Od odcizené ČT ke skutečně České televizi

Vážení přátelé,

obracíme se na vás v nepříliš dlouhém časovém období znovu. Rádi konstatujeme, že i v současnosti se můžeme setkat s mnohými aktivitami, které upozorňují na dezinformační a manipulativní charakter vysílání ČT. Jistě některé z nich ušly naší pozornosti. Důležité však je, že proud protestů proti ČT, které mají různou formu, pokračuje. Vězme však, že tak a podobně se již děje více než 20 let! A výsledek tohoto mnohačetného a neustávajícího snažení je žalostný. ČT, jak jsme přesvědčeni, si v současnosti počíná ještě hůře, než kdykoliv v minulosti. Proto musíme hledat účinnější řešení předmětného problému.

Z tohoto faktu vycházíme, když se zamýšlíme nad tím, co dál? Jistě je žádoucí, aby každý, kdo je přesvědčen že činnost ČT je v rozporu s příslušnými ustanovením Listiny základních práv a svobod i dalšími právními normami, se zájmy republiky i našeho národa a ohrožuje i náš demokratický systém, pokračoval ve svém úsilí jako dosud. Kromě toho bychom se měli snažit o společný postup, který by, za určitých podmínek, mohl být alespoň z větší části korunován úspěchem.

Jedna možnost se jaksi sama nabízí. Navrhujeme vypracování společné petice, tradiční i elektronické stejného obsahu, která by byla adresována předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedovi Senátu ČR. V první řadě bychom navrhovali vytvoření pěti až devítičlenného petičního výboru, v němž by byli zastoupení známí představitelé různých demokratických politických směrů, příp. i poslanec nebo senátor. Jeden z nich by byl pověřen jednáním za petiční výbor. Text petice by měli vypracovat odborníci společně s aktivisty.. Po jeho schválení a případném dopracování petičním výborem by petice byla šířena co možná nejširším způsobem. Předpokládáme, že sama petiční akce by měla trvat 2-3 měsíce. Petiční výbor by zasedal podle vlastního uvážení a podle potřeby, případně společně s odborníky a petičními aktivisty. Dále by petiční výbor mohl v souladu s obsahem petice jednat s příslušnými ústavními činiteli a hledat potřebná východiska a řešení.

Nedomníváme se, že bychom ústřední úlohu v uvedeném procesu měli sehrát my. Myslíme, že našim úkolem je pouze dát příslušné podněty a proces nastartovat. Můžeme případně jednat i s některými politickými činiteli a požádat je o účast v petičním výboru, který by pak převzal řídící funkci petičního procesu, což rádi uděláme. I další činnosti se můžeme zúčastnit, pokud bude o naše služby zájem.

Do té doby bychom rádi soustředili nějaké podněty, návrhy, které by měly tvořit obsah petice. Rozhodnutí o tom, co v petici bude a naopak nebude, by však již patřilo petičnímu výboru.

Uvedený postup zajistí, aby akce „Za pravdu v ČT“ se stala přijatelnou pro co nejširší okruh našich spoluobčanů, což je jeden z předpokladů dosažení pozitivních výsledků jak ve vysílání ČT, tak i v jejím personálním složení.

Více než 20 let zápasů o ČT, mnozí z jejich  aktérů již nejsou mezi námi, nás poučilo, že jednotlivě či v malých omezených skupinách, nedosáhneme nic, společně však můžeme dospět až k tomu, že pravda i v ČT se bude domovem.

Spolupracujme v zájmu věci! Děkujeme za vaše podněty a návrhy.

Ing. Pavel Rejf, CSc.

JUDr. Ogňan Tuleškov

www.ceskenarodnilisty.cz

https://www.facebook.com/pages/%C4%8Cesk%C3%A9-n%C3%A1rodn%C3%AD-listy/490810227709170

http://www.conematevedet.net/Index.htm

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
skrivan
skrivan
29. 12. 2014 10:26

Dobrý den,
mě osobně je v podstatě jedno co ČT vysílá, pokud jsou tam lži, tak ji prostě nesleduji. Vadí mi ovšem to, že jsem nucen hradit koncesionářské poplatky. Lze této skutečnosti nějak využít? Buď na právně podložené odmítnutí úhrady poplatků s ohledem na obsah vysílání, anebo jako tlak na radu ČT, že za své peníze nedostáváme adekvátní službu.

Sio
Sio
29. 12. 2014 11:13

skrivan napsal

Dobrý den,
mě osobně je v podstatě jedno co ČT vysílá, pokud jsou tam lži, tak ji prostě nesleduji. Vadí mi ovšem to, že jsem nucen hradit koncesionářské poplatky. Lze této skutečnosti nějak využít? Buď na právně podložené odmítnutí úhrady poplatků s ohledem na obsah vysílání, anebo jako tlak na radu ČT, že za své peníze nedostáváme adekvátní službu.

Přesně tak. Platíme si propagandu otočenou proti nám. Žádnou Českou televizi dnes už nepotřebujeme, je to přežitek. Zprivatizovat a oddělit od státu. Poplatky zrušit, pochopitelně.

Sio
Sio
29. 12. 2014 11:15

Pravdoláskařskou pozici dnes dostatečně obhajuje Čulík.
http://blisty.cz/art/75966.html
Ten chlap vidí za každou nepravostí ryze české specifikum. Asi je slepý. Demokrat.

mirror
mirror
29. 12. 2014 11:31

Sio napsal
Pravdoláskařskou pozici dnes dostatečně obhajuje Čulík.

Čulík jako externí redactor Svobodné Evropy sám zaséval do české společnosti nenávist a teď se diví.

Sio
Sio
29. 12. 2014 11:51

mirror napsal
Čulík jako externí redactor Svobodné Evropy sám zaséval do české společnosti nenávist a teď se diví.

A dělá to stále. Snaží se Čechy přesvědčit, že jsou nějakými podlidmi a jejich stát je nějaký nedomrlý podřadný útvar. Hnus! No, kdo chce, ten a mu věří.

Dolmen
Dolmen
29. 12. 2014 11:52

Problém vidím hlavně v tom, že stát prostřednictvím zákona (348/2005 Sb.) nutí občany, aby sponzorovali instituce (veřejnoprávní rozhlas a televize), které provádí rozsáhlou propagandu zaměřenou z velké části právě proti státu a jeho zájmům, také proti národním zájmům a proti velké části občanů tohoto státu. Skupina lidí, která se jich zmocnila, počítám v to i RRTV, si počíná, jakoby se jednalo o jejich soukromý majetek s právem využívat ho naprosto libovolně, kteroužto volnost pro nakládání se svým majetkem nemá ani skutečný majitel čehokoliv. Tím libovolným využíváním mám na mysli to, že veřejnoprávní média je skupinou lidí, která je ovládají, užívána… Číst vice »

Sio
Sio
29. 12. 2014 12:01

Dolmen, ono se změní. Za nějakých deset let už po TV pomalu nikdo nevzdychne. Kdo se jen trošku seznámil s internetem, ten už po TV netouží. Pro všechny TV je to obrovský průšvih, rapidně jim klesají příjmy z reklam. Problémem je právě do financování ČT dinosaura z daní. Ten je vysmátý, i kdyby se na něj nedíval nikdo. Ale stejně časem nebude. Stokrát radši se podívám na Putina v originále nebo si přečtu něco na OM, než abych se nasíral kusými a deformovanými správami a tím paskvilem Václava Moravce. Stokrát radši si stáhnu nějaký film nebo seriál podle svého výběru,… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
29. 12. 2014 12:17

Nápad dobrý, tohle by snad mohlo fungovat, jak správně uvádíte, k nastartování procesů vedoucích k navrácení veřejnoprávních médií z rukou havloidů zpátky do rukou veřejnosti. Jinak doufám, že pod mnohoznačným pojmem „různých demokratických politických směrů“ není umně skryto „s komunisty NE“. Nemohu souhlasit s tezemi o nepotřebnosti veřejnoprávních médií. To, že něco nefunguje jak má by mělo vést spíše ke snahám o nápravu toho stavu, než paušálnímu odsudku. Když vám blbne auto, také ho spíše dáte do opravy, než byste rovnou kupoval nové, nebo ne? Veřejnoprávní média mají naprosto zásadní vliv na fungování demokracie ve státě, pokud ovšem fungují jak… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
29. 12. 2014 12:18

Není přeci možné, aby se za etalon objektivity vydával někdo, kdo se nepokrytě angažuje ve prospěch jedné či druhé strany, případně stejně nepokrytě pohrdá stranou třetí. Musí rovněž zmizet oficiální antilevicový diskurz, kdy jsou především představitelé KSČM každodenně ostrakizování, programově vytěsňování z diskuzí a když už to jinak nejde a někdo z KSČM pozván být musí, tak mu není umožněno říct zhola nic. Není přeci možné, aby se média, která mají mimo jiné přispívat k objektivnímu výběru politické volby na základě nestranně zprostředkovaných informací chovala tak, že zatímco členům ostatních stran pokládají otázky ekonomického, zahraničně-politického a obecně konkrétního charakteru, KSČM… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
29. 12. 2014 12:19

Politika se tahá do všeho – od cestopisných pořadů (např. cestopisy z Kuby jsou obzvláště „politicky hyperkorektní“) až k pořadům pro děti. Myslím, že politika by měla být omezena na zpravodajství, případně na dokumentární tvorbu. Myslím, že poměrně malý prostor mají diskuzní pořady, o pořadech s účastí veřejnosti ať už přímo nebo prostřednictvím např. internetu nemluvě. Právě takové pořady však mají nezastupitelnou funkci. Jejich počet by se měl rozhodně zvýšit. No a na závěr, abych jen nekritizoval. Nemám námitek k fungování sportovní redakce a myslím, že ta je na velmi vysoké profesionální úrovni. Politika do sportu nepatří, i když např.… Číst vice »

argento17
argento17
29. 12. 2014 12:32

Osobně si myslím , že vyvíjet nějaké demokratické tlaky na ČT nemá smysl,vždyť v podstatě není pronárodní, je zákulisně vlastněna nadnárodní elitou. Elita má vše,peníze ,vliv,velké hráče a spoustu poskoků tudíž nevěřím v demokracii, neboť jak známo : ,, I dva jsou moc“. Pokud připustíme,že polovina obyvatelstva je netečná, je jim vše jedno, jedna čtvrtina dobře zaplacená, tak 25 % lidí neudělá zhola nic ! Je to jako kdyby měl loď na oceánu v bouři řídit kapitán demokraticky, než by udělal správné rozhodnutí v souladu s demokracií byla by loď i s posádkou na dnu oceánu! Musí přijít vůdce,který nás… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
29. 12. 2014 12:48

Sio napsal Za nějakých deset let už po TV pomalu nikdo nevzdychne. Kdo se jen trošku seznámil s internetem, ten už po TV netouží. Stokrát radši si stáhnu nějaký film nebo seriál podle svého výběru, když chci, přes HDMI si to i připojím k velké TV obrazovce, než abych si vybírál z programu jakékoli TV (90% jsou stejně 3.14čoviny). Sio, vy to řešíte podle rčení, že každý cikán hádá podle sebe. Jste na sebe asi dost pyšný, možná oprávněně, a myslíte si, že tak, jak jste se skvěle zařídil sám, tak to přece musí udělat každý, kdo má v hlavě… Číst vice »

mirror
mirror
29. 12. 2014 12:52

Návrh autorů článků se mi vůbec nelíbí. Češi neradi podepisují petice. Nedůvěřují režimu. Chartu 77 podepsaly jen desítky nebo stovky nespokojenců. Část brala tuzexové poukázky a ostatním hrozilo, že budou muset změnit zaměstnání za manuální práci. Dnes hrozí, že žádnou práci neseženete, rozdrtí vás exekutoři a stanete se bezdomovci, kteří bez pozornosti společnosti svobodně chcípnou pod mostem nebo opuštěných troskách zavřené fabriky. Mám jiné řešení, hodné tržního hospodářství. Plaťme si demonstranty na Kavčí hory. Mohou to být recidivisté, kteří hledají práci. Další vhodný kádrový profil je bezdětný důchodce, který trpí vážnou chorobou. Američané takto platili demonstranty na Majdan nebo pro… Číst vice »

pzdm
pzdm
29. 12. 2014 13:09

Upřímně diskutující nechápu. Tedy ano, štve mne, že je ČT placena z daní, ale co se týká přímé platby ve formě poplatku, tak zruště televizi. Stejně tam vysílají jen produkty defekace. Televizi nemám 6 let, pokud bych mohl rád bych zrušil radio, ale to je bohužel na každém přístroji včetně auta. To mne štve podstatně více. Televize je kravina, prostě ji vyhoďte, máte web. Ten stejně už platíte. Takže co.

pzdm
pzdm
29. 12. 2014 13:24

Sio napsal A dělá to stále. Snaží se Čechy přesvědčit, že jsou nějakými podlidmi a jejich stát je nějaký nedomrlý podřadný útvar. Hnus! No, kdo chce, ten a mu věří. Čulík se totálně zbláznil a po odchodu Kotrby je jak utrženej ze řetězu. Poslední nářky nad fašiozidní společností a jeho příměry jsou tragické. Vůbec nechápe historické souvislosti. Jinými slovy plácá blbosti. Příměr, že nárok na Krym a nárok Němců na pohaničí by byl tím samým samozřejmě kulhá. Zatímco Krym Rusko získalo ve válce, stejně tak jako Turci vymazali Řecko/Byzanci a plně jej Rusko ovládlo včetně nové kolonizace, ruské, která byla… Číst vice »

Sio
Sio
29. 12. 2014 18:08

Dolmen napsal Sio, vy to řešíte podle rčení, že každý cikán hádá podle sebe. Jste na sebe asi dost pyšný, možná oprávněně, a myslíte si, že tak, jak jste se skvěle zařídil sám, tak to přece musí udělat každý, kdo má v hlavě mozek. Vycházíte, řekl bych, z poněkud mylných předpokladů. Ono to vyhledávání informací na internetu vyžaduje hlavně touhu se něco dozvědět a také to stojí dost úsilí a času. Jakous takous zkušenost s lidmi už mám, jsa dosti letitý. Velká část společnosti po žádných zásadních informacích netouží a tak je nebude ani vyhledávat. Dokáže je však, a to… Číst vice »

Sio
Sio
29. 12. 2014 18:10

mirror napsal Návrh autorů článků se mi vůbec nelíbí. Češi neradi podepisují petice. Nedůvěřují režimu. Chartu 77 podepsaly jen desítky nebo stovky nespokojenců. Část brala tuzexové poukázky a ostatním hrozilo, že budou muset změnit zaměstnání za manuální práci. Dnes hrozí, že žádnou práci neseženete, rozdrtí vás exekutoři a stanete se bezdomovci, kteří bez pozornosti společnosti svobodně chcípnou pod mostem nebo opuštěných troskách zavřené fabriky. Mám jiné řešení, hodné tržního hospodářství. Plaťme si demonstranty na Kavčí hory. Mohou to být recidivisté, kteří hledají práci. Další vhodný kádrový profil je bezdětný důchodce, který trpí vážnou chorobou. Američané takto platili demonstranty na Majdan… Číst vice »

Sio
Sio
29. 12. 2014 18:13

pzdm napsal Upřímně diskutující nechápu. Tedy ano, štve mne, že je ČT placena z daní, ale co se týká přímé platby ve formě poplatku, tak zruště televizi. Stejně tam vysílají jen produkty defekace. Televizi nemám 6 let, pokud bych mohl rád bych zrušil radio, ale to je bohužel na každém přístroji včetně auta. To mne štve podstatně více. Televize je kravina, prostě ji vyhoďte, máte web. Ten stejně už platíte. Takže co. Ano, to je řešení. A myslím, že na to dojde. Místo velké obrazovky velký display a nakonec i to TV lze prohnat přes počítač. Stačí oznámit, že nevlastníte… Číst vice »

Sio
Sio
29. 12. 2014 18:22

pzdm napsal Čulík se totálně zbláznil a po odchodu Kotrby je jak utrženej ze řetězu. Poslední nářky nad fašiozidní společností a jeho příměry jsou tragické. Vůbec nechápe historické souvislosti. Jinými slovy plácá blbosti. Příměr, že nárok na Krym a nárok Němců na pohaničí by byl tím samým samozřejmě kulhá. Zatímco Krym Rusko získalo ve válce, stejně tak jako Turci vymazali Řecko/Byzanci a plně jej Rusko ovládlo včetně nové kolonizace, ruské, která byla ve výsledku domácí a loyální vlastní vládě. Němci u nás přišli jako zvaní kolonizátoři, horníci a další, podobně jako například v Transylvánii. Museli ale, a to je ten… Číst vice »

Sio
Sio
29. 12. 2014 18:31

Morybundus: Když si koupím auto a po určité době se mi začne kazit tu tohle a tu zas ono, zjistím jednoho dne, že se na ně nemohu spolehnout, tudíž už nevykonává tu službu, co by mělo. Ačkoli je jako správný řidič dám pokaždé do solidního servisu, stejně je stále něco špatně. A začne mě to stát víc, než třeba splátka na mový vůz. Tak ČT je staré, rezavé auto s půlkou součástek ze šrotiště, které téměř nikdy normálně nenastartuje, tak že ho musím postavit z kopce, abych se vůbec rozjel. Stojí hříšné peníze (prý ročně 5 mld Kč) a kolikrát… Číst vice »

idiotronic
29. 12. 2014 23:34

Sio napsal
BL jsem kdysi četl rád, ale teď se to prakticky nedá

Říká se tomu opoziční porucha, na NR bych musel být ticho. Ale tady :než popravíte BL i s Mary Heimann a Čulíkem, vězte, že blisty mají dobře vedený
archiv , cennější, než archivy českých deníků. A Čulík se nemýlí, když říká,že
neznalost ČR (Československa) v zahraničí je nebezpečná zejména pro ČR.
Taky bych se rád vrátil k BL ,ale jen občas nakukuji, jestli třeba Dolejšího
nepřepatil někdo jiný. Furt nic…

mirror
mirror
30. 12. 2014 0:26

idiotronic napsal
Taky bych se rád vrátil k BL ,ale jen občas nakukuji, jestli třeba Dolejšího
nepřepatil někdo jiný. Furt nic…

Kartous nám také roste. Dohání Dolejše. Dříve nás znali přes naše výrobky: auta, motocykly, letadla, atd.. Věda byla také za bolševika na úrovni. Nyní jsme zmizeli. O přeidologizované a vylhané filmi už nikdo ani nezakopne. Už se o nás jako konkurenci nebude zajímat nikdo.

Petrpavel
Petrpavel
30. 12. 2014 4:49

ČT a její ansámbl odzhora dolů jsou vši zažrané do kožichu. Systémový nástroj systémového ovládání a systémové korupce. Beze změny systému-režimu v ČR se nezmění ani ČT. Tolik zřejmá výchozí pozice.
Řešení? Volby! Hledat, zakládat a SPOJOVAT (!), ne rozdělovat a rozdělovat jak je zvykem, protisystémové a nesystémové politické síly, osoby, subjekty. Nějaké petice a protesty jsou na nic.

Sio
Sio
30. 12. 2014 15:52

idiotronic napsal Říká se tomu opozičníporucha, na NR bychmusel být ticho. Ale tady:nežpopravíte BL i s Mary Heimann aČulíkem,vězte,že blistymajídobřevedený archiv , cennější, než archivyčeských deníků. A Čulík se nemýlí, kdyžříká,že neznalostČR (Československa)vzahraničíjenebezpečnázejména proČR. Takybych se rádvrátilkBL ,ale jen občasnakukuji,jestlitřebaDolejšího nepřepatil někdojiný.Furtnic… Jistě, pro Čulíka je signifikantní, že lži prokládá pravdou. Ale vidím mu do žaludku. Čulík by rád, aby jeho a jeho katedru alespoň zčásti platila Česká republika. Argumentuje tím, že šíří vzdělanost cizinců, kteří pak mají zájem o ČR. Nic proti, možná kdyby to dostal bez podmínek a právě za tímto účelem, fajn. Jenže pokud šíří vzdělanost o… Číst vice »

pzdm
pzdm
30. 12. 2014 17:10

Je otázkou, zda Čulík nezblb když Zeman řekl, že čte blisty (v nějaké debatě na ČT co jsem viděl na webu při volbách prezidenta) a spolu s tím problémm že mu řežou větev to možná je klíč… Možná hledá niku, jak si zachránit krk.

idiotronic
30. 12. 2014 20:03

Petrpavel napsal ČT a její ansámbl odzhora dolů jsou vši zažrané do kožichu. Systémový nástroj systémového ovládánía systémové korupce. Beze změny systému-režimu v ČR se nezmění ani ČT. Tolik zřejmá výchozí pozice. Řešení? Volby! Hledat, zakládat a SPOJOVAT (!), ne rozdělovata rozdělovat jak je zvykem,protisystémové a nesystémové politické síly, osoby, subjekty. Nějaké petice a protesty jsou na nic. Souhlas, jestli se to bude jmenovat v nějakém stadiu petice nebo ,,nový hlas“ je vcelku jedno. Musí to být PROGRAM, orientovaný na budoucnost, formulovaný v cílech, které lze přijmout ( či odmítnout). Program typu ,,ano, bude líp“, je, s prominutím, blbost. Na… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
30. 12. 2014 21:20

idiotronic napsal
Program typu ,,ano, bude líp“, je, s prominutím, blbost.

Ona to až taková blbost není, pokud se čte správně. Je to poněkud zašifrované sdělení. Znamená, že v r. 2015 bude líp, nev r. 2016 a v r. 2016 bude líp než v r. 2017 atd., atd.