Diskuze k článku


 • karel rudolf • 2. dubna 2019

  Přenos elektrické energie kolem celého světa pro všechny, jeden z převratných objevů Nikoly Tesly se nerealizoval a zařízení bylo zničeno a patenty uschovány nejbohatším pirátem Morganem na počátku 20.století. Na počátku 21. století se nepodařilo znemožnit využití fotoelektrického jevu, což byl v podstatě objev perpetum mobile poháněného Slunce. Solární panely fungují a tentokrát je elektrické energie po odečtení investičních nákladů již skutečně zadarmo. Proto takové dotace „solárů“ a následně zdražení elektrické energie, aby se použití nerozvíjelo, ale spíše zastavilo.Obyvatelstvo je nutno oblbovat, protože využití Slunce, na které „jede“ veškerá příroda na Zemi už miliardy let a ještě miliardy pojede, pokud ji nezničíme, ukazuje vlastě energetickou otázku činí zbytečnou. Slunce svítí svobodně a pro všechny. Že jsme tak hloupí, že jsme si nechali ukrást Slunce na tom nic nemění. Zavedení elektromobilů není v zájmu výrobců automobilů se spalovacími motory a největšího kšeftu s energiemi v podobě ropných produktů. A ty zatím trvalé a na světě největší zisky si nenechají všichni ti,kteří se na tom podílejí vzít.
  Jen pro ilustraci krátká poznámečka k používání klimatizaciíkdyž moc a dlouho svítí Slunce. V tu dobu produkují solární panely nejvíc energie, takže klimatizace jede na plné obrátky a bez odběru elektrické energie za sítě.
  A elektromobily to je pouze otázka jiných a trvanlivých baterií, nikoli uhlíkové stopy z elektráren. U solárního panelu je tato stopa blízká nule.
  Jenže v kapitalistické společnosti místo skutečně demokratické, kde nevládnou nad vším kapitalisté , ale pouze svobodní občané v demokratickém státě, kterému mimo jiné patří využití Slunce nad jeho územím by to možné bylo. To však není smyslem mého příspěvku.

 • PPK • 2. dubna 2019

  karel rudolf napsal
  Solární panely fungují a tentokrát je elektrické energie po odečtení investičních nákladů již skutečně zadarmo.

  He, he. Další vědátor, který „nechce slevu zadarmo“. Tak jo a šup, šup! Sem s ním, s tím technickým projektem přenosu elektrické energie kolem celého světa podle Nikoly Tesly! A též sem na OM hned můžete dát i ekonomický propočet představ toho Vašeho elektrického perpetua mobile, Vy technologický rozumbrado! Ať je trochu legrace, až uvidíme, jak tam „odečítáte investiční náklady“! 🙂