O Cikánech jenom dobře

Přišel mi posměšný email, s přílohou plnou fotek z bezprizorního prostředí slovenských cikánských slamů. Jenom dobře se mluví o druhých obvykle na pohřbech.  Při posledním rozloučení o nebožtících obvykle neuslyšíte nic špatného. Dnes tedy u nás nemáme Cikány, ale jenom Romy, takže můžeme o slovenských Cikánech mluvit bez obav a jenom v dobrém.

Jinak by to bylo nebezpečné, neboť by nám hrozilo napadení xenofoby a anti-xenofoby, rasisty a anti-rasisty, extrémisty a anti-extrémisty a dalšími páry zuřivých milenců, kteří si to mezi sebou rozdávají na tvrdo ve stylu brutálního sadomasochismu až z nich lítá maso a peří.

Připomnělo mi to jeden starý vtip z reálného socializmu: „Nemám rád židy, cikány, černochy a rasisty.“ Jiný vtip z této doby si zase střílel ze (záměrně?) stupidní propagace Slovenského národního povstání: „V pondělí dobyli háječek Němci, v úterý partyzáni (rozuměj komunisté), ve středu Němci a ve čtvrtek zase partyzáni. V pátek se hajný strašně naštval a všechny je z háječku vyhnal.“

Při svých občasných návštěvách Slovenska na periferii některých obcí vídám různé shluky chatrčí, ve kterých bydlí bezprizorní lidé, dříve u nás nazývaní Cikány. Abych se nevystavil posměchu, tiše těm Cikánům závidím. Mnozí lepší občané, když projíždějí jejich osadami ve svých drahých autech, na která si mnohdy vydělali lhaním (cigáněním) a kradením, se těmto lidem rádi posmívají. Především proto, že tím více vyniká jejich vlastní vyšší sociální, ekonomická, kulturní a „lidská“ úroveň. Za tuto svoji úroveň se ovšem sami také jaksi často stydí. Proto se štvou za penězi, majetkem, luxusem a sebevědomím. Často kvůli tomu i rádi opouštějí svoji krásnou domovinu a prchají za vyšší ekonomickou úrovní dále a dále na Západ.

Ti Cikáni v těch chatrčích jsou mi velice sympatičtí. Někdo se jistě bude chtít pochlubit svojí vysokou intelektuální úrovní, a chytře mne napadne, abych tam šel s nimi žít. Jsem však člověk vzdělaný, kulturní a civilizovaný, a jsem tedy řádně degenerovaný, stejně jako všichni řádní občané. V těch podmínkách cikánských osad bych rozhodně nepřežil. Nejsem totiž žádný skaut, tramp, hrdina, ani kamarád táborových ohňů. Už mne ta evangelizace, kultura, civilizace, domestikace, svoboda, demokracie a ekonomika také pořádně lízla.

Nevadí mi to však v tom, abych obdivoval téměř úplně vyhubené zbytky přírodních národů, tzv. primitivy, kteří dokážou přežít negramotní třeba na Sahaře nebo na Slovensku. Jsou mi sympatičtí, že netrpí naší tragickou chorobou.

Když třeba o víkendu dopoledne projíždíte slovenskými obcemi, míváte podobně jako u nás dojem, že jsou to „města duchů“. Bývá tam jako po vymření. Zato v osadách slovenských Cikánů je po celý den živo. Děti si tam od časného rána hrají a početné hloučky dospělých neustále o něčem družně diskutují.

My gramotní, vzdělaní, civilizovaní a kulturní občané družní nijak nejsme. Nesnášenlivost je naší hlavní ctností, vlastností a sociální chorobou. Neochvějně si klademe za čest, že se zapřisáhle individualizujeme až na subatomární úroveň mizející hmoty. Rozpadáme se až do ztracena, nejen jako lidská a občanská společnost, národ, rod, rodina, ale i jako jednotliví jedinci. Všechny naše duševní i tělesné funkce jsou podřízeny industriálnímu systému rozkladu.

Naše jednotlivé duševní a tělesné složky se chovají čím dále tím více autonomním způsobem. Lze je nahrazovat i libovolně mixovat mezi živými a mrtvými. Není daleko doba, kdy si u řezníka koupíte čerstvá prasečí játra, a necháte si je u jiného řezníka zase přišít, třeba proto, že jste ta stará již úplně „prochlastali“.

Nelze jednoznačně říci, že sebevražedná destrukce, genocida a anihilace lidské hmoty je úplně špatná, neboť každý se chce přece zbavit největšího parazita, škůdce a ničitele planety. Nejvíce on sám.

Neměli bychom se zasazovat za práva Cikánů na vlastní způsob života, vlastní území a vlastní společenské zřízení? Rádi se ohrazujeme, že na „naší“ většinové společnosti poctivých a pracujících občanů parazitují různé nepřizpůsobivé živly, ale nedokážeme si nijak odříci, abychom je fanaticky a fašisticky nepřizpůsobovali „našemu“ systému.

S tímto názorem obvykle neuspějete. Většinou sklidíte politováníhodný úšklebek, a to právě od těch, kteří nejvíce požadují vlastní způsob života, vlastní území, vlastní majetek a vlastní společenské zřízení. Budete jim za prosťáčka, který nedokáže pochopit, že všechno bylo již zdevastováno a privatizováno a že kdo nic nemá, nemá na nic nárok, natož na svobodu, demokracii a blahobyt. Obvyklý je rovněž pseudohumanistický argument, že by prý Cikáni a jiní domorodci ve volné přírodě, která již nikde není, nepřežili. Proto se o ně musíme starat, proto je musíme přizpůsobovat, mutovat, a proto na ně musíme pracovat a nadávat.

Je to stejné jako se zavíráním zvířat do zoologických zahrad. Ve volné, námi privatizované a zdevastované přírodě by totiž také nepřežila. Proto se o ně musíme velice nákladně starat. Je to záslužná činnost, neboť tím uchováváme genetické informace, podobně jako Noe na své arše před koncem světa. A také jsou ty zvířecí koncentráky potřebné pro naše roztomilé blbečky-dětičky.

Stejný argument se týká ovšem i Židů zavíraných v minulém století do koncentračních táborů. Také by ve vyspělém fašistickém režimu nepřežili. A málokoho napadne, že jsme na tom také stejně, že jsme na doživotí bezvýchodně internovaní v globálním koncentráku.

Tzv. nepřizpůsobiví občané, na které my poctiví, slušní a poslušní občané tak často rádi nadáváme, neuvědoměle potvrzují neohebné železné pravidlo, že peklo, než aby někoho pustilo, tak jej bude raději živit. A přizpůsobiví občané-hostitelé zapomínají, že to peklo pomáhají spolu se svými nenáviděnými parazity svojí poctivou prací udržovat a vytvářet čím dále tím více horší.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lomikel
lomikel
1. 9. 2015 11:25

autor se nudi.

Sio
Sio
1. 9. 2015 14:23

Neuvěřitelná ptákovina. Autore, věřte, že ti největší nepřátelé Romů by jim s radostí věnovali nějaký ten Liberland, kde by si mohli žít, jak chtěli a nikdo by je neomezoval, pokud by po nás nic nechtěli. Na západě takové Liberlandy už neoficiálně jsou, u nás se usilovně budují. Jsou to oblasti, kam v noci ani policejní hlídka nepáchne. Říká se jim ghetta. Ale nevím, zda by se tam Romům chtělo. Žili by tam velmi bídně, bez nás, gádžů. Obávám se, že tam stejně skončí, pokud je bude někdo obhajovat skrze přitroublý romantismus. Samozřejmě, oni za nic nemohou. To naše vlády, podle… Číst vice »

lomikel
lomikel
1. 9. 2015 14:26

ono zase bude se temne mrucet ze nalepkuju, ale poprecteni CV je to tak nejak jasne: Život[editovat | editovat zdroj]Po studiu na gymnáziu (maturita 1979) pracoval jako horník. Byl aktivním stoupencem hnutí za lidská práva; v březnu 1980 byl zatčen, obviněn z trestných činů pobuřování a poškozování zájmů republiky v cizině a odsouzen na dvacet měsíců, které si odpykal ve věznici na Borech. Po návratu z vězení pracoval v Brně v různých dělnických profesích a byl činný při samizdatové publikaci křesťanských a jiných tiskovin. Po listopadu 1989 se zapojil do činnosti Občanského fóra v Brně. V roce 1990 odešel do… Číst vice »

Sio
Sio
1. 9. 2015 16:41

Tenhle výplod nenapsal Umlauf.

lomikel
lomikel
1. 9. 2015 16:49

hmm, bud jsem mel vlci mhu nebo tam bylo pred tim Umlauf.

zart
zart
1. 9. 2015 18:55

Bylo by žádoucí, kdyby se do diskusí hlásili také inteligenější čtenáři, kteří dokáží lépe myslet (číst mezi řádky), a nechrlí pod prvními dojmy automatické reakce, aniž by vždy správně pochopili pointu článků.

vladimir58
vladimir58
1. 9. 2015 20:38

Moc hezký článek, je jen škoda, že mnozí nepochopili pointu. Není ani tak o cikánech, ale především o nás „lepších lidech“Měli bychom se zamyslet nad našimi životy, zaběhlými rituály, které bezmyšlenkovitě opakujeme, protože jsme je stejně bezmyšlenkovitě převzali. Kam směřujeme, komu sloužíme a za co směňujeme to nejdražší, tedy čas v tomto světě, který jsme dostali do vínku….

paskal
paskal
1. 9. 2015 21:42

Přijde mi , že obsah článku plně vystihuje naši ubohost. Hojíme se vždy na těch, co jsou na tom hůř než náš majestát. JInak a z jiné strany. Nevidíme, jak se tváří dospělí lidé běžně na ulici, jako ohromní borci. Nevidíme, že se lidi nezdraví ani na vesnicích, nevedou k tomu své děti a vnoučata. Vlezou bez pozdravu do hospody, nepoprosí a nepoděkují nikdy a nikomu. S hnusem obcházejí své spoluobčany, kteří díky vlčí morálce společnosti přišli o příbytek. S láskou přitom líbají své pejsánky na čumáček, kterým si před chvílí olízli ohambí nebo podocasí. FAndí pochodům hrdých na to,… Číst vice »

Amenre
Amenre
1. 9. 2015 21:47

Neměli bychom se zasazovat za práva Cikánů na vlastní způsob života, vlastní území a vlastní společenské zřízení? To si autor vážně myslí, že cikáni chtějí nebo by ocenili vlastní stát ? Podle toho, že je označuje za nepřizpůsobivý, tak asi ano. Cikáni jsou velmi přizpůsobiví. Přizpůsobili se za komačů, kdy museli chodit do práce a přizpůsobili se i dnešní době, kdy stačí jen natáhnout na sociálce ruku. Myslíte, že sociálka v Cikánlandu by mu dala tolik, co u nás ? Asi ne, že, kde by na to vzala :) Nepřizpůsobiví jsme tu my, co chodíme do práce a platíme daně,… Číst vice »

Ladys
Ladys
1. 9. 2015 21:55

@zart Pointa je přeci jasná, kdyby byli přes den v práci nemohli by živě diskutovat na ulicích a děti ve škole, tak by je také bylo méně vidět skotačit po ulicích. A protože jsou tak zvláštní, měli by se chránit jako oko v hlavě , něco tak jako se třeba chrání např. Křováci. :-) Na druhou stranu ovšem přiznat, že tzv. západní „hodnoty“, (nebo východní, jak je libo v rámci EU) v praxi tak trochu zdegenerovaly a výsledkem se stává z občanů beztvará hmota odtržená od přírody a skutečných hodnot. Spěje to prostě do zadele, nakonec asi přežijí zřejmě jen… Číst vice »

zart
zart
2. 9. 2015 7:20

Názor (Amenre), že „nepřizpůsobiví jsme tu my, co chodíme do práce a platíme daně, z nich ně a jen na to nadáváme“, by možná chtělo mírně poopravit. Možná tak, že přizůsobiví jsme my, co chodíme do práce. Na nás lze totiž do nekonečna štípat dříví, neboť jenom koně, který tahá, toho bijí. A my budeme do nekonečna táhnout vůz plný parazitů, kteří se jednou vydávají za kapitalisty, jindy za komunisty, demokraty, Američany, Čechy, Číňany a kohokoliv jiného, jen když se na tom voze pěkně povezou. Jsme-li například většinovými občany, dnes pracujícími maloměšťáky („bláto“), tak se budeme mezi sebou nesnášet ponejvíce.… Číst vice »

zart
zart
2. 9. 2015 7:31

Pointu Ladys by možná také chtělo mírně popravit, přestože je přeci jasná: „A protože jsou tak zvláštní, měli by se chránit jako oko v hlavě , něco tak jako se třeba chrání např. Křováci.“ Proč bychom měli ty nomády chránit? Jedině před naší nenasytnou agresivitou, ke které se ochranou přírody i Krováků takto veřejně přiznáváme. I ve své neuvědomělé agresivitě, na kterou si nijak nenecháme sáhnout, bereme právo druhým (svým nárokovaným otrokům), aby se chránili sami. Natož v té agresivitě uvědomělé a cílevědomé. :-)

zart
zart
2. 9. 2015 7:34

Sio čte a rozumí blbě. Jeho reakce je však transparentní úkázkou tezí článků. Autor by mu měl poděkovat. :-(

Petrc
Petrc
2. 9. 2015 7:45

lomikel napsal

autor se nudi.

Milý lomikel se nutí také. Jinak by se neozval.

jogín
jogín
2. 9. 2015 13:50

Lidé jsou perfektně přizpůsobení pro roli parazitů. Jediné, co jim chybí je hostitel.

Sasin
Sasin
2. 9. 2015 15:10

Každý normální člověk potřebuje k životu především jídlo, vodu, střechu nad hlavou a energie. V takovém prostředí vytváří rodiny a širší příbuzenské vztahy. Postupně vybuduje svoji usedlost s cílem inteligentní těžby vlastních nápadů. Naučí se dělat nějaké jídlo vrhl by se na energie zašlapané v prachu vetátorů. Už skoro 2000 let od rozkopání stánků kupčíků v chrámu se lidé o to snaží a furt jim to, z nějakých důvodů a příčin nejde. No a o jaké důvody a příčiny se tedy jedná? Je člověk tak debilní, že by se po 2000 letech z ničeho nepoučil? Nenaučil se postavit si zadarmózní… Číst vice »

Sio
Sio
2. 9. 2015 16:15

zart napsal

Sio čte a rozumí blbě. Jeho reakce je však transparentní úkázkou tezí článků. Autor by mu měl poděkovat.

No dyť vy jste taky transparentní. :-)

zart
zart
2. 9. 2015 16:16

Sasin • 2. Září 2015 „Každý normální člověk potřebuje, atd…“, to je na celý a pěkný článek, zde pod stolem v diskusi to zanikne…
Akcionáři v zahraničí, se dokáží domluvit (lepí je dohromady zisk), kdežto vedle se sousedem se ani nezdravíme. Nemáme si, co říci, nesnášíme se, lepí nás dohromady jen nenávist. Všechno nám na nás vadí. Proto musíme ty akcionáře poslouchat, neboť na každého jednotlivého obyč. občana je jich dohromady více.

Sasin
Sasin
2. 9. 2015 21:37

Mě se to už nechce znova psát, ať to napíše třeba Sio. Muheeeeeee

peter.
3. 9. 2015 5:45

Takto to funguje na východe vo viacerých obciach.
http://krajniak.blog.sme.sk/c/245255/Ivan-Mizigar-vladca-Zehry-Hodkoviec-a-Drevenika.html
Tak nastúpila snaha pôvodných obyvateľov o oddelenie
http://www.pluska.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/odluka.html
A reakcia tzv „Tretieho sektoru“ – mimovládnych ľudskoprávnych organizácií
http://www.humno.sk/2011/04/10/segregacia-segregacia/