V čem jsou dnešní demokraté lepší?

Stále víc uvažuji nad tím, v čem jsou svoboda, demokracie, humanita, lidská práva, právní řád, dodržování mezinárodního práva a podobně v západním kapitalismu lepší oproti tomu samému za vlády komunistů anebo oproti tomu, co je dnes v kapitalistické RF?

Dnes slídí v soukromí lidí hned několik „STB“ (BIS, NBÚ, cizí zpravodajské centrály (NSU…) a státní orgány spolu s nadstátními slibují do budoucna zcela podřídit veškeré aktivity jedinců (podnikatelské, komunikaci – psanou i mluvenou, pohyb, finanční toky, nákupy, databáze s citlivými údaji, biometrické údaje) všestranné a vzájemně propojené kontrole.

Ti, kteří odsuzují ústavní a nenásilný Vítězný únor, podporují neústavní násilný převrat na Ukrajině.

Ti, kteří odsuzují intervenci států Varšavské smlouvy, podporují mnohočetné válečné intervence NATO do cizích států s tisícinásobky obětí v porovnání s rokem 1968.

Ti, kteří odsuzují zvací list č. 1, sepsali zvací list č.2 a namísto sovětské armády dnes oslavují americkou armádu.

Ti, kteří odsuzovali komunisty za propagandu a potlačování nesouhlasných názorů, dnes sepisují seznamy „nepřátel demokracie“, najímají za peníze daňových poplatníků propagandisty, aby potlačili pravdu.

Těm, kteří prováděli propagandu z RFE, vadí malá ruská „RFE“  – RT.

Těm, kterým vadily ostnaté dráty na hranicích, nevadí zdi, které staví na hranicích „civilizovaného západního světa“ ukrajinská fašistická „demokracie“.

Ti, kterým vadily zákazy vycestování lidí za ostnatý drát, píší petice proti příjezdu lidí zpoza uměle vytvořených drátů do tzv. svobodného světa. Snad se něčeho nebojí?

Těm, kterým vadily jáchymovské doly, vykonstruované procesy a káznice pro politické vězně, nevadí Guantánamo a tajné mučírny bez soudů.

Těm, kterým vadí přístup ruské moci k novinářům, nevadí mnohem horší přístup ukrajinské státní moci k novinářům a opozici.

Těm, kterým vadila smrt Alexandra Litviněnka, nevadí podpisy trestů smrti amerického prezidenta na likvidačních listinách „nepřátel“ USA bez soudu na území USA i v cizích zemích po celém globu.

Přejít do diskuze k článku 11 komentářů