P. C. Roberts: Důvěryhodnost západních médií se nachází ve volném pádu

Jak sděluje Gallupův ústav, věří svým tištěným a televizním médiím jen 32 % Američanů. Ještě méně – a to pouhých 14 % – věří americkým médiím příznivci republikánů, následováni kategorii 18 až 49letých, kde médiím důvěřuje 26 % lidí. A posléze jsou zde Američané tzv. nezávislí, kde je důvěra v média 30procentní. A tak jediná skupina, kde se nalézá nadpoloviční většina lidí s důvěrou v média, jsou příznivci demokratů, věřící v pravdu médií v 51 procentech. Hned po nich zabírají příčku nejvíc médiím věřících Američané starší 50 let, kde o pravdě médií nepochybuje 38 % lidí.

Z průzkumu vyplývá závěr, že staří Američané, kteří jsou současně i příznivci demokratů, zůstali jedinými, kteří pravdě médií ještě jakž takž věří.

Není obtížné konstatovat, proč důvěra v média tak hluboce poklesla. Korupční Clintonův režim, který se dnes nalézá velmi blízko svého znovuzkříšení, dovolil, aby americká média, včetně médií nezávislých, pohltilo šest megakorporací, čímž nezávislé informování vřejnosti vzalo za své. Nátlak, s kterým korporátní vlastníci okamžitě vyrukovali na zbytkové tiskoviny, společně s tahem na zisk, pak jakékoli svobodné informování veřejnosti zabily. A tak zde zůstala média jen opakující téze vlády či kapitánů korporátního tisku, což je sice ten nejlacinější a nejméně kontroverzní způsob informování, ale mezi lidmi současně i nejméně populární.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

***

Drazí čtenáři,

Této webové stránce věří celosvětově více lidí, než jich věří deníkům Washington Post, New York Times, či televizním stanicím CNN, Fox News, BBC či jakémukoli jinému západnímu tisku či západní televizní stanici. Počet mých čtenářů je mnohonásobně vyšší, než je počet čtenářů deníku New York Times. Mé knihy byly přeloženy do ruštiny, čínštiny, češtiny, korejštiny, němčiny, francouštiny, turečtiny a španělštiny.

Avšak bez ohledu na širokou obec mého čtenářstva, podporuje tuto webovou stránku jen nepatrné procento angažovaných čtenářů. Kdyby peníze směřovaly na toto jediné místo, kde lze ještě číst pravdu, dalo by se pro pravdu vykonat mnohem víc.

Tuto webovou stránku nepodporuje žádná nadace – a kdyby ji podporovala, byla by vyškrtnuta ze seznamu hostů pro Dinner Party v New Yorku a Washingtonu zrovna tak, jak jsem z něj byl vyškrtnut i já.

Tato webová stránka nevede inzeráty. Protože jakmile by ji podporovali inzerenti, čtenářský zájem o ni by opadl a inzerenti by stránku ovládli. Peněz by se zneužilo k podkopání mé nezávislosti a můj hlas by byl umlčován.

Jestliže lidé pravdu nepodpoří, nezaslouží si ji a nebudou ji mít.

Dary:

Donate by mail:

The Institute for Political Economy
Wells Fargo
23046 Panama City Beach Parkway
Panama City Beach, Fl 32413

Donate by Cryptocurrency

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
18. 9. 2016 8:35

Platí stejně tak u nás. V mém zorném poli je mnoho lidí, které ještě nedávno brali, co říkali a psali v mainstrému, jako zjevené pravdy a nijak o tom nepřemýšleli. Člověk byl za blázna, pokud se jim pokoušel doporučit větší opatrnost v přijímání informací.

Dnes už to tak není. A nezmění to ani 10 Jandů s Evropskými hodnotami, ani 15 Břešťanů s Hlídacím psem. Soudruzi jsou v prdeli.

leho
leho
18. 9. 2016 18:52

Napsal jsem to mnohokrát a napíši znovu. Když PC Roberts napíše, že důvěryhodnost západních médií se nachází ve volném pádu, vůbec neznamená, že média vyloženě lžou. Tvrzení, že webce PC Robertse věří více lidí než hlavním médiím, je směšné. Nemá vůbec žádné podklady či důkazy. Na druhou stranu ale lze věřit Gallupovu ústavu. A i já jsem také velmi kritický vůči hlavním médiím, asi bych asi odsoudil hlavní média, ale to neznamená, že lunatici typu Robertse jsou na tom nějak lépe. Nejsou, právě naopak. Problém hlavních médií je, že svůj produkt musí prodat na zcela specifickém trhu, který v mnoha… Číst vice »

Béda
18. 9. 2016 19:42

leho napsal Napsal jsem to mnohokrát a napíši znovu. Když PC Roberts napíše, že důvěryhodnost západních médií se nachází ve volném pádu, vůbec neznamená, že média vyloženě lžou. Tvrzení, že webce PC Robertse věří více lidí než hlavním médiím, je směšné. Nemá vůbec žádné podklady či důkazy. Na druhou stranu ale lze věřit Gallupovu ústavu. A i já jsem také velmi kritický vůči hlavním médiím, asi bych asi odsoudil hlavní média, ale to neznamená, že lunatici typu Robertse jsou na tom nějak lépe. Nejsou, právě naopak. Problém hlavních médií je, že svůj produkt musí prodat na zcela specifickém trhu, který… Číst vice »

leho
leho
19. 9. 2016 0:32

Béda napsal Hala lehoVisto, mohl bys nám nepolíbeným poznáním objasnit nač potřebuje mainstream ověřování zdrojů, když jak tvrdíš dále pravdu stejně nemůžou zveřejnit, protože by jim ji prý nikdo neuvěřil? (Země je/není placatá a tak podobně?) Nezdá se ti, že by PCR mohl mít pravdu a že po tolika průhledných lžích již lidé ve tvé alma mater přestávají věřit mainstreamovým lžimédiím? Neopřel to snad PCR o průzkum Gallupova ústavu? Chceš snad tvrdit že tato instituce lže? Jistě, PC Roberts opřel o Gallupův ústav své myšlenky a lži. Hloupý trik pro hloupé čtenáře. PC Roberts něco převezme od Gallupa a tudíž… Číst vice »

leho
leho
19. 9. 2016 0:34

fajt napsal

http://fancybear.net/image/Serena%20Williams/2.png

http://fancybear.net/image/Serena%20Williams/7.png

Jo, Serena Williams dopuje, to je pravda, cvrlikají si to vrabci na střeše. Jak že to souvisí s článkem PC Robertse?

Béda
19. 9. 2016 3:19

lehoVisto,

takže první část máme za sebou: v tom, že s odvoláním na Gallupův vázkum PCR tvrdí, že zájem veřejnosti o mainstream jde v USA silně dolů a většina veřejnosti mu již nevěří máme tedy jasno. Zde PCR NELŽE.

Pokud jde o ten váš další canc – nepředložil jste jediný důkaz, že PCR, opírající se zřejmě o empirické výzkumy Gallupa ohledně sledovanosti mainstreamu a dlouhodobý stav na počítadle sledovanosti svých článků, lže.

Talže, milé Leho, co když má PCR pravdu a lžete vy?

leho
leho
19. 9. 2016 5:57

Béda:Talže, milé Leho, co když má PCR pravdu a lžete vy? …

Jednoduché: Roberts by předložil nějaký jednoduchý důkaz pro své tvrzení, jako např. nezávislou statistiku návštěvnosti jeho stránek či nezávislý průzkum jako ten Gallupův jak mu lidé věří. Nic takového samozřejmě neexistuje. Takže Roberts je obyčejný manipulátor a lhář…

Béda
19. 9. 2016 6:07

milé Leho, je to tvrzení proti tvrzení. Pan PCR má zřejmě statistiku sledovanosti svých stránek podobnou třeba této http://www.toplist.cz. Jinak vy jako amík – napište panu PCR a zeptejte se jej na to. Třeba vám odpoví. Jinak pro mě je směroplatné již to, že PCR souzní s výsledky Gallupova výzkumu, že zájem o korporátní mainstream v USA jde u veřejnosti směrem ke dnu. Že americká veřejnost tomu sofistikovanému politickému výplachu a svému establishmentu přestává věřit. A to indikuje co? Že veřejnost přestává věřit těm opakovaným lžím, že establishment ztráci její většinovou důvěru, že již nejde o žádnou demokracii, že se… Číst vice »