V čem jsou dnešní demokraté lepší?

Stále víc uvažuji nad tím, v čem jsou svoboda, demokracie, humanita, lidská práva, právní řád, dodržování mezinárodního práva a podobně v západním kapitalismu lepší oproti tomu samému za vlády komunistů anebo oproti tomu, co je dnes v kapitalistické RF?

Dnes slídí v soukromí lidí hned několik „STB“ (BIS, NBÚ, cizí zpravodajské centrály (NSU…) a státní orgány spolu s nadstátními slibují do budoucna zcela podřídit veškeré aktivity jedinců (podnikatelské, komunikaci – psanou i mluvenou, pohyb, finanční toky, nákupy, databáze s citlivými údaji, biometrické údaje) všestranné a vzájemně propojené kontrole.

Ti, kteří odsuzují ústavní a nenásilný Vítězný únor, podporují neústavní násilný převrat na Ukrajině.

Ti, kteří odsuzují intervenci států Varšavské smlouvy, podporují mnohočetné válečné intervence NATO do cizích států s tisícinásobky obětí v porovnání s rokem 1968.

Ti, kteří odsuzují zvací list č. 1, sepsali zvací list č.2 a namísto sovětské armády dnes oslavují americkou armádu.

Ti, kteří odsuzovali komunisty za propagandu a potlačování nesouhlasných názorů, dnes sepisují seznamy „nepřátel demokracie“, najímají za peníze daňových poplatníků propagandisty, aby potlačili pravdu.

Těm, kteří prováděli propagandu z RFE, vadí malá ruská „RFE“  – RT.

Těm, kterým vadily ostnaté dráty na hranicích, nevadí zdi, které staví na hranicích „civilizovaného západního světa“ ukrajinská fašistická „demokracie“.

Ti, kterým vadily zákazy vycestování lidí za ostnatý drát, píší petice proti příjezdu lidí zpoza uměle vytvořených drátů do tzv. svobodného světa. Snad se něčeho nebojí?

Těm, kterým vadily jáchymovské doly, vykonstruované procesy a káznice pro politické vězně, nevadí Guantánamo a tajné mučírny bez soudů.

Těm, kterým vadí přístup ruské moci k novinářům, nevadí mnohem horší přístup ukrajinské státní moci k novinářům a opozici.

Těm, kterým vadila smrt Alexandra Litviněnka, nevadí podpisy trestů smrti amerického prezidenta na likvidačních listinách „nepřátel“ USA bez soudu na území USA i v cizích zemích po celém globu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 4. 2015 12:08

V ničem Bédo, jsou mnohem horší. A navíc se nemohou vymlouvat „že nevěděli…“ Měli přece z mládí mnohdy „báječnou praxi“… Zdefraudovali naději lidí, víru v lepší „po demokraticku“, odhodili zodpovědnost za cokoliv, ukradli co mohli… „Nevaž se – odvaž se… všeho – i kidů a la Brtuška“- tož to je to hlavní heslo korporátního fašismu imperiálního typu 1% otrokářů. A mají další rozšířený p/level – zničit i svobodu myšlení a právo na názor. Měl by ho nahradit „neoliberální nádor“ a la „evropské h(l)od-noty“… No je to jako s tím starým vtipem: „Holínky nebo hodinky – to je jedno, vždyť obojí… Číst vice »

Tribun
Admin
27. 4. 2015 12:51

V čem je ten hlavní rozdíl? Přece v tom, že teď vydělávají ti praví, že by obnoven „přirozený“ řád věcí. Jinak je všechno stejné, včetně loajální pasivity mas.

Tribun
Admin
27. 4. 2015 12:52

Martine,
rozdíle není v tom, že teď se nemohou vymlouvat, že nevěděli. Oni věděli i před tím. Rozdíl je v tom, že chtěli a dřív nemohli, zatímco teď mohou.

abx
abx
27. 4. 2015 16:42

Sloboda, demokracia atd su len frazy na oklamanie dovercivych ludi. Europa a USA podporuju ukrajinsku kyjevsku bandu. Video ukazuje, koho podporuju. Vojaci AZOV bataljonu pribijaju na kriz chyteneho „separatistu“ a potom jeho upalenie. len pre tych najotrlejsich:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BAoThaFc9LE

abx
abx
27. 4. 2015 16:44
Béda
27. 4. 2015 17:36

Příspěvek z Nová republika: „Co obnášela tak zvaná „TOTALITA“ ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za… Číst vice »

Béda
27. 4. 2015 17:38

pokračování příspěvku: ..respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí… Číst vice »

Béda
27. 4. 2015 17:39

pokračování 2: …NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.“

Irena
27. 4. 2015 18:25

Béda to v komentářích nádherně vypočítal.
Ještě bych přidala plánované všechno. Např. školství. Na jednotlivé obory se bralo právě tolik lidí, kolik jich bylo v daném oboru zapotřebí a kolik jich mohlo najít uplatnění. Takže velkou „nevýhodou“ bylo, že ne všichni mohli být režiséři, právníci apod. Za to teď máme přeprávníkováno, což se samozřejmě také potom odráží v nesmyslném bobtnání nesmyslných předpisů a zákonů. Přece si všichni chtějí sednout do teplého kanclu, no ne?

Béda
28. 4. 2015 3:14

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vybusna-kniha-Milana-Knizaka-Atentat-na-Zemana-Havlovy-lzi-o-milence-a-alkoholu-i-knize-kteremu-pry-lide-smrdi-372668 „Když jsme tam dorazili, začal se ale Schwarzenberg ošívat a říkal: „já tam s vámi jít nemůžu, ale je to výborné, garantuji“. „Tak jsme zapadli do hospůdky, po třech schůdkách dolů. Tam prázdno a podivně temno. Byli jsme jediní hosté. To nás trochu zarazilo, ale ujištěni ´šlechticem´ jsme si bez obav objednali. Nevím, co jsem jedl já, ale moje žena si objednala svíčkové řezy, které žel, nebyly ze svíčkové. Daly se jen těžce ukousnout. Tak zavolala vrchního a zpovídala ho Kdo? Jak? A proč? Až nakonec došla otázka na majitele. Kdo? Karel Schwarzenberg!“ A knížete exředitel Národní galerie nešetřil… Číst vice »

Alena
Alena
28. 4. 2015 4:21

je to úleva, někde si zanadávat, ale jak z toho ven, je už obtížnější. Usídlila se tady hydra zvaná pravdoláskaři, která vše dobré urdousí v zárodku.