Svět ruskýma očima 688

 

V Číně začíná „barevná revoluce“. Pryč s komunistickou stranou

Ljubov Stěpušova

28. listopadu 20

Západ v Číně protesty iniciuje

Protesty začaly 23. listopadu v provincii Che-nan v závodě na výrobu iPhonů pro Apple spravovaném velkou tchajwanskou elektronickou společností. Sinolog Vavilov uvedl, že ve společnosti, v níž pracuje 600 tisíc lidí, byla vzpoura vyprovokována špatnými pracovními podmínkami a nízkým platy. Napsal: „Není těžké uhodnout, že závod Apple ve vzdálenosti dva tisíce kilometrů od Tchajwanu zde není náhodou – je to symbol přítomnosti Západu v srdci Číny, jeho technologické i měkké síly.“

V Urumči (Sin-ťiang, Ujgurská oblast) vznikl 24. listopadu požár, zahynulo 10 lidí a 9 bylo raněných. Údajně se kvůli karanténě hasiči nedostali dost rychle k požáru.

Na obzoru je Tchien-an-men 2.0

Poté začaly protesty v dalších městech (Peking, Šanghaj, Kanton a další). Prý v desítkách univerzitních měst „uctili“ studenti památku těch, kteří zahynuli v Sin-ťiangu a vystoupili proti politice nulové tolerance. V některých městech zničili obyvatelé karanténních čtvrtí bariéry a vyšli do ulic. V Šanghaji se demonstrovalo ve finančním centru na ulici Urumči.

V neděli vyšli demonstranti opět a požadovali propuštění v sobotu zadržených demonstrantů.

Na ŠOS upozorňoval na nebezpečnost barevných revolucí prezident Si Ťin-pching. Nyní on sám musí urychleně přijímat opatření, protože je na obzoru Tchien-an-men 2.0. Příznaky barevné revoluce jsou evidentní.

Spouští ji nešťastná událost, po které se spouští „hněv“ obyvatel.

Je zde symbolika. Dnes je hlavním symbolem bílý list papíru. V roce 2020 nazvaly úřady protesty v Hongkongu barevnou revolucí, protože byly koordinované šéfkou politického oddělení generálního konzulátu USA v Hongkongu Edeovou. Protiváleční demonstranti v Moskvě použili v tomto roce také bílé archy.

Deklarovaným cílem barevných revolucí je změna „autoritářských“ a „tyranských“ politických režimů za „demokratické“ a „liberální“. Hesla jsou: „Pryč se Si Ťin-pchingem!“, „Pryč s komunistickou stranou!“

Západní media podporují protesty, citují nespokojené a údajné zástupce většiny obyvatel, nebo jejich velké části. Iniciátory takových pokusů o státní převrat jsou vždy místní politické elity a jsou podporované USA. Na nedávném sjezdu KS Číny byla potřena opozice Si Ťin-pchinga pocházející z Komsomolu, která byla orientována na zájmy Západu.

Existuje vážný důvod urychlení převratu. Protesty začaly v době, kdy se ukázalo, že separatistická Demokratická strana na Tchajwanu prohrála místní volby a naznačila možnost mírového sjednocení s Čínou pod vedením strany Kuomintang. Obyvatelé Tchajwanu nevidí pro sebe nic pozitivního  z vojenského střetu s Čínou.

Podle Nikolaje Vavilova se v USA začalo zpětné odpočítávání. Dva roky před volbou prezidenta na Tchajwanu, který nejspíš ohlásí připojení k ČLR, podobně jako se dělo s Hongkongem. Vavilov píše: „USA ztratí bez boje svoji kryptokolonii a možnost obdržet průmyslová centra v Číně, v podstatě přijdou ve Východní Asii o hegemonii, kterou získaly jako výsledek druhé světové války.“

Sinolog Vavilov se domnívá, že v Číně se poučili z událostí na Tchien-an-men v roce 1989. Si Ťin-pching není Teng Siao-pching a rozumí se, že pro řešení masového rozdráždění existují speciální postupy vlastenecké konsolidace společnosti a aktivizace vlastenecky naladěných vrstev společnosti.

V čínské Státní radě budou podle Vavilova potřebná i nezbytná kádrová opatření.

Ovšem pokud by se komunistická strana Číny pod tlakem hospodářských problémů a protestů rozpadla a byla by zakázána, potom by analogické události v Sovětském svazu byly jen dětskými hrami.

Převzato z Pravda.ru

***

Indie by ráda přebudovala světový řád

Arťom Ignaťjev

1. prosince 2022

Cílem je dostat Indii ke stému výročí její nezávislosti v roce 2047 do postavení „dominantní mocnosti“.

od 1. prosince začíná země předsedat „dvacítce“ (G20). Dostává tak možnost prosazovat reformu současného světového řádu na základě hinduistické filozofie. Pro Indy to znamená „Indie především“. Pro to, aby byla Indie do roku 2047 přeměněna v dominantní mocnost, se již hodně udělalo.

Byl zaveden postup pro mezinárodní obchod v rupiích, který pomůže indickému exportu.

Zástupce guvernéra indické centrální banky sdělil, že jeho země chce „po etapách zavést“ digitální rupie, digitální měnu centrální banky v průběhu tohoto fiskálního roku. V polovině listopadu dalo Rusko souhlas k obchodování s Indií s přechodem na rupie. Devět ruských bank již v Indii otevřely speciální účty pro obchody mezi Indií a Ruskem.

Začátkem podzimu překonala v obvyklých cenách ekonomika Indie britskou ekonomiku, která tak přišla o páté místo v pořadí největších ekonomik planety. Ustoupila svojí bývalé kolonii. V křesle britského premiéra usedl člověk, jehož předci se narodili v indickém Pandžábu, Rishi Sunak.

Sám Rishi Sunak se narodil v Anglii, kde vystudoval univerzitu v Oxfordu. Jeho manželka pochází z indické miliardářské rodiny. Sunak není jediný zástupce anglosaské globální elity indického původu. Několik příkladů Indů na vysokých postech ve světě. Generální ředitelé: Google, Microsoft, Adobe, Net App, MasterCard, DBS, Novartis, Diageo, SanDisk, Harman, Micron, Palo Alto Networks, Reckit Benckiser, IBM, dále jsou Indové kancléř Británie, irský premiér i viceprezidentka USA.

V polovině listopadu se na summitu G20 dohodli Sunak a indický premiér Módí na prosazení dohody, která dá mladým specialistům z Indie právo získat bez překážek dvouleté vízum k pobytu ve Spojeném království. Spojené království poskytne více než třicet tisíc pracovních míst pro občany Indie.

Nový příliv přízně k Indii demonstrovaly v listopadu i USA. Snaží se vyložit ve svůj prospěch indické jemné manévrování mezi neodsuzováním a nepodporou Ruska kvůli speciální vojenské operaci na Ukrajině. Prý „ukazuje růst nové síly v Asii a není to Čína“.

Britští i američtí Anglosasové věří, že se pro ně stane Indie nejen protiváhou Číny v Asii, tahounem západní politiky na kontinentu, ale i hospodářským gigantem, který pomůže zahájit ekonomický úpadek Číny. Základem této myšlenky je koncepce rozpracovaná v roce 2007 v Indii a od roku 2012 rozvinutá v USA pro tak zvaný Indo-pacifický region, přesouvající v Asii těžiště  z Číny do Indie.

Avšak podle všeho jsou plány samotných Indů jiné, než si představují Washington a Londýn. V listopadu řekl ministr obrany Indie Rajnath Sing: „Indie nevěří ve světový řád, při němž se někteří považují za něco víc něž ostatní. Jednání Indie je vedeno samou podstatou rovnosti mezi lidmi s důstojností, které jsou součástí našeho předvěkého étosu a jeho pevných morálních základů a dávají nám naši politickou sílu. Dokonce i náš boj za svobodu se zakládal na vysokých morálních hodnotách.“

Ministr podtrhuje, že silná a kvetoucí Indie nebude budována na úkor jiných: „Spíš je zde proto, aby jiným zemím pomohla realizovat jejich potenciál. Můžeme přemýšlet o vytvoření světového řádu, který bude výhodný všem.“

Slova ministra obrany podepřela Indie řadou vážných argumentů. Indická kosmická agentura vypustila svoji nejtěžší raketu LVM3-M2 se 36 satelity pro širokopásmový internet. Začátkem listopadu úspěšně odzkoušela svoji protiraketovou střelu AAD. Koncem listopadu došlo ke zkušebnímu vypuštění balistické rakety Agni-3, schopnou nést jadernou hlavici. Indické námořnictvo patří podle celkového výtlaku do desítky největších flotil na světě.

Přes veškerý odpor k ozbrojeným střetům odmítla Indie začátkem listopadu odsoudit Rusko za speciální vojenskou operaci na Ukrajině. Indický ministr zahraničí řekl, že si Indie chce zachovat výhody ze vztahu s Ruskem a nebude se připojovat k sankcím proti Moskvě. Nebude podporovat rozhodnutí o cenovém stropu na ruskou ropu. Řekl: „Řeknu vám na rovinu, že si myslíme, že jsou pro nás vztahy Indie s Ruskem ku prospěchu a chtěli bychom je zachovat i do budoucna.“

Dillí uvedlo, že Indie a Rusko spolupracují na mnoha otázkách v měnícím se a mnohopolárním světě. Ústy indického ministra zahraničí Džajšankara bylo podtrženo: „Máme výjimečně stabilní a časem prověřené vztahy. Pro nás je Rusko nadějný a časem prověřený partner. A jak jsem už říkal, jakékoliv objektivní hodnocení stavu našich vztahů dokazuje, že obě země z toho mají jen užitek.“

Převzato z Fondsk.ru

***

Paříž na sebe navléká středoasijskou přikrývku

2. prosince 2022

Francie zesílila své úsilí o uzavření dohod se zeměmi Střední Asie, především s Kazachstánem a Uzbekistánem, o spolupráci v oboru paliv a energetiky. Od Kazachstánu chce Paříž dostat vedle uranu i uhlovodíky a od Uzbekistánu uran.

Macronova horlivost se odvíjí od přerušení vztahů s Ruskem. Paříž zůstala bez paliva pro energetické komplexy země, proto nebude možno v následující zimě ohřívat obyvatele. Komě ukončení dodávek ruské ropy a plynu do Evropy zablokovala také Moskva dodávky uranu z Afriky, potřebné pro francouzské jaderné elektrárny. Francie ještě odmítla pokračování spolupráce s Ruskem ve využití radioaktivních odpadů.

Pod heslem diverzifikace dodávek paliv Macron usilovně hledá způsoby, jak zemi zahřát. Paříž potřebuje nepřerušované dodávky z více zdrojů pro případ, že by někdo ze středoasijských partnerů spolupráci s Francií ukončil, třeba i z politických důvodů.

Dne 29. listopadu oznámil mluvčí ruského prezidenta plány na vytvoření „trojčlenné plynové aliance“ Astany, Moskvy a Taškentu. Jestlipak budou Kazaši a Uzbeci spolupracovat s Francouzi, když jim taková spolupráce přinese více škody z oslabení spolupráce s Ruskem, než užitku z hypotetické dohody s Paříží. A kdo ze samostatných hráčů má chuť bez odpovídající technologie budovat u sebe úložiště smrtelně nebezpečného vyhořelého paliva, které vyrobili ve Francii.

Druhou stranou mince je snaha položit bombu pod spolupráci Kazachstánu a Uzbekistánu s Ruskem. V jednání je francouzská rozvojová agentura, připomínající americkou Agenturu pro mezinárodní rozvoj – i ona žádá odklon od Ruska, akceptování „duhových“ demokratických hodnot – LGBT, kvót pro „netradiční“ i další zvrhlosti cizí Kazachům i Uzbekům.

Spolupráce tří států, bývalých republik Sovětského svazu, je založena také na společné historii. Jestlipak se Kazachům a Uzbekům zalíbí takové „partnerství“ s Paříží? A jak v případě takového postupu zareaguje Čína, s níž nechtějí ztrácet vztahy ani v Astaně, ani v Taškentu?

Převzato z Ritmeurasia.org

 

4.8 20 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
4. 12. 2022 17:31

Čína – velmi dobře popsáno.

Mimi jiné i ekonomka Šichtařová vidí v Číně možnou rozbušku nové světové krize.
Dodávám – Která by se mohla někomu náramě hodit.

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
5. 12. 2022 6:46

PS – Thajwanci patrně pochopili, že by rychle mohli skončit jako druhá Ukrajina a veškerý svůj špičkový technologicky průmysl tak přenechat výrobcům v USA.

Irena
4. 12. 2022 17:48

Zajímavý rozhovor Čecha žijícího v USA a Slováka žijícího už 12 let v Číně

https://www.youtube.com/watch?v=ERE9n3S79xk

fajt
fajt
5. 12. 2022 6:20

Андрей Клишас рассказал о возможных ограничениях для уехавших россиян | 5 декабря 2022 – Новости Mail.ru – globální židovina má potencionální růst, starý svět své oběti nikdy ne(o)pustí, no a ty musí vývojem ze svých řad vygenerovat imunní jedince, kteří na tom budou s necharakterem a s vůli likvidovat řádově hustěji než zdegenerované skryté elity. ..)

Gatta
Gatta
5. 12. 2022 7:20

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř – aneb o dnešních mezinárodních organizacích.
Hra je opravdu vysoká …

https://www.novarepublika.online/2022/12/v-predvecer-dna-d-a-hodiny-x-vstupu-nato-do-priamej-konfrontacie-s-ruskom-na-ukrajine

orinoko
orinoko
5. 12. 2022 14:56

Tak jsem si s velkým gustikem prohlédl záběry, jak ruské drony Lancet ničí ukrovyzbroj zachudni provenience. Nevím, jak je to možné, ale ze samohybné houfnice Krab ukroboti utíkali ještě před zásahem. UkroBUK zasazen v pohybu. Emero dělo vystřelilo a hned se kyblovalo do okopu. Jenže chyba lávky, Lancet tam vlétl za ním. Spekuluje se, že pruhovaný pemprsak potrebuje oddech… Mimochodem, s Micronem málem usnul vestoje, pako. Ten když otevře svojí moulu, tak se to musí zpomalovat, o čem že je řeč. Takový sesup světového lídra /sic/ nezvládl ani Trump. To byl vedle současného brekeke vitální a mentální super duper gigant.… Číst vice »

orinoko
orinoko
5. 12. 2022 15:16

Ukroboti údajně připravují protiofenzívu u Bachmutovky. Pokud se ví toto, tak se musí vědět, kde k přípravě dochází. Djadja Pjakos by nám mohl nastínit celovkou, proč už v těch místech není tzv.ground zero. V Bachmutu jsou stejně jen cizí žoldáci a hladoví ukroboti. O nějakou pravdu a lásku už vůbec nejde.
Tiiicha noc … jen molekuly všehomíra prořezávají svým vytím štuky a vena placatka si nechává pripinat na svou záď mohutné mírové dildo….

Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 12. 2022 14:07

Na UA-TV oficiálně a beze srandy představili nového ministra energetiky Ukrajiny:

comment image

jb
jb
Reply to  Botičky od Diora
6. 12. 2022 14:54

Furt stejný boty, botičky, botičky od Diora ala Dior.

Co třeba zdroj?

Aha!?!
. . .

Zdroj:

Když mem obrázek z telegramu začal žít svým vlastním životem a šel do ukrajinské televize.
Ukrajina zapnula 2. den všeobecný letecký poplach v očekávání nové „platby reparací“.
Logika událostí musí pokračovat.
https://colonelcassad.livejournal.com/8005766.html

jb
jb
6. 12. 2022 14:31

Reply to bergpora (https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-683/#comment-113780 )
+
Reply to bergpora„Co tomu asi rika Pjakin …“

Co tomu asi rika Pjakin, podle ktereho si stacilo jen pockat a Turecko by se rozpadlo samo?“

Tady máte dovětek k předešlé(ým) odpovědi(m) – anebo pokračování – jak chcete:

https://youtu.be/Wu0N6_-45iw?t=22
00:00:22 Turecký národ a Erdogan…
…až 00:25:55
. . .

Pokračování se nabídlo „samo“ po více jak 14 dnech…

Last edited 1 měsíc před by jb
fajt
fajt
8. 12. 2022 11:20

jeden z hlavních důvodů, proč Putin donutil své ruské nevyvolené siloviky ( kremlin chazaři o nebezpečí věděli ), aby v únoru spěšně vojensky nastoupili na východní ukrajině ( cílem této akce nebyla celá fašistická ukrajina, ale jenom povstalecký Donbas), byl hlavně ten, že Kreml začínal ztrácet kontrolu nad opolčenskou vojenskou skupinou na Novorossii, ve které byli Kremlem zákeřně, jeden po druhém,  úspěšně likvidování jejich velitelé, kteří vyšli z reálných bojů s bander fašisty – pozůstalí velitelé ( po vraždě Zacharčenka) se už velitelsky nechtěli podrobovat proruským instruktorům a někdy na jaro, léto tohoto roku měli plán na velikou ozbrojenou  kampaň v Kyjevě – ta byla… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  fajt
8. 12. 2022 12:56

Být může a být nemusí. Takže, aby to nebyly jen Vaše ctěné fantasie a bludné představy, tak prosím – šup sem na skla monitorů logické a přímé důkazy faktů a jmén pachatelů těch opatření, vražd a plánů! Kdo, co, kdy, kde, jak, proč, na koho příkaz a event. za kolik. Platí? Aby bylo jasno: Nezajímají mne zdroje informací, ale jména, skutečné souvislosti a prokazatelné příčiny událostí.

fajt
fajt
Reply to  PPK
8. 12. 2022 13:39

vy máte problém s pamětí a nebo jste se jenom rozhodl, že budete už navždy vytěsňovat – to budete mít docela veselé stáří 😃 pokud jde o úmrtí obecně známých velitelů povstalců na východní ukrajině ( Donbas, Luhansko ), tak to s přehledem ještě dohledáte na netu ( ale ty informace tam asi taky dlouho nebudou) – samozřejmě jsou tyto zločiny vyšetřeny stejně jako vražda Dariji Duginové ( i když Kreml sliboval hory doly a prý u toho zapnul všechny dostupné prostředky, aby hlavní pachatelé, strůjce dopadl) … no o zbytku vašich pochybností se tady nebudu přít, čistě glosuju a… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  fajt
8. 12. 2022 17:44

Je fakt, že zejména vraždy Pavlova (Motorola) a Zacharčenka byly provedeny za velmi suspektních okolností a zahaleny tajemstvím podobně jako vražda J. F. Kennedyho.

peter.
Reply to  fajt
8. 12. 2022 17:10

Jožko !
Pamätáš sa na diskusie v rokoch 2014 – 2015 ?
https://www.hlavnydennik.sk/2022/12/08/scott-ritter-merkelova-odhaluje-klamstva-zapadu

fajt
fajt
Reply to  peter.
8. 12. 2022 18:55

Peter, pamatuju 👍 – tehdy jsem i věřil ( spíše doufal), že putinova zdrženlivost je vynucený pragmatismus, který má i šetřil lidské životy, jenže jak se časem ukazuje, šlo o docela obyčejný zlý záměr, který má dnes krvavé finále – v tuto chvíli se ani západu moc nedivím, že už ani nepředstírají, že mají strach z Ruska, protože naprosto spolehlivě ví, že Putin je na jejich, globální straně … bohužel.

přeju hezký zimní večer. ..)

peter.
Reply to  fajt
8. 12. 2022 21:23

Hej. „Chybička se vloudila“…ako hovorievajú bratia Česi. Odhady zabitých (zväčša mladých) Ukrajincov: Horná hranica : 403 tisíc Spodná hranica : 100 tisíc (Fonderlajno) Stred : 250 tisíc Odhady zabitých Rusov : Horná hranica : 150 tisíc (ukrajinské zdroje) Spodná hranica : 35 tisíc (MO RF) Stred : 90 tisíc Odhad : 300 tisíc zabitých zväčša mladých ľudí za obdobie od 24.2.2022 dodnes. Ku tomu treba pripočítať civilné obete 8-ročného bombardovania Donbasu a padlých dobrovoľníkov OS LDNR. Toľko sa už za tú „chybičku“ zaplatilo! Tak som zvedavý,ako tú chybičku okomentuje Pjakin ! Bez tých „peremirjí“2014 a 2015 by väčšina z nich… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  peter.
8. 12. 2022 21:51

upřímně hrozná statistika a odhady… vzpomínám si, jak jsem byl před léty osočen, když jsem Pjakina ( a to po delším sledování jeho videí, kde se snažil hypnoticky ozřejmit logiku a skutečný dosah kroků současného cara a jeho kremelské družiny) označil za ruského Druida, páč jeho nejsilnější argumentační zbraní byla víra v ruskou duši ( a to za každou cenu ), která je nezlomná a nikdy nemůže být poražena, i když jsou nositelé, této ( pro něj posvátné instituce ) neskuteční darebáci a dokonce i zrádci – co mu ale rozhodně nedávám za vinu, je dnešní masakr, ten nemohl pro svou oddanost… Číst vice »

Irena
8. 12. 2022 15:43

Odborníci „Saxo Bank“ zdieľali tento predpoklad vo zverejnenej neoficiálnej prognóze na rok 2023. Podľa analytikov krajiny, ktoré nie sú spojencami USA, jasne uvidia pokračujúcu politiku americkej administratívy používať dolár ako zbraň. Z tohto dôvodu oznámia svoje vystúpenie z MMF a ukončenie obchodovania v dolároch. Lídri dohody OPEC+, množstvo krajín Africkej únie a Strednej Ázie, India, Brazília, Čína a Pakistan sa v Astane dohodnú na použití rezervnej meny pre medzinárodné zúčtovanie. Okrem toho sa analytici domnievajú, že Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v roku 2023 prejde k agresívnejšej politike voči offshore zónam a úplne zakáže najväčšie svetové offshore spoločnosti.… Číst vice »

Aleš
Aleš
8. 12. 2022 20:39

Papoušci a hlásné trouby merdií si mohou sice vysnít alternativní realitu, ale ta se nikdy skutečnou nestane. Game is over.
https://www.novarepublika.online/2022/12/rusky-general-armagedon-prevzal-iniciativu
Valašský drtivý styl dědinku, za dědinkou… A miliardy nám létají nad hlavami. Vniveč.
SLÁMA HOVADINĚ!