletích. Takto uvažuje málokdo.

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal
  Řecko nechtělo odejít z EU

  Na příměru s mravencem a slonem to nemění nic. Řecko sice nechtělo odejít z EU ale všichni snad pochopili, že by to ani nešlo. Nadiktovali mu co má děla, Tzipras srazil paty, protože pochopil, že lepší volbu nemá.

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal
  panebože, vy zcela pomíjíte , že jsme v EU, a že se řídíme pravidly EU. Součástí EU jsou i sluníčkáři, a to když zavelí ústy Stehlíkové, tak je to PRAVDA, a vaše názory mohou do pozadí

  Ne, nepomíjím. Ale narozdíl od vás si nemaluji před očima nereálný scénář vystoupení z EU. Až se EU rozvrtá, pak se rozpadne a možná to půjde.

 • cnemo • 16. října 2015

  Sio napsal
  No, a pak velmi pravděpodobně (věšteckou kouli nevlastním) nastane to, čeho se já bojím a vy zřejmě také. Neofašismus, pogromy, vláda silné ruky.

  A bojíte se naprosto oprávněně. Současná elita zcela rozvrátila pocit demokracie a svobody. Jestli si lidé budou moci vybrat mezi diktátorem, který alespoň rámcově bude plnit jejich základní požadavky (a lpění na našem stylu života takovým jistě je) a těmi současnými, kteří lidem okatě pohrdají a dělají opak, je zřejmé, jaká bude jejich volba.

  >Ještě dodám, že 9 z 10 lidí má problém dohlédnout k další výplatě a tu se bavíme o létech až desetiletích.

  Mám pár takto žijících kamarádů (ale řádně pracujících), ale právě tito kupodivu přemýšlejí o budoucnosti svých potomků. Ti chytřejší a odpovědnější se snaží přemýšlet, jak zařídit, aby jejich děti nedopadly stejně. A co se týká odporu k přivandrovalcům nebo sociálním parazitům, tam je skutečná čistá nenávist. Oni si vše musí tvrdě vybojovat a vydřít, omezují sebe i své děti a někdo přijde a dostane jejich daně.

 • Alena • 16. října 2015

  Sio napsal
  Ne, nepomíjím. Ale narozdíl od vás si nemaluji před očima nereálný scénář vystoupení z EU. Až se EU rozvrtá, pak se rozpadne a možná to půjde.

  Scénář: po rozpadu Sobotkovic vlády přijde nová, ta odmítne kvóty, a vystoupení je nasnadě. Nebo se budeme 20 let trápit

 • Alena • 16. října 2015

  Sio napsal
  Na příměru s mravencem a slonem to nemění nic. Řecko sice nechtělo odejít z EU ale všichni snad pochopili, že by to ani nešlo. Nadiktovali mu co má děla, Tzipras srazil paty, protože pochopil, že lepší volbu nemá.

  tady nemá smysl vykecávat, stačí počítat, co se vyplatí. Jsme tranzitní zemí, a jsem přesvědčena o tom, že výstup by byl pro n výhodnější

 • Alena • 16. října 2015

  oprava. Pro nás

 • PPK • 16. října 2015

  Sio napsal

  Pokud tu migraci někdo organizuje, je to geniální útok na myšlenku sociálního státu. Protože právě ten přitahuje (hlavně na západ) imigraci více, než útěk před válkou. Může to být skvělý argument neoconů pro zrušení sociálního státu, který přejde do soukromých rukou a bude pro chudé nedostupný. Vůbec se mi nelíbí představa, že budeme (my nebo naše děti) bez důchodů a zdravotního pojištění.

  Koukám a vidím, že jediný Sio byl tady zatím schopen uvažovat o logických motivech příčin tak náhlého, radikálního, dobře zafinancovaného a vysoce organizovaného nárůstu imigrace do Evropy a nikoliv se jen (s prominutím) hnípat v možných následcích. Sio, dík a naprostý souhlas s Vaším názorem. Zdravím! PPK

 • Alena • 16. října 2015

  no, že je to projekt NWO, projekt zchudnutí Evropy , s cvrlikají vrabci na střechách

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal
  Scénář: po rozpadu Sobotkovic vlády přijde nová, ta odmítne kvóty, a vystoupení je nasnadě. Nebo se budeme 20 let trápit

  No tak to bych si vsadil na to „nebo“.

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal
  tady nemá smysl vykecávat, stačí počítat, co se vyplatí. Jsme tranzitní zemí, a jsem přesvědčena o tom, že výstup by byl pro n výhodnější

  To bych tedy rád viděl, co všechno byste do těch výpočtů zahrnula a jak to spočítala. Já si myslím, že pokud začnu za současné situace počítat, vyplatí se v EU zůstat a zároveň se umně brát za své.
  To máte jako opustit dobře placenou práci v korporátce (kde vás samozřejmě hojně zkasírují) a jít tu samou práci dělat jako konkurence té korporátky. Vsadil bych na to, že pak vás zkasírují mnohem míň. Protože kde nic není ani čert nebere.
  Jste romantická duše, paní Aleno, což rozhodně není na závadu. Ale tady opravdu hraje roli chladnokrevná kalkulace. Třeba máte z nějakého důvodu pravdu a na opuštění EU bychom vydělali. Ale obávám se, že by nám pak vydělat nedovolili. Udělali by z nás odstrašující příklad.

 • Sio • 16. října 2015

  Alena napsal

  http://energieupramene.blogspot.cz/2015/10/ceskoslovensko-na-nohou.html

  Sílo znič všechno temné zde na Zemi!
  Sílo znič všechny nástroje Satana zde na Zemi!
  No tak to doufám néééééééé.

 • Alena • 16. října 2015

  Sio napsal
  To bych tedy rád viděl, co všechno byste do těch výpočtů zahrnula a jak to spočítala. Já si myslím, že pokud začnu za současné situace počítat, vyplatí se v EU zůstat a zároveň se umně brát za své.
  To máte jako opustit dobře placenou práci v korporátce (kde vás samozřejmě hojně zkasírují) a jít tu samou práci dělat jako konkurence té korporátky. Vsadil bych na to, že pak vás zkasírují mnohem míň. Protože kde nic není ani čert nebere.
  Jste romantická duše, paní Aleno, což rozhodně není na závadu. Ale tady opravdu hraje roli chladnokrevná kalkulace. Třeba máte z nějakého důvodu pravdu a na opuštění EU bychom vydělali. Ale obávám se, že by nám pak vydělat nedovolili. Udělali by z nás odstrašující příklad.

  přesně jste to trefil. Vysokopříjmovým občanům z korporátek se to líbit nebude. Je to rozhodující? Rozhodující je cash flou státu. A ty jedinečné osoby se mohou zaměstnat v rámci jiného státu.

 • Alena • 16. října 2015

  Sio napsal
  Sílo znič všechno temné zde na Zemi!
  Sílo znič všechny nástroje Satana zde na Zemi!
  No tak to doufám néééééééé.

  ani racionální mozková aktivita Vás nezachrání

 • Alena • 16. října 2015

  Alena napsal
  ani racionální mozková aktivita Vás nezachrání

  ještě jste to nepochopili, vy, příznivci Rusů, že i oni se spoléhají na Vámi nepochopitelnou boží sílu? Ta zem je mystikou posedlá.

 • Sio • 17. října 2015

  Alena napsal
  přesně jste to trefil. Vysokopříjmovým občanům z korporátek se to líbitnebude. Je to rozhodující? Rozhodující je cash flou státu. A ty jedinečné osoby se mohou zaměstnat v rámci jiného státu.

  No ale vy jste to moc nepochopila. Cash flow státu složeného z chudých lidí bude stále jen cash flow chudého státu. Pro vysoké cash flow je zapotřebí mít lidi s vysokými příjmy, ne živnostníčky, kterým se zaměstnanci skládají na důchod a zdravotnictví.

 • Sio • 17. října 2015

  Alena napsal
  ještě jste to nepochopili, vy,příznivci Rusů, že i oni se spoléhají na Vámi nepochopitelnou boží sílu? Ta zem je mystikou posedlá.

  No, i Rusové jsou různí, to mi tedy věřte. Kolik set jich znáte vy?

 • Alena • 17. října 2015

  Sio napsal
  No, i Rusové jsou různí, to mi tedy věřte. Kolik set jich znáte vy?

  Rusové jsou různí. Znám mnoho čechů,kteří tam byli pracovně. Rusko je tak ovlivnilo, že se z nich stali věřící.

 • Alena • 17. října 2015

  Sio napsal
  No ale vy jste to moc nepochopila. Cash flow státu složeného z chudých lidí bude stále jen cash flow chudého státu. Pro vysoké cash flow je zapotřebí mít lidi s vysokými příjmy, ne živnostníčky, kterým se zaměstnanci skládají na důchod a zdravotnictví.

  nemáte zapotřebí mi nahrávat na smeč. Ty korporátky vyváží zisky pryč, nebo mají rovnou sídlo v daňových rájích. Pro stát by byla poctivá daň PO rozhodně vyšší , než zálohová zaměstnanecká daň , v enormní výši ji má stejně pár managerů. Navíc, korporátky rádi využívají různé daňové úlevy, a stát z nich má většinou velké howno

 • Sio • 17. října 2015

  Alena napsal
  nemáte zapotřebí mi nahrávat na smeč. Ty korporátky vyváží zisky pryč, nebo mají rovnousídlo v daňových rájích. Pro stát by byla poctivá daň PO rozhodně vyšší , než zálohová zaměstnanecká daň , v enormní výši ji má stejně pár managerů. Navíc, korporátky rádi využívají různé daňové úlevy, a stát z nich má většinou velké howno

  Myslím, že tomu tak není. Mluvili jsme o dobře platících korporátkách, což třeba Amazon zrovna není. Jistě, odvážejí zisk. Ale není pravda, že vysoké platy má v nich jen pár manažerů. Zrovna ty IŤácké, ve kterých jsem tu dělal, neprodaly ze své produkce v Česku ani bajt. Všechno šlo na vývoz. A ty korporátky tu kromě zaměstnanců musely platit také za služby, což kromě pronájmu kanceláří a jejich provozu byl minimáně ještě pronájem strojů v datacentrech (což podporuje jejich výstavbu). Samy tu také staví a posilují infrastrukturu. Pokud by tu nebyli, tak místní IT by měli dvě možnosti.
  1. Zůstat v Česku, dělat za poloviční plat a tím pádem také polovičně přispívat do státního rozpočtu – pro státní pokladnu jednoznačně mínus. Za stejnou nebo i náročnější práci mít míň peněz znamená menší HDP, nižší produktivita vyjádřena v dolarech, to asi víte. Oni by totiž čeští zaměstnavatelé neuměli jejich práci tak dobře prodat a tudíž zhodnotit. Prodali by to nejspíše té samé korporátce za poloviční cenu a taby to pak přeprodala dále. Únik zdrojů by byl daleko větší, než vyvezené dividendy.
  2. Odjet z Česka, brát čtyřnásobek, než doma a proto se tam už ani nevracet. Veškeré daně platit v cizí zemi. No to už ani nemá cenu komentovat, ztráta naprosto jasná
  PO by nastalo toto:
  Prudce by se snížil HDP, protože sami bychom svou práci takto nebyli schopni vyvézt. Ne, že bychom snad byli hloupější, ale trh je obsazen, rozdělen a hlavně, tržní principy moc nefungují. Elity spolupracují na vyšších prioritách, než je ta ekonomická. Tady by nastoupila politika, oni by se už postarali, aby u Čecha nikdo nekupoval. Museli bychom se přiklonit k Rusku a Číně, zda a nakolik by nás akceptovali, to je ve hvězdách. Ze současné garnitury by jim sedl asi jen Zeman, který mimochodem dělá skvělou práci.

 • Alena • 17. října 2015

  Sio napsal
  Myslím, že tomu tak není. Mluvili jsme o dobře platících korporátkách, což třeba Amazon zrovna není. Jistě, odvážejí zisk. Ale není pravda, že vysoké platy má v nich jen pár manažerů. Zrovna ty IŤácké, ve kterých jsem tu dělal, neprodaly ze své produkce v Česku ani bajt. Všechno šlo na vývoz. A ty korporátky tu kromě zaměstnanců musely platit také za služby, což kromě pronájmu kanceláří a jejich provozu byl minimáně ještě pronájem strojů v datacentrech (což podporuje jejich výstavbu). Samy tu také staví a posilují infrastrukturu. Pokud by tu nebyli, tak místní IT by měli dvě možnosti.
  1. Zůstat v Česku, dělat za poloviční plat a tím pádem také polovičně přispívat do státního rozpočtu – pro státní pokladnu jednoznačně mínus. Za stejnou nebo i náročnější práci mít míň peněz znamená menší HDP, nižší produktivita vyjádřena v dolarech, to asi víte. Oni by totiž čeští zaměstnavatelé neuměli jejich práci tak dobře prodat a tudíž zhodnotit. Prodali by to nejspíše té samé korporátce za poloviční cenu a taby to pak přeprodala dále. Únik zdrojů by byl daleko větší, než vyvezené dividendy.
  2. Odjet z Česka, brát čtyřnásobek, než doma a proto se tam už ani nevracet. Veškeré daně platit v cizí zemi. No to už ani nemá cenu komentovat, ztráta naprosto jasná
  PO by nastalo toto:
  Prudce by se snížil HDP, protože sami bychom svou práci takto nebyli schopni vyvézt. Ne, že bychom snad byli hloupější, ale trh je obsazen, rozdělen a hlavně, tržní principy moc nefungují. Elity spolupracují na vyšších prioritách, než je ta ekonomická. Tady by nastoupila politika, oni by se už postarali, aby u Čecha nikdo nekupoval. Museli bychom se přiklonit k Rusku a Číně, zda a nakolik by nás akceptovali, to je ve hvězdách. Ze současné garnitury by jim sedl asi jen Zeman, který mimochodem dělá skvělou práci.

  Z Vašeho pohledu máte pravdu, ale máte zkušenost s jedním úzkým segmentem trhu. Vyvezené dividendy nás sráží do postavení kolonie, která není schopná dalšího technologického rozvoje. Chce to vše spočítat, ale zkomírat na samém chvostu Evropy není to pravé ořechové.

 • Sio • 17. října 2015

  Aleno, ale jak si vysvětlujete technologický vzestup Číny? Vždyť tam se přece děje to samé. Amíci a (n)Euroni si tam zakládají výrobní závody a dividendy odvážejí pryč. A najednou – rup ty boty – Čína je největší ekonomika na světě, buduje neskutečné stavby, železnici a je nabitá technologicky vyspělou výrobou. A to, co si vyvážejí ty dividendy, mají u ní najednou dluhy.
  Prospělo to Číně nebo měla raději dál zůstat v izolaci, aby z ní nikdo nevyvážel dividendy? Máte pocit, že Čína je jen kolonií neschopnou dalšího vývoje? Já tedy ne.
  Co se týče toho mého segmentu, nejde o žádnou podřadnou práci jen proto, že jsme ve východním bloku. První korporátka, měla 30000 zaměstnanců a během 5 let se z pražské pobočky stalo R&D, tj, Research & Development pro celou korporaci. To znamená technicky nejvyspělejší práce. V druhé je to velmi podobné, jen se zatím o tu pozici dělíme, firma tu ještě není dlouho. Vsadím na to, že ostatní pobočky ve Francii, Belgii, Švýcarsku i ve Švédsku za nějakou dobu taky znemožníme, Češi jsou prostě jako technici i IT špička. A pořád máme polovinu až 2/3 jejich platu za dvojnásobek odvedeného výkonu.
  Víte, co zvýší platy v Česku? Nedostatek kvalifikované pracovní síly. Až se ti korporátní bumbrlíčci rozhoupou a začnou se zbavovat poboček s nepříliš výkonnými lidmi a zakládat je u nás. V IT se to už děje dlouho, ale myslím, že ani konstruktéři a kvalifikovaní dělníci + řemeslníci, nezapomenu ani na ekonomy a účetní, manažery, si zase tak úplně nemohou stěžovat. Horší to mají experti úzce specializovaní na pohlavní život vyhynulých chroustů, ale i ty nějak uživíme.

 • Tom1622 • 17. října 2015

  Myslím že paní Alena má pravdu . Srovnávat Čínu a nás v přínosu zahraničních investic moc nejde. V Číne je třeba přes 50% firmy v čínských rukou , tedy i zisku . U nás se dají daňové úlevy a zbuduje průmyslová zóna z daní . Zaměstnají pak 10 čechů a 100 rumunů za oficiálně minimální mzdu , zbytek na ruku . Přínos do rozpočtu nezaplatí ani náklady na pozemky a sítě v tzv. průmyslové zóně . (Zisk z podniku je pochopitelně stejně přesunut do mateřského závodu v DE např. formou nákupu materiálu nebo strojů , takže i po 10 letech se tu nedaní )

 • Alena • 18. října 2015

  Souhlasím, pane Tome. Je dobře, že zde máme optimisty, jak je na tom ČR skvěle, bohužel, já se domnívám, že jsme na dně. Strategická odvětví si Čína nechala ve vlastních rukou. Co se týče bankovního sektoru, její juan není plně konvertibilní, její kurz je stanovován fixně čínskou národní bankou. Čínské vedení má daleko větší svobodu a možnosti korigovat svou měnu.
  První krok nápravy u nás- odchod ČR z bankovního systému EU , a osvobození ČNB . Dnešní ČNB je soukromá banka , je napojená na britskou centrální banku. Taktéž veškeré komerční banky jsou pobočky zahraničních bank, a vyvádí veškerý zisk ze země. Maďarsko ukazuje, že bránit svůj stát lze, a do izolace se nedostává.( mají strop, kolik max. zisku z bankovního sektoru se dá vyvést ze země).
  Co se týče potravinové soběstačnosti, jsme na nějakých 17 %, a trend se pořád zhoršuje. Ani ty piškoty , tradiční český výrobek, se už nevyrábí v Česku, ale výroba byla převedena do Polska.
  Samozřejmě, vždy se bude něco dovážet, ale v případě vypuknutí války bychom dnes umřeli hlady. Trestuhodné je, že půda se může prodávat cizincům!!!!!!
  To je obrovský rozdíl proti Číně.
  A uzavření TTIP s Evropou nás současně přivede k GMO výrobkům( včetně piva), takže i ke konci s naší krásnou, druhově rozmanitou přírodou.
  Optimismus je opiem lidstva, a vy jste, pane Sio, zdrogován

 • Alena • 18. října 2015

  co se týče daní, po nástupu nového ministra financí nastal šmírovací trend, převtělený do zákonů. Převážná část zemědělských produktů podléhá přenesené daňové povinnosti, takže je dokonalý přehled kdo, co, kolik vyrábí a v jaké kvalitě. Výrobci alkoholu zase kvůli spotřební dani musí dokládat solventnost, takže opět všechna data známa.
  Takto dokonale zmapovaný zemědělský trh, komu to poslouží?

 • Sio • 18. října 2015

  Tom1622 napsal

  Myslím že paní Alena má pravdu . Srovnávat Čínu a nás v přínosu zahraničních investic moc nejde. V Číne je třeba přes 50% firmy v čínských rukou , tedy i zisku . U nás se dají daňové úlevy a zbuduje průmyslová zóna z daní . Zaměstnají pak 10 čechů a 100 rumunů za oficiálně minimální mzdu , zbytek na ruku . Přínos do rozpočtu nezaplatí ani náklady na pozemky a sítě v tzv. průmyslové zóně . (Zisk z podniku je pochopitelně stejně přesunut do mateřského závodu v DE např. formou nákupu materiálu nebo strojů , takže i po 10 letech se tu nedaní )

  Možná to platí o firmách typu Amazon, ale pochybuji, že větu „Přínos do rozpočtu nezaplatí ani náklady na pozemky a sítě v tzv. průmyslové zóně“ máte podepřenu nějakými čísly, jen tak střílíte od boku. I kdyby se nějaká taková firma, na které stát tímto způsobem prodělá, našla, hovoříme o zahraničních investicích jako o celku? Pochybuji. I Škoda Volkswagen je zahraniční investice. Pokud by tady skončila, desítky tisíc lidí z ní a navazujících výrob budou bez práce.
  Netvrdím, že by nebylo lepší mít vlastní velké firmy a kapitál, ale smůla – nemáme. Je třeba si přiznat situaci, v jaké jsme a teprve po zjištění tohoto stavu činit rozhodnutí, co dál. Momentálně tedy zahraniční investice potřebujeme, to je bez debat.
  Mimochodem, zda jsou všechny ty firmy v Číně z více než 50% státní, o tom dost pochybuji.

 • Sio • 18. října 2015

  @Tom, Alena:
  Škoda – průměrný plat 34000
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1520044-vyplatni-paska-delnika-ve-skodovce-o-7-tisic-vic-nez-prumerny-plat
  U Mittalu – 25 881 Kč/měs
  http://archiv.ihned.cz/c1-20406660-plat-v-mittalu-poroste-o-5-procent
  Pravdou je, že firmy zaměstnávající nekvalifikovanou pracovní sílu se do Česka zrovna nehrnou, jsou i levnější státy, kde si mohou montovnu postavit. A ty pobídky nedostanou jen u nás, mohou si vybírat. Celý západní svět má díky automatizaci problém, co s lidmi, kteří jsou automaty nahrazováni, cožpak to nevidíte? A bude hůř, automatizace roste exponenciálně, během pár desítek let bude bez práce možná polovina lidí. Kdo sem přinese práci pro nekvalifikované lidi, budiž pochválen, i když podmínky jsou tvrdé. Alternativou je velká skupina lidí, kteří budou nezaměstnaný, v US je prý skutečná (ne oficiální) nezaměstnanost v desítkách procent.
  Nikdo tu nechce chválit kapík jako takový nebo snad korporace. Samozřejmě to nedělají ze sociálních pohnutek ani pro krásné oči dělníků a dělnic.
  Opakuji, jde o to, uvědomit si situaci, ve které se nacházíme a jaké máme možnosti. Já tedy zítra do práce půjdu, i když vím, že zaměstnavatel na mě vydělá v desítkách procent. Ale jaksi mě nelákají ty jiné alternativy.

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Sio, Vaš formulace „I kdyby se nějaká taková firma, na které stát tímto způsobem prodělá, našla…“ nejspíše vejde do „dějin“ OM.
  Nebojte, nechci být zkreslující, ano máte tam ten dodatek o investicích jako celku.
  Ale…
  Pracujete v úzce privilegovaném oboru. V oboru který dnešní výrobní i nevýrobní společnosti potřebují jako základ, organizační i řídící platformu. V podstatě „je držíte za…“
  Podle toho a svého výkonu jste i hodnocen výrazně nadprůměrně. Jako Češi jsme se museli naučit přežívat v nevýhodných podmínkách mnohdy a mnohde, mnozí.
  Historicky.
  Ale…
  Ne všichni, ne všude a ne ve všem.
  Ta Vaše formulace je slabá spíše ve svém pokračování – dokončení.
  Ano, cosi se zde i postavilo, ale kdyby „dovoz investic“ byl tak úspěšný, jsme dnes jako společnost i stát jinde…ano zde selhala právě ta organizace a správa věcí veřejných…
  Ale…
  Vaši oponenti zde upozorňují na věc, kterou sám jistě znáte- to o čem hovoří nejen Keller, Švihlíková, Ungerman, Staněk,etc.- poukazují na vývoz zisku, který nás měl dávno „posunout jinam“…bohužel není život tak logický jako matematika, neb jedinci i společnosti se jak sám víte nechovají vždy „přísně“ „logicky“… Máme tu korupci dosahující vlastizrádných poměrů a služebníky cizím mocnostem, kteří v parlamentu i vládě (např. Kraďousek, Klaus) vždy „odklonili“ „potřebným“ „potřebné“…což pro společnost a stát dneska znamená bezmála pohřebné…
  „Ti co přicházejí“ chtějí především vydělat…jak je jim dnes již bezmála jedno.
  Máte ale pravdu s tou izolací jako nesmyslným trendem, izolace ale není funkční správa a organizace ku prospěchu země, státu, národa.
  Co rozkládá ty – o tom zde bylo psáno mnoho. Netřeba se opakovat.
  Je třeba to uvádět do praxe tak, aby se poměry zlepšily.
  Ano, existují stále slušné firmy…
  Ale…

 • Sio • 18. října 2015

  Alena napsal

  Souhlasím, pane Tome. Je dobře, že zde máme optimisty, jak je na tom ČR skvěle, bohužel, já se domnívám, že jsme na dně. Strategická odvětví si Čína nechala ve vlastních rukou. Co se týče bankovního sektoru,její juan není plně konvertibilní, její kurz je stanovován fixně čínskou národní bankou. Čínské vedení má daleko větší svobodu a možnosti korigovat svou měnu.
  První krok nápravy u nás-odchod ČR z bankovního systému EU , a osvobození ČNB .Dnešní ČNB je soukromá banka, je napojená na britskou centrální banku. Taktéž veškeré komerční banky jsou pobočky zahraničních bank, a vyvádí veškerý zisk ze země. Maďarsko ukazuje, že bránit svůj stát lze, a do izolace se nedostává.( mají strop, kolik max. zisku z bankovního sektoru se dá vyvést ze země).
  Co se týče potravinové soběstačnosti, jsme na nějakých 17%, a trend se pořád zhoršuje. Ani ty piškoty , tradiční český výrobek, se už nevyrábí v Česku, ale výroba byla převedena do Polska.
  Samozřejmě, vždy se bude něco dovážet, ale v případě vypuknutí války bychom dnes umřeli hlady. Trestuhodné je, že půda se může prodávat cizincům!!!!!!
  To je obrovský rozdíl proti Číně.
  A uzavření TTIP s Evropou nás současně přivede k GMO výrobkům( včetně piva), takže i ke konci s naší krásnou, druhově rozmanitou přírodou.
  Optimismus je opiem lidstva, a vy jste, pane Sio, zdrogován

  No, opiem lidstva je náboženství, takže to asi bude zdrogován někdo jiný, paní Aleno.
  Jistěže, příklad Maďarska je inspirativní, ale žel, žádného Orbána v dohledu nevidím, lid český i moravský se shlédl v Babišovi, Sobotkovi a Bělobrádkovi. Ale ani Maďarsko si nedovolí vystoupit z EU, co se týče ČNB, ani její obdoba v Rusku není osvobozená, a to má Rusko, jak jistě uznáte, možnosti být suverénní zemí podstatně větší, než my, kteří jsou závislí na kdekom a na kdečem. I přes tuto závislost je životní úroveň zde vyšší, než v Rusku, na to nezapomínejme.
  K tomu optimismu. Podle mého názoru jste optimistická vy, když věříte, že se můžeme bez obrovských negativních dopadů na ekonomiku vyvázat z EU, vyhnat zahraniční investory a další sem nepouštět. V tomto ohledu jsem to já, kdo je mnohem, mnohem specifičtější.
  A co se týče současného stavu – myslím, že můj pohled je vyvážený. Jsem si vědom, že není ideální, že se vyvážej dividendy a krade se ve velkém atd, atp … Ale také nezapomínám, že zatím chodí většina lidí do práce a netrpí vyloženou bídou. A také nezapomínám, že to není samozřejmost, může se to velmi rychle změnit k horšímu. Například s příchodem stovky tisíc nekvalifikovaných a nezaměstnatelných imigrantů, co sem kromě své chudoby zavlečou i své klanové vztahy a militantní formy (to zdůrazňuji militantní formy) islámu.
  Nejsem toho názoru, jako Merkel, že přijetí všech těch lidí stojí za nějaké to procento státního dluhu navíc.

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Nejen paní Alena by Vám jistě dokázala říci jak se jim „žije“…
  Máte pravdu, když poukazujete mnohdy ve svých komentářích na skutečnost, že mnohé nové i nezkaženě poctivé také přicházelo často zvenku.
  Ale…
  O tom co přišlo po 89 „zvenku“, proč a za jakým účelem si snad již nedělají iluze ani ti Vaši „experti na pohlavní život vyhynulých chroustů“…
  Nepokládám se za experta, ale kdybychom měli přírodě (společnosti) poctivě zaplatit skutečnou cenu materiálů a surovin, cenu za užívání vody jako média, technologického prvku, etc… o vypouštěném znečištění naprosto neodpovídajícím vstupům…
  Je to o „čistotě uvnitř i navenek“, o rovnováze o „žít a nechat žít“… společnost jako celek nemůže vyznávat ryze dravčí morálku a likvidovat „producenty“, případně je převádět všechny na „dekompozitory“… nejsme planeta ve stadiu zrodu naplněná k okraji surovinami snadno dobyvatelnými, pustá, bez „spotřebitelů“…
  Musí přijít skutečná NOVÁ DOBA, nový pohled člověka.
  Nejen na sebe sama, ale i to kolem a především na jeho základnu – a tou je světe div se – FUNGUJÍCÍ A V ZÁKLADECH SPRAVEDLIVÁ SPOLEČNOST.
  Nimrat se donekonečna v jednotlivostech lze – ale jaký to má smysl? Jistě, vypreparovat použitelné principy – a využít – ale: kde je dohled, dozor, odměna či trest za to, aby „…TA APLIKACE, TA APLIKACE TA APLIKACE“…?!
  BUĎ NĚKTEŘÍ VĚŘÍ V „OSVÍCENÉHO DIKTÁTORA“, nebo SKUTEČNOU VLÁDU LIDU…
  No řešením bude nejspíše kombinace, ale zatím tu nemáme ty co by školili „kádry osvícených diktátorů“, ani tu vládu lidu…
  Budeme rozvíjet ukázky, vzory toho že to jde, pokud…kdyby…, anebo jen dokolečka psát?
  To je věta do pranice, vážení…

 • Alena • 18. října 2015

  jsme tranzitní zemí a nikdy jsme to pořádně nevyužili. Kdy se u nás začalo platit mýto a kdo z něho má dnes největší prospěch? Kapsch či jak se ta rakouská firma jmenuje. Konec plynovodu Družba v roce 2019, jak deklarují Rusové, znamená konec energetické soběstačnosti a konec peněz, které jsme z tranzitu do dalších zemí měli( též vytunelováno). Nebyli jsme schopni zúročit i ty výhody, které tady byly, a pomalu končí. Pro začátek- spolupráce i s Čínou a Ruskem, nejenom Amerikou a Evropou. Co se týče imigrantů, stejný názor

 • Alena • 18. října 2015

  Martin (už bez taky m) napsal

  Nejen paní Alena by Vám jistě dokázala říci jak se jim „žije“…
  Máte pravdu, když poukazujete mnohdy ve svých komentářích na skutečnost, že mnohé nové i nezkaženě poctivé také přicházelo často zvenku.
  Ale…
  O tom co přišlo po 89 „zvenku“, proč a za jakým účelem si snad již nedělají iluze ani ti Vaši „experti na pohlavní život vyhynulých chroustů“…
  Nepokládám se za experta, ale kdybychom měli přírodě (společnosti) poctivě zaplatit skutečnou cenu materiálů a surovin, cenu za užívání vody jako média, technologického prvku, etc… o vypouštěném znečištění naprosto neodpovídajícím vstupům…
  Je to o „čistotě uvnitř i navenek“, o rovnováze o „žít a nechat žít“… společnost jako celek nemůže vyznávat ryze dravčí morálku a likvidovat „producenty“, případně je převádět všechny na „dekompozitory“… nejsme planeta ve stadiu zrodu naplněná k okraji surovinami snadno dobyvatelnými, pustá, bez „spotřebitelů“…
  Musí přijít skutečná NOVÁ DOBA, nový pohled člověka.
  Nejen na sebe sama, ale i to kolem a především na jeho základnu – a tou je světe div se – FUNGUJÍCÍ A V ZÁKLADECH SPRAVEDLIVÁ SPOLEČNOST.
  Nimrat se donekonečna v jednotlivostech lze – ale jaký to má smysl? Jistě, vypreparovat použitelné principy – a využít – ale: kde je dohled, dozor, odměna či trest za to, aby „…TA APLIKACE, TA APLIKACE TA APLIKACE“…?!
  BUĎ NĚKTEŘÍ VĚŘÍ V „OSVÍCENÉHO DIKTÁTORA“, nebo SKUTEČNOU VLÁDU LIDU…
  No řešením bude nejspíše kombinace, ale zatím tu nemáme ty co by školili „kádry osvícených diktátorů“, ani tu vládu lidu…
  Budeme rozvíjet ukázky, vzory toho že to jde, pokud…kdyby…, anebo jen dokolečka psát?
  To je věta do pranice, vážení…

  tentokrát s Vámi souhlasím, drancování přírody, tak , jak je nastaveno, skončí i zánikem člověka , pokud se nezmění

 • Alena • 18. října 2015

  jinak pane Sio- nevyhánět investory ,a no, ale zároveň neupínat pozornost pouze na jednu stranu, když rovnováha sil ve světě se změnila, a svět už dávno není unipolární. Že je ve sdělovacích prostředcích slyšet jen jedna strana a jedno fandovství, to je i díky neziskovým firmám mohutně dotovaným ze zahraničí

 • fajt • 18. října 2015

  Alena napsal

  Souhlasím, pane Tome. Je dobře, že zde máme optimisty, jak je na tom ČR skvěle, bohužel, já se domnívám, že jsme na dně. Strategická odvětví si Čína nechala ve vlastních rukou. Co se týče bankovního sektoru,její juan není plně konvertibilní, její kurz je stanovován fixně čínskou národní bankou. Čínské vedení má daleko větší svobodu a možnosti korigovat svou měnu.
  První krok nápravy u nás-odchod ČR z bankovního systému EU , a osvobození ČNB .Dnešní ČNB je soukromá banka, je napojená na britskou centrální banku. Taktéž veškeré komerční banky jsou pobočky zahraničních bank, a vyvádí veškerý zisk ze země. Maďarsko ukazuje, že bránit svůj stát lze, a do izolace se nedostává.( mají strop, kolik max. zisku z bankovního sektoru se dá vyvést ze země).
  Co se týče potravinové soběstačnosti, jsme na nějakých 17%, a trend se pořád zhoršuje. Ani ty piškoty , tradiční český výrobek, se už nevyrábí v Česku, ale výroba byla převedena do Polska.
  Samozřejmě, vždy se bude něco dovážet, ale v případě vypuknutí války bychom dnes umřeli hlady. Trestuhodné je, že půda se může prodávat cizincům!!!!!!
  To je obrovský rozdíl proti Číně.
  A uzavření TTIP s Evropou nás současně přivede k GMO výrobkům( včetně piva), takže i ke konci s naší krásnou, druhově rozmanitou přírodou.
  Optimismus je opiem lidstva, a vy jste, pane Sio, zdrogován

  dostalo se vám cti být u prudké likvidace jednoho nárůdku a vám se to nelíbí? tak to je špatný, ale mocipáni pro vás nemají jinou alternativu, místní lid taky, i když jsou na tom hůře než po Bílé hoře a po okupaci Adolfem, tak o to zuřivěji žijí jako octomilky a jejich vlastní život a existence je jim naprosto ukradena, někteří ( a není jich málo ) dokonce svého mrchožrouta obdivují, i když jim zrovna žere jejich vysněný ( v reálu už pěkně hnědý )banán. ..)

 • Alena • 18. října 2015

  výblitek té “ správné “ strany
  http://blisty.cz/art/79470.html

 • Sio • 18. října 2015

  Martin (už bez taky m) napsal

  Sio, Vaš formulace „I kdyby se nějaká taková firma, na které stát tímto způsobem prodělá, našla…“ nejspíše vejde do „dějin“ OM.
  Nebojte, nechci být zkreslující, ano máte tam ten dodatek o investicích jako celku.
  Ale…
  Pracujete v úzce privilegovaném oboru. V oboru který dnešní výrobní i nevýrobní společnosti potřebují jako základ, organizační i řídící platformu. V podstatě „je držíte za…“
  Podle toho a svého výkonu jste i hodnocen výrazně nadprůměrně. Jako Češi jsme se museli naučit přežívat v nevýhodných podmínkách mnohdy a mnohde, mnozí.
  Historicky.
  Ale…
  Ne všichni, ne všude a ne ve všem.
  Ta Vaše formulace je slabá spíše ve svém pokračování – dokončení.
  Ano, cosi se zde i postavilo, ale kdyby „dovoz investic“ byl tak úspěšný, jsme dnes jako společnost i stát jinde…ano zde selhala právě ta organizace a správa věcí veřejných…
  Ale…
  Vaši oponenti zde upozorňují na věc, kterou sám jistě znáte- to o čem hovoří nejen Keller, Švihlíková, Ungerman, Staněk,etc.- poukazují na vývoz zisku, který nás měl dávno „posunout jinam“…bohužel není život tak logický jako matematika, neb jedinci i společnosti se jak sám víte nechovají vždy „přísně“ „logicky“… Máme tu korupci dosahující vlastizrádných poměrů a služebníky cizím mocnostem, kteří v parlamentu i vládě (např. Kraďousek, Klaus) vždy „odklonili“ „potřebným“ „potřebné“…což pro společnost a stát dneska znamená bezmála pohřebné…
  „Ti co přicházejí“ chtějí především vydělat…jak je jim dnes již bezmála jedno.
  Máte ale pravdu s tou izolací jako nesmyslným trendem, izolace ale není funkční správa a organizace ku prospěchu země, státu, národa.
  Co rozkládá ty – o tom zde bylo psáno mnoho. Netřeba se opakovat.
  Je třeba to uvádět do praxe tak, aby se poměry zlepšily.
  Ano, existují stále slušné firmy…
  Ale…

  Martine, na to je snadná odpověď.
  Ano, souhlasím, NEMĚL BY SE VYVÁŽET ZISK.
  Ano, souhlasím, NEJSOU VŠECHNY FIRMY SLUŠNÉ
  Ne, nesouhlasím, ŽE SLUŠNOU PRÁCI MÁME JEN V IT. UVEDL JSEM PŘÍKLADY ŠKODY A MITTALU
  Ano, souhlasím, ŽE TU MÁME KORUPCI VLASTIZRÁDNÝCH ROZMĚRŮ
  Ano, souhlasím, ŽE TU MÁME SLUŽEBNÍKY CIZÍM MOCNOSTEM
  ***
  Teď příjde to ALE, protože řekli jsme A a neudělali z toho závěry, neřekli B.
  ***
  Celou dobu se tu snažim diskutovat o tom, co teď můžeme s tím dělat? Jaké jsou naše reálné možnosti?
  * Můžeme snad v dohledném horizontu zabránit vývozu zisku? Co navrhujete? Ale reálně. Při vědomí že tu máme ve vládě Sobotku, Babiše atd a realitu, jaká tu je.
  * Co se dá udělat s neslušnými firmami? Ne teoreticky, ale teď v tomto a příštím roce.
  * V IT jsou velmi slušné mzdy podpořené kvalifikací a slušnou znalostí angličtiny. Ale i v jiných odvětvích se dá vydělat a většina obyvatel rozhodně není na minimální mzdě. Chápu, že těm, co jsou, je ouvej.
  * No a co s tou korupcí? Zatím se s ní snaží „bojovat“ jen americké velvyslanectví..
  * Máme tu služebníky, ale řádně zvolené ve volbách. Velká číst populace jim dává hlasy. Co s tím?
  ***
  Pokud existuje nějaké řešení, plán musí být dlouhodobý a posíleno bezstrukturní řízení. Je to otázka kvality a znalostí našich elit. Ty ale lížou ruku svým zahraničním pánům a o nějaké změny se nepokouší. Vím, že jsou někteří na to alergičtí. ALe vyjímkou je u nás pouze prezident. Škoda, že stárnoucí a nemocný. Lidé, kteří by snad měli schopnosti i morálku (Keller, Švihlíková, Ungerman, Staněk,etc.) do politiky zatím pořádně nevstoupili a nevím, zda mají dostatečnou podporu voličů. Tady BY BYLA určitá naděje.

 • fajt • 18. října 2015

  národ, kterého je skoro o milion méně než na na začátku barevného převratu, jeho průměrný věk je okolo padesáti let, dva mega žijí v hluboké bídě, dalších cca pět mega je těsně nad ní ( vybraní užiteční servisní idioti žijí v režimu vzteklých psů) a těch cca sto tisíc zajištěných čechů je těžce asociálních a učebnicově psychopatických, nemá žádnou budoucnost – a žádná „dobrá“ práce pro novodobé otrokáře to nespasí. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Sio, nesnažím se nikoho napadat.
  V mnohém si snad rozumíme.
  Řadu věcí mi opravdu psát nemusíte, ale na druhou stranu po mně nemůžete chtít okamžitou odpověď, okamžitá řešení -když je nenašli jiní, v jiných poměrech…
  Ale teď vážněji prosím: to Vaše tvrzení že většina nebere podprůměrnou mzdu stojí na čem?! Na statistice, kterou kdekdo správně „upraví“?! Myslíte si, že „segment“ (slušněji díl – nejsme přece poblitici dneška) společnosti který se dnes již existenčně trápí již dávno netáhne KE DNU celou společnost?!
  Obávám se, že přece jen (nejste sám) žijete v určité slonovinové věži…
  Nebojte- nehaním, jen poukazuji.
  Jsem na tom jinak, tak píši zase ze svého úhlu pohledu.
  Co zde chybí?
  Víra…
  VE SPRAVEDLNOST.
  Naděje…
  V BUDOUCNOST.
  Řád a funkční systém podporující naprostou většinu běžných lidí…
  BYL NAHRAZEN CHAOSEM, BORDELEM – prospívajícím „těm správným“…
  Jsem pro naprostou transformaci EU, o NATO se odmítám i jen bavit. Vystoupit jsme měli včera. Je jiná situace, i díky Rusku nás nikdo zítra bombardovat nebude, díky Číně a spol nás pozítří nikdo ekonomicky nezničí.
  Co by z toho měl???
  Klíčem – a to snad víme všichni – jsou LIDÉ A JEJICH ŽIVOT DOMA U NÁS.
  Věřit, že to zas bude lepší, a ne za generace, ale třeba…“popopopozítří“…
  Mít k tomu důvod, odpovídající státní správu a samosprávu, slušné lidi kteří zorganizují chod státu, země, vesnic i měst a regionů PRO LIDI, ne pro ZISK – imaginární opium skutečně zdrogovaných pár %…
  Co se budoucnosti týče: važme si těch, co vidí dál než zítra, co budou umět žádoucím způsobem zorganizovat třeba „údržbu a zlepšení stavu krajiny“, a zaměstnat při tom smysluplně nemálo lidí…
  Myslím že bych v tom něco málo dovedl naučit týmy co by učily dále.
  no ale…dožiji se „poptávky“ vynucené zdola?!
  Střecha mi říká, že ne…

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Osobnější OT:
  Paní Aleno,
  já se nepodbízím.
  Píšu jak to cítím a snažím se být fér.
  Bylo by proto fér i od Vás,
  aby jste četla co kdo napíše, ne to co v tom vidíte Vy.
  Do závěru diskuse k podnětnému článku pana Kadubce jsem Vám to napsal…

 • Alena • 18. října 2015

  Martin (už bez taky m) napsal

  Osobnější OT:
  Paní Aleno,
  já se nepodbízím.
  Píšu jak to cítím a snažím se být fér.
  Bylo by proto fér i od Vás,
  aby jste četla co kdo napíše, ne to co v tom vidíte Vy.
  Do závěru diskuse k podnětnému článku pana Kadubce jsem Vám to napsal…

  díky za upozornění, budu číst pozorněji

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Sio, nechci být naivní.
  Ale něco mne „drží“ již dlouho: příklad principu, který napadl jistě již mnoho lidí. Neobjevuji „Ameriku“, ale jde o to důsledně to vyžadovat a dokázat to prosadit. Naučit se jak na to, a sdělovat a šířit toto poznání „jak na to“ široce dále tak, aby se dostalo k dalším schopným lidem.
  Jde o příklad:
  Jste konfrontován se záměrem na stavbu infrastruktury, která je plánována v prostoru který je na podobný zásah řekněme extrémně citlivý. Vy ale víte na základě faktické znalosti prostředí co „velkorysý projektant“ (myslící na co největší objem prostavěného příslušným firmám a osobám) přecenil a naopak co podcenil. Prostě víte, že je stavby zapotřebí, ale v jiné kategorii. Řekněme že jde o říční nivu která byla za povodní 1997 pod vodou, a že jde o návrh 4 pruhové rychlostní silnice o šíři v ploše vozovky a krajnic 22,5m. Řekněme, že víte či si dovedete představit co se stane, když nivu řeky S-J směru částečně (a na odbočujících „sjezdech“ přímo napříč) přehradíte náspem takové silnice, která má u základny cca 30 m… Řekněme že odhadnete, co váha tohoto tělesa udělá jak s podložím tak s chováním podzemních vod… řekněme že víte jak vypadají lesy na horním toku a desítky km zářezů lesních cest co ještě mnohem účinněji drenážují svahy… a spočítáte si, že ve stávajícím změněném a proměnlivém klimatu doteče vody při extrémní srážce rychleji ještě více.- v té nivě jsou i domy, ba celé vesnice…a Vy jste jim JIŽ V R. 1995 a 1996 k územnímu plánu psal, že stačil by DVOUPRUH na estakádě méně než poloviční šíře, a že naopak je žádoucí pruh lužního lesa aspoň 50 m na obě strany toku, doplnění pruhu 50 m louky za něj-protože víte že VODA BUDE STRATEGICKOU ZÁLEŽITOSTÍ Č. 1.
  Takže je r. 2015, stavba je před zahájením, jde stále o 4 pruh, a lužní les nikde…

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Jdete se tam na výukové vycházce s dětmi podívat, a vidíte že se orá bezmála až do řeky, „pobřežníci“ mají ploty až na hranu toku, lužní dřeviny jsou nesmyslně káceny a naopak je tam vysázen smrk -v cca 210 m.n.m., pobřežní křoviny a přirozená společenstva nahradily masivní porosty invazních druhů bylin až 3 m vysokých (netýkavka žláznatá, křídlatka, bolševník velkolepý, etc). Kopřivy a další na březích toku Vás utvrzují v poznání, že čisté živiny se ztrácí-vyplavují přímo do řeky…kde vidíte lipaní trdliště skoro na suchu…
  Ta řeka je tzv. nadregionální biokoridor a bude vždy zdrojem energie, tokem látek, informací, prostorem podél nějž budou chtít migrovat ne uprchlíci – ale zvířata zde žijící…najdete s dětmi trus jak vydry, tak stromy ohryzané bobry… obě okresní města která má stavba v ceně víc jak 20 mld Kč. „spojit“ nemají ani 45 tis. obyvatel dohromady… a do toho většího nad nivou bude i po stávající silnici minimálně polovina vozidel jezdit DNEŠNÍ STÁVAJÍCÍ TRASOU-SILNICÍ…
  Navíc víte, že I JEN ÚDRŽBU TAK „VELKORYSÉ“ DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURY NIKDO ZDE NEDOKÁŽE ZAPLATIT…
  Klasický příklad OBROVSKÉHO MRHÁNÍ PROSTŘEDKY DAŇOVÉHO POPLATNÍKA, které již desetiletí (i ty projekty a úředníci co je schvalovali přes 15 let něco stáli), ZBYTEČNÉHO PRODLENÍ projevujícího se nejen na výrobě, ale i kvalitě života (neb ten „Váš“ „jen dvoupruh“ by už stál a deset let sloužil) a zbylo by místo pro vydru, bobry i lužní les chránící a zajišťující nejen spodní vodu, ale také ochraňující půdu zbylých polí před erozí a odplavením…
  To vše víte a dvacet let prosazujete jako jedno z mnoha…na a jste na tom tak, že ani ten stát, ani společnost ani obec vám nepomohou, naopak…
  Chce to nedostatky řešit a vyžadovat a prosazovat nápravu u zodpovědných. nesmíte být sám, nemocný…

 • Sio • 18. října 2015

  Martin (už bez taky m) napsal

  Sio, nesnažím se nikoho napadat.
  V mnohém si snad rozumíme.
  Řadu věcí mi opravdu psát nemusíte, ale na druhou stranu po mně nemůžete chtít okamžitou odpověď, okamžitá řešení -když je nenašli jiní, v jiných poměrech…
  Ale teď vážněji prosím: to Vaše tvrzení že většina nebere podprůměrnou mzdu stojí na čem?! Na statistice, kterou kdekdo správně „upraví“?! Myslíte si, že „segment“ (slušněji díl – nejsme přece poblitici dneška) společnosti který se dnes již existenčně trápí již dávno netáhne KE DNU celou společnost?!
  Obávám se, že přece jen (nejste sám) žijete v určité slonovinové věži…
  Nebojte- nehaním, jen poukazuji.
  Jsem na tom jinak, tak píši zase ze svého úhlu pohledu.
  Co zde chybí?
  Víra…
  VE SPRAVEDLNOST.
  Naděje…
  V BUDOUCNOST.
  Řád a funkční systém podporující naprostou většinu běžných lidí…
  BYL NAHRAZEN CHAOSEM, BORDELEM – prospívajícím „těm správným“…
  Jsem pro naprostou transformaci EU, o NATO se odmítám i jen bavit. Vystoupit jsme měli včera. Je jiná situace, i díky Rusku nás nikdo zítra bombardovat nebude, díky Číně a spol nás pozítří nikdo ekonomicky nezničí.
  Co by z toho měl???
  Klíčem – a to snad víme všichni – jsou LIDÉ A JEJICH ŽIVOT DOMA U NÁS.
  Věřit, že to zas bude lepší, a ne za generace, ale třeba…“popopopozítří“…
  Mít k tomu důvod, odpovídající státní správu a samosprávu, slušné lidi kteří zorganizují chod státu, země, vesnic i měst a regionů PRO LIDI, ne pro ZISK – imaginární opium skutečně zdrogovaných pár %…
  Co se budoucnosti týče: važme si těch, co vidí dál než zítra, co budou umět žádoucím způsobem zorganizovat třeba „údržbu a zlepšení stavu krajiny“, a zaměstnat při tom smysluplně nemálo lidí…
  Myslím že bych v tom něco málo dovedl naučit týmy co by učily dále.
  no ale…dožiji se „poptávky“ vynucené zdola?!
  Střecha mi říká, že ne…

  Martine, vážím si vás, ale netvrdil jsem nikde, že většina lidí nebere podprůměrnou mzdu. I ze statistiky je zřejmé, že ano, protože půlka lidí bere víc a půlka míň, než je medián. A medián je nižší, než průměrná mzda, v tom snad máme jasno. Na druhé straně, Češi jsou ve své velké většině pracovitý a přičinlivý národ. Kolik si mnozí vydělají díky šedé ekonomice bokem, to nevíme. Jisté je, že u velké části obyvatel, kteří podle mzdy mohou vypadat chudě, je příjmová situace lepší, než může statistika vědět, protože tyto informace díky danění nikdo moc nešíří.
  Nevím, v čem je moje slonovinová věž. Žiji zhruba za 15k měsíčně, to tak moc není. V tom je nájem bytu v Praze, dojíždění, veškerá strava. Nemám tam ani auto, ani silnou motorku, jaké vidím u chlapů, co berou mnohem, mnohem míň. Podle oblečení byste mě nepoznal, kupuji většinou u Vietnamců. Notebook, na kterém píši si také může dovolit skoro každý, stál 15k. Nenakupuji věci, které nepotřebuji, vyhodím jen máloco.
  Ano, v práci kolem mě jsou velmi vzdělaní, chytří a příjemní mladí lidé. Pracuji v openspace, tedy v klimatizovaných prostorách. V tom tkví možná moje slonovinová věž, to ano.
  Máte pravdu, kolem je vidět i úpadek. Málo lidí na tomhle webu má představu, jak žijí lidé v středněpříjmových kategoriiích, malují si jen, co by si všechno pořídili, kdyby měli třeba dvojnásobný plat. To je pochopitelné. Není to ale zase takový ráj, jak to z jejich pohledu vypadá.
  Správně jste podotkl, „dožiji se „poptávky“ vynucené zdola?“. To je klíčový problém.
  Pokračování …

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Takže Vážení, musím končit a jít makat co ruce a nemoc dovolí.
  Závěr zdánlivého OT je jednoduchý…
  Abychom se ve vlastní zemi nestali sami uprchlíky, vyhnanci bez domova potřebujeme SPRÁVNÉ LIDI NA TĚCH SPRÁVNÝCH MÍSTECH VE SPRÁVNOU DOBU, jako „škarohlíd“ tvrdím, že nejen „ve správnou dobu“, ale NAPOŘÁD. Ne napořád ty samé lidi (ostatně je to nesmírně odpovědná a vyčerpávající PRÁCE), ale napořád EFEKTIVNÍ A SPOLEHLIVOU, FÉROVOU SPRÁVU VEŘEJNÉHO PROSTORU A VEŘEJNÝCH VĚCÍ…
  A dát VŠEM – nejen uprchlíkům jasně na srozuměnou: chceš tady žít?!
  Můžeš, ale budeš žít tak, ABY Z TEBE SPOLEČNOST MĚLA PROSPĚCH, aby Tvá práce a Tvé chování přispívalo zlepšování kvality života místních obyvatel. Pak „budeš náš“ ne uprchlík…
  Ty kteří poukazují na nešvary a lumpy musí společnost chránit, ne opouštět. Tato práce je nebezpečná, prosazování žádoucích změn jednotlivě odsouzeno k jen dílčím poloúspěchům a onemocnění z vyčerpání a předření zajištěno stejně jako řeči okolí „ten je nějakej divnej, raději od něj dále…“.
  Příroda nezná jinou aletrnativu nežli NEUSTÁLOU SNAHU O ZLEPŠENÍ. Jinak zákonitě přichází zhoršení…
  Takže bobři nejsou „uprchlíci“ ani „nežádoucí migranti“, ale zvířata, která nejenže by na mnoha místech mohla žít, ale dovedou „povodňovat“ (zavodňovat) a měnit krajinu levně a účinně nejen na DESNÉ pod Šumperkem. Nemůžeme je odevšad vyhánět – musíme se dohodnout- kde ano, kde ne. A pořídit si „strážce“, kteří je udrží „na uzdě“. Ne myslivce vážení, ne kožišníky, ale – vlky… A těm zase musíme přepustit cosi někde jinde, a zajistit i trochu klidu k množení na únosný stav…
  Musíme se naučit spolupracovat s přírodou naší vlasti- která je nejen krásná, ale i moudrá a je naší největší nadějí budoucnosti.
  Takže: Občané, loupežníci i uprchlíci: NA SVÁ MÍSTA!
  „Hej rup!“…

 • Sio • 18. října 2015

  @Martin:
  Lidé ve vyspělých zemích (jako Německo) mají své platy i proto, že mají tu poptávku. Za určitých podmínek nejsou ochotni pracovat a sociální systém jim to umožňuje. Tím pádem v jejich zemích existuje určitá zóna, sektor ekonomiky, kde se nachází práce, kterou nechce nikdo z místních dělat. Proto potřebují imigranty. Ti si polepší, ale slouží zároveň jako levná pracovní síla a navíc si přesto polepší. Ale v podstatě jsou to občané druhé kategorie. Jsou s tím smířeni, vědí, jak vypadá třetí a čtvrtá kategorie. Jejich potomci už ne. Problém je v tom, že mezi imigranty velmi často chybí povědomí o nezbytnosti se učit a kvalifikovat. Takže padají do záchranného systému. Potomci imigrantů jsou tedy většinou nepoužitelní, pokud neproběhla dostatečná imigrace a jsou zapotřebí další a další imigranti „nezkažení“ sociálním systémem, jako druhá generace předchozí vlny. Cítíte v tom to letadlo? Jednoho dne bude taková země zasycena imigrací a příživou (nemyslím to pejorativně) jejich následných generací, které nezískali kvalifikaci. Pozoruhodné, pro Vietnamce to neplatí, prý se učí hodně a velmi dobře.
  Ten B..EL půjde spravit. Ale musí to příjít od velkých států v EU. Možná nám nakonec ta imigrační vlna příjde k duhu, probudí to obyvatelstvo z letargie a vznikne ona „poptávka“. Jeno aby jsme přitom nezhnědli, fašismus fakt nebude správná alternativa.

 • Sio • 18. října 2015

  Alena napsal

  výblitek té “ správné “ strany
  http://blisty.cz/art/79470.html

  Já mám na to stejný názor jako vy. Výblitek. Myslím, že bychom se shodli na mnohém, ale nekomunikujeme moc dobře.

 • Alena • 18. října 2015

  Sio napsal
  Já mám na to stejný názor jako vy. Výblitek. Myslím, že bychom se shodli na mnohém, ale nekomunikujeme moc dobře.

  vše se může zlepšit, jsme jen lidé, a máme právo na rozdílný názor
  pěkný zbytek neděle!!

 • Sio • 18. října 2015

  Alena napsal

  jsme tranzitní zemí a nikdy jsme to pořádně nevyužili. Kdy se u nás začalo platit mýto a kdo z něho má dnes největší prospěch? Kapsch či jak se ta rakouská firma jmenuje. Konec plynovodu Družba v roce 2019, jak deklarují Rusové, znamená konec energetické soběstačnosti a konec peněz, které jsme z tranzitu do dalších zemí měli( též vytunelováno). Nebyli jsme schopni zúročit i ty výhody, které tady byly, a pomalu končí. Pro začátek- spolupráce i s Čínou a Ruskem, nejenom Amerikou a Evropou. Co se týče imigrantů, stejný názor

  Paní Aleno, co se týče politiky a řízení státu, samozřejmě lze mnohé dělat mnohem líp a v tom směru bychom potřebovali nějakého politika formátu Orbána nebo Putina. Takové lidé v našem národě jsou. Jen je ti ostatní musí umět najít, rozeznat jejich kvality a vyzdvihnout nahoru. A to se bohužel neděje.
  Učit se, učit se, učit se. A KVB a DVTŘ (ovšem s kritickým nadhledem) je jedna z oblastí, které se vyplatí rozumět.

 • Sio • 18. října 2015

  fajt napsal

  národ, kterého je skoro o milion méně než na na začátku barevného převratu, jeho průměrný věk je okolo padesáti let, dva mega žijí v hluboké bídě, dalších cca pět mega je těsně nad ní ( vybraní užiteční servisní idioti žijí v režimu vzteklých psů) a těch cca sto tisíc zajištěných čechů je těžce asociálních a učebnicově psychopatických, nemá žádnou budoucnost – a žádná „dobrá“ práce pro novodobé otrokáře to nespasí. ..)

  No, a co nás tedy spasí?

 • Martin (už bez taky m) • 18. října 2015

  Sio napsal

  @Martin:
  Lidé ve vyspělých zemích (jako Německo) mají své platy i proto, že mají tu poptávku. Za určitých podmínek nejsou ochotni pracovat a sociální systém jim to umožňuje. Tím pádem v jejich zemích existuje určitá zóna, sektor ekonomiky, kde se nachází práce, kterou nechce nikdo z místních dělat. Proto potřebují imigranty. Ti si polepší, ale slouží zároveň jako levná pracovní síla a navíc si přesto polepší. Ale v podstatě jsou to občané druhé kategorie. Jsou s tím smířeni, vědí, jak vypadá třetí a čtvrtá kategorie. Jejich potomci už ne. Problém je v tom, že mezi imigranty velmi často chybí povědomí o nezbytnosti se učit a kvalifikovat. Takže padají do záchranného systému. Potomci imigrantů jsou tedy většinou nepoužitelní, pokud neproběhla dostatečná imigrace a jsou zapotřebí další a další imigranti „nezkažení“ sociálním systémem, jako druhá generace předchozí vlny. Cítíte v tom to letadlo? Jednoho dne bude taková země zasycena imigrací a příživou (nemyslím to pejorativně) jejich následných generací, které nezískali kvalifikaci. Pozoruhodné, pro Vietnamce to neplatí, prý se učí hodně a velmi dobře.
  Ten B..EL půjde spravit. Ale musí to příjít od velkých států v EU. Možná nám nakonec ta imigrační vlna příjde k duhu, probudí to obyvatelstvo z letargie a vznikne ona „poptávka“. Jeno aby jsme přitom nezhnědli, fašismus fakt nebude správná alternativa.

  Sio: mám stejný názor jako Jan Keller, i to jeho povídání „v institutu tuneldědka“ jsem viděl…
  Až skončí Zemanovo období – měl by nastoupit Keller.
  Jak jsem napsal: správní lidé na správných místech. Zeman bude rád, když doslouží své období a bude moci opět na Vysočinu… nemá zdraví na pokračování.
  Ale Janu Kellerovi je třeba dokázat, že by nebyl sám, že „když už ví jak to v eu-parlamentě chodí“, bude dobrý prezident státu, který by si měl uvědomit i ve své zahraniční politice – že bude vždy LEŽET VE STŘEDNÍ EVROPĚ…
  Máme být mostem porozumění – a stále můžeme být – mezi V a Z i S a J…
  Jistěže nemůžeme mít zároveň „hnědou barvu“, ani nesmíme být bordelubytovnou plnou bídy a nepokojů – pro vlastní i ty „migrující“…neb kdo ví kdy a kde se v tomto případě zastaví…
  Ano: od Lisabonu po Vladivostok: VČETNĚ ČR – ale ne poblitiků ale NAŠÍ ČR…a k tomu nám dopomáhej bůh, naše vlastní činy a postoje, bystrý mozek, veselá mysl i poctivé ruce a SOUNÁLEŽITOST. O její míře nechť si rozhoduje občan a jeho pokyny vykonává jeho zaměstnanec – státní úředník. Aparát když placený, tak také sloužící občanům.
  Chybí nám ti „zodpovědní kverulanti“, ti kteří tepou nešvary a občané kteří by je podpořili… I PROTO VÁŽENÍ… jsme tam kde jsme…I jedinec může zachránit miliardy společnosti, PODPOŘÍ-LI JEJ OVŠEM AKTIVNÍ OBČANÉ. Včetně těch metel či rákosek v rukou pro dodání důrazu -a snad už si rozumíme…