Diskuze k článku


 • Béda • 19. února 2017

  http://www.armadninoviny.cz/injekce-400-miliard-dolaru-pro-americky-jaderny-arzenal.html

  Podle Rozpočtového úřadu amerického Kongresu CBO (Congressional Budget Office) modernizace amerického jaderného arzenálu v příštích deseti letech (2017 až 2026) přijde na 400 miliard dolarů. Odhad je o 15 % větší, než pro roky 2015 až 2024 (348 miliard dolarů)…

  Modernizace jaderného arzenálu má silnou podporu v podobě nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten po svém nástupu uvedl, že Spojené státy “musí výrazně posílit a rozšířit svůj jaderný arzenál až do té doby, než svět přijde v otázce jaderných zbraní k rozumu.”

  V pořadu Morning Joe se televizní hlasatelka Mika Brzezinski zeptala Trumpa, zda se nebojí, že posilování jaderného arzenálu spustí závody ve zbrojení s Ruskou federací. Odpověď Trumpa byla prostá: ”Nechť to jsou závody ve zbrojení.”

 • Vlastimil • 19. února 2017

  Lubomíre, co jste pil? ČSSD a levicová strana? Komunisti krčící se u zdi a bděle hájící jen svá korýtka? Úsvit, který do sněmovny neproleze? Tenhle článek se vám opravdu nepovedl. Zbyl „japonec“ Tomio. Koho k němu, pokud rozumný člověk nebude volit staré profláknuté a zkorumpované partaje?

 • Aleš • 20. února 2017

  Stane: Pokud je Sobotka aspoň kapku sociálním demokratem a nejen sprostým kariérním politikem, tohle musí risknout. Mééédia si na něm smlsnou tak či tak, takže už tolik neriskuje a s koncem Schapirátu by se nemusel tolik obávat i té složky tajných služeb. Navíc přeci vystoupení z NATO nutně nemusí znamenat špatné vztahy s USA. V USA probíhají rozsáhlé čistky:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9889-ministVáclav
  A je šance, že pokračovat budou:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9887-agent-cia-sokuje-pefogil-washington
  A tady je otázka, zda se to Trumpovi podaří, či ne. A to dopředu nevíme. Bez ohledu NA TO, jsou USA momentálně slabé, aby nám mohly diktovat náš postoj k bezpečnosti a zahraniční politice. Oslabuje i ten „hluboký“ stát, proti němu válčí DJT. Lidé na Ukrajině umírají i kvůli „naší“ hlouposti a strachu.
  A jiné cesty z toho není. Hloupost, zbabělost a kariérismus evropských politiků pomáhá moci neocons a s nimi svázaného kapitálu.
  Kdy jindy než teď je vhodná doba se tomu postavit.

 • Bety • 20. února 2017

  ČSSD měla ve svém volebním programu, že je bezpodmínečně proti vstupu do NATO, aby nás tam hned po svém nástupu k moci bez jakýchkoli skrupulí šoupla.
  Výběr je opravdu neradostný, ale bylo by opravdu zajímavé, kdyby většinu získali komunisté, no dejme tomu s Okamurou. Už jen při představě, jak by se z toho dnešní špičky a média osypaly se mi vnucuje na tvář úsměv. Nemyslím, že by toho zmohli mnoho, majetkové poměry jsou dané, o to se samet postaral. Nakonec by jim stejně bylo vyčítáno, že neudělali tohle a tamto. Ale z NATO by nás dostat mohli, mohli by přispět i k získání větší suverenity i v jiných směrech. Jen větší suverenity, očekávat víc by opravdu nebylo reálné.
  Opakuji, výběr je neradostný. A myslím, že většina občanů už vyrostla z toho, aby čekala záchranu od stále nových stran se starými strukturami v pozadí.
  Jsou už 25 let v defenzívě, ale postoj k NATO nezměnili. Nestálo by to za úvahu spíš, než vkládat naděje do totálně proláklé ČSSD?

 • Martin (už bez taky m) • 20. února 2017

  Obávám se, že v řadách ČSSD je řada populistů populističtějších než nejpopulističtější populisti okolo, navíc už „dokázali že nedokážou“ (parafráze Zemanova voleb. výroku cca r.97/98).
  Takže mám -li to psát za sebe, po hořkém zklamání je již víc roků nevolím a na jejich „obrodu“ už nevěřím…
  A Sobotkovi už nelze věřit vůbec, jen za OKD by měl jít na doživotí do basy…
  Klausovci a Kalouskovci by mu tam měli dělat společnost.
  Pak by se ukázalo, že tupý populismus je nejsilnějším „politickým směrem“ v soudobé kolonii s soucitným názvem ČR.
  Předání celých kusů republiky církvím jen ukazuje na to, že v neschopnosti a zříkání se jakékoliv odpovědnosti „politické „strany“ pokročily v zneschopňování svých zástupců tak daleko, že raději provedou „rekatolizaci II“ – jen aby nemusely přiznat, že se změnily v stejně degenerovanou „šlichtu“, jako byla ta historická… Ostatně ne nadarmo tam mají svého zás-TUPCE v podobě spícího amorálního ubožáka…
  Poblitické strany se aktivně podílely na zcela protiústavním roztříštění společnosti a jako celek by měly být pohnány k zodpovědnosti, účelové ve-VERKY především…

 • Aleš • 20. února 2017

  I díky působení alternativních médií lze pozorovat pozitivní posun v KSČM, a ač jisté zklamání po jejich volbě v minulých obdobích nastalo, jsou v celorepublikové a krajské úrovni tím lepším, mezi kterým lze vybírat a tak také v rámci vyššího principu mravního a zároveň v souladu se zájmy dolních deseti milionů dělám. A doufám, že v případě podílu na vládě se nevzdají nejzásadnější priority jejich programu a to vystoupení z NATO.

 • peter. • 20. února 2017

  Akože na čo NATO!? Na toto:
  https://cont.ws/@politpuzzle/531902

 • Bety • 20. února 2017

  peter. napsal
  Akože na čo NATO!? Na toto:
  https://cont.ws/@politpuzzle/531902

  No to je vážně skvělé! Vypadá to, že čeští žoldáci se už od Američanů naučili opravdu hodně.

 • Bety • 20. února 2017

  Aleš napsal

  I díky působení alternativních médií lze pozorovat pozitivní posun v KSČM, a ač jisté zklamání po jejich volbě v minulých obdobích nastalo, jsou v celorepublikové a krajské úrovni tím lepším, mezi kterým lze vybírat a tak také v rámci vyššího principu mravního a zároveň v souladu se zájmy dolních deseti milionů dělám. A doufám, že v případě podílu na vládě se nevzdají nejzásadnější priority jejich programu a to vystoupení z NATO.

  Aleši, to záleží také na nás, jestli a jaký podíl na vládě budou mít. Doteď byl nulový.

 • Starý doktor • 20. února 2017

  PZ: Někdo by mohl říci, že si protiřečíte. Říkáte, že se důvěra mezi Ruskem a Západem vytratila, a zároveň zpochybňujete zvýšení vojenských výdajů evropských států NATO. A někdo by mohl namítnout, že v době nejistoty jiná opora než armáda neexistuje.

  Dobrá, vraťme se tedy k nejnovějším údajům IISS. Tento institut pracuje podle stejné metodiky, jakou používá NATO, údaje jsou tedy srovnatelné. IISS uvádí, že v roce 2016 činily vojenské výdaje USA 604,5 miliard a Ruska 58,9 miliard dolarů (Čína 145,0 miliard). Porovnejme si to s oficiálními čísly NATO z poloviny loňského roku: Severoatlantická aliance měla pro rok 2016 vojenské výdaje 918,3 miliard dolarů, evropské členské země Aliance, tedy bez USA a Kanady, pak v souhrnu 238,8 miliard dolarů.
  Jestli počítám dobře, ruské vojenské výdaje byly loni téměř 15,6krát menší než výdaje NATO. Byly též 4,1krát menší než výdaje evropských členů Aliance. Co by ještě chtěli hlasatelé rusofobie navyšovat? Že Putin stojí před branami NATO a chystá se při tomto poměru sil zaútočit na bezbranné státy Aliance – tomu snad nemůžou věřit ani veřejnoprávní redaktoři. I když u ČT jeden nikdy neví.

  Citace z Oskar Krejčí: Do zbraně, Putin před branami! – http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/oskar-krejci-do-zbrane-putin-pred-branami/

 • Béda • 20. února 2017

  Starý doktor:

  Klíčová otázka ve vztahu k armádě zní: K čemu armádu? K čemu je českému občanovi armáda, která nemá nic společného s jeho zájmy? Tzv. „česká“ armáda prosazuje ve světě zájmy nadnárodních vlastnícků papírově České republiky. Není určena k obraně ČR. V reálu je to tak, že pomáhá generovat islámské radikály a nepřátele ČR a přitom vůbec nic nepodniká k ochraně obyvatel ČR proti nim. Taková armáda je ZADARMO DRAHÁ.

 • Béda • 20. února 2017

  Taky je otázkou, proč se to ministerstvo jmenuje ministerstvo obrany ČR, když nemá téměř nic společného s obranou (pouze s útokem) a s ČR má společné pouze to, že ho musejí povinně financovat občané ČR ve prospěch cizích zájmů a že má sídlo v ČR?

 • Starý doktor • 20. února 2017

  Béďo s Vašimi oběma dovětky naprostý souhlas. Ale nejde jen o navyšování financí do ministerstva „obrany“ ale například i „nalití“ cca 16 miliard za minulý rok, ze všech rozpočtů, do neziskovek. Při tom jak jsem zaslechl hlasy z minsterstva „zdraví“ do cca 5 let bude zdravotním pojišťovnám hrozit insolvence a bude tedy snaha výrazně omezit zdravotní péči. Nebude poskytována péče „lége artis“, ale dostupná! Zatím se mluví především o dostupnosti léků a drahých výkonů….

 • Béda • 20. února 2017

  Starý doktor,

  a to se ještě chystá milovaná Mutti všech migrantů do ČR a jiných evropských zemí (jakým právem – je snad KanzlersaktPremierin také v ČR?) dovalit nasílu k obohacení tisíce prácechtivých inženýrů, lékařů, VŠ pedagogů, jaderných inženýrů, vynálezců… z Afriky (za kterými posléze přijdou na jeden furt početní členové jejich rodin), kteří zatoužili po západních hodnotách. Tito obvykle trpí „lehčími“ zdravotními potížemi a krapítek zatěžují kromě zdravotního také sociální, důchodové, vzdělávací, vnitrácké … rozpočty.

  Jinak velice doporučuji shlédnout https://www.youtube.com/watch?v=cjG0KIXNLgQ