Výrok Hillary Clintonové dává sbohem demokratické Americe

A dává sbohem i éře, kdy poražený šel a stiskl vítězi ruku. Ať už ve sportu, třeba na tenisovém kurtu, či ve volbách všeho druhu, ať už politických či všech možných jiných. Ten výrok vybízí ke zrušení zásady fair play a tedy slušné hry, a verbuje lidstvo ke rvačce bez pravidel, ve které je k přemožení soupeře možno využít jakýchkoli prostředků, a kde o pravdě jednoho či druhého rozhoduje, kdo z těch dvou má těžší kyj a dokáže s ním smrtonosněji mávat. Z civilizace pochodujte zpět do pralesa, nabádá Američany hlas člověka, který toto vyřkl, a zdá se být neuvěřitelné, že je jím žena. Bývalá ministryně zahraničí v Obamově vládě a neúspěšná kadidátka na prezidentský úřad USA z roku 2016, Hillary Clintonová.

„JOE BIDEN BY ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEMĚL PŘIZNAT PORÁŽKU“, v originále tedy „Joe Biden should not concede under any circumstances“ poznamenala Hillary 26. srpna ve dvě hodiny 29 minut v nočním pořadu Nightly News televize NBC k možnému výsledku nadcházejících prezidentských voleb a vstoupila tím do historie. Jako první známý politik moderní americké éry vybídla totiž občany USA k odmítnutí výsledků voleb, pokud pro tu či onu stranu dopadnou nepříznivě. No a protože vybídnout lidi k odmítnutí výsledku voleb je totéž jako vybídnou je k odmítnutí voleb vůbec, a protože volby jsou hlavou i tělem demokracie, bez nichž je demokracie nemyslitelná, nelze ze slov stranické demokratky Hillary Clintonové vyvodit jiný závěr než ten, že je proti demokracii. A tedy proti vládě lidu, ve které jsou si před zákonem všichni lidé rovni, každý hlas má stejnou váhu a každý občan může být volen a volit, a toto jeho právo je chráněno ústavou.

Nicméně demokracie je jen jednou z možných forem vlády, a pokud tedy demokratka podle politického označení Hillary formu demokratickou odmítá, nabízí se otázka, pro jakou formu vlády tedy je? Pro aristokracii jako vládu šlechty, nebo pro hierokracii jako vládu lidí duchovních, pro oligarchii jako vládu lidí bohatých a původem vyšších, či pro plutokracii jako vládu jen těch bohatých?

Tušíme, že kategorie dvě poslední jsou těmi, ke kterým to srdce Hillary táhne nejdémoničtěji. A nejen srdce její, ale i srdce těch Američanů, kteří jsou stejně jako Hillary rozhodnuti „hodit to“ v listopadových volbách demokratu Bidenovi. Nu a když se volba nepovede, my, američtí demokraté, její výsledek dle doporučení Hillary neuznáme a půjdeme do toho. Nejdřív na zteč proti výsledku voleb vyšleme členy Antify a hnutí BLM, kteří spustí melu. A třebaže regulérní občanská válka to možná ještě nebude, protože bude chybět celistvá frontová linie, jdoucí napříč státem, jak tomu ve správné občanské válce je, ale ta linie zato nebude chybět napříč americkými městy a městečky a možná i napříč jednotlivými čtvrtěmi těch měst, a bude se to na těch liniích a kolem nich i tak mydlit natolik úspěšně, že nezbude nic jiného, než aby jednoho dne vystoupila síla, která zavelí: Dost!

Možná to bude armáda, možná zpravodajské služby, možná složky policejní, či to všechno dohromady, ale v každém případě to, co po jejich zásahu zůstane, už zaručeně nebude nic, na co by si „demokratka“ Hillary Clintonová mohla stěžovat, či s čím by si snad měla dělat těžkou hlavu.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
17. 9. 2020 7:51

Rovnost lidí ve společnosti je to co plutokracie či oligarchie dneška naprosto neuznává. Prostřednictvím trvalého šmírování, dronů a jiné techniky zcela popírá jakákoliv práva na soukromí a tedy i základ bezpečnosti každého občana. Odpor „láme“ už uvnitř každého člověka „nenápadnými“ „nabídkami“, poukazy na to „co se tane, když…“ Démonkracie tady je ale o demokracii – že by zde kdy byla, nelze asi moc uvažovat. Zavedení, či alespoň zrovnoprávnění lidí v základních právech a povinnostech- to je to o co je třeba usilovat. Jinak tady bude vždy skupina lidí, která- protože moc dobře ví jak se k moci dostala- bude vždy… Číst vice »

Lena
Lena
Reply to  Martin (už bez taky m)
17. 9. 2020 9:21

Vezmu-li to podle svého starého, tak lidem v bedně rozsítit nijak nelze. Rovní si rozhodně nejsme v ničem. Já jsem například nechytřejší ze všech, co znám. A tak na svého starého aplikuji metody elit, které používají ony na nás. Výborně to vychází. Po dobrém to s ním nelze. Můj starej se likviduje sám, a já mám z toho skvělý užitek. Například nechce jíst moje domácí buchtičky, tak si místo zlobení s ním kupuji nové botičky (od D.). Myslím, že elity to s námi myslí dobře. Mrtvý indián, dobrý indián.

Martin (už bez taky m)
Reply to  Lena
18. 9. 2020 6:19

Podobný přistup jako k indiánům zastává tato civilizace k přírodě i světu jako celku. Pokud zvítězí dočká se svého snu- radioaktivní pustiny po termonukleární válce, totálně otrávených prostor a vyrabovaného prostoru. Pak budou všichni neindiáni zřejmě šťastní a spokojení. Tak už bychom my hlupáci měli „přestat zaclánět“, ubližovat si a připustit realizaci vrcholného snu „civilizace“ tupé spotřeby a konzumu…

Gatta
Gatta
17. 9. 2020 13:04

Jedna věc je zajímavá …
Všude se píše. že USA jsou nesplatitelně zadlužené, že jsou ve společenském rozkladu, že je Čína už v mnohé předběhla … … … prostě stát na odpis.
A přitom takový boj o to kdo bude u kaormidla na můstku tohoto údajně potápějícího se Titanicu.

Asi je tady něco jinak. Asi je něco, co stojí za to aby se o to kormidlo rvali zuřivě, jako psi o kost.

PPK
PPK
Reply to  Gatta
17. 9. 2020 19:09

Existuje-li někde podle přirozeného práva dlužník a jeho dluh, pak musí existovat i nějaký věřitel. Takže si to rozeberme pro případ, že věřitelem státu je jen domácí bankéř a nikoliv nějaký jiný vojensky silný stát v zahraničí: Nejde potom v osobě bankéře náhodou jen o domácího formálního správce peněz, ustanoveného tichým mlčením všech k takovému stavu? A získal vůbec před půjčkou ten bankéř ony peníze nějakou vlastní prací, která by vytvořila nějakou reálnou hodnotu, jejímž obrazem by dnes byly peníze, které on někomu za účelem zisku z úroku právě před časem zapůjčil? Otázkou tedy je: Je to tedy věřitel skutečný… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
18. 9. 2020 14:41

Re PPK – došel jste k tomu jinak, ale myslím, že si na rozdíl od 2 mínusů rozumíme.

Pokud se tam tak zuřivě o něco perou tak tam něco cenného být musí – minimálně ta armáda, potom vláda nad dolarem (stále světovou měnou č 1) , mediální vliv, tajné služby … A s tím se dá už něco podnikat – třeba neplatit dluhy a ještě na tom vydělat.

M.C.
Reply to  PPK
20. 9. 2020 19:05

Já mám poslední roky stále silnější dojem, že americké ozbrojené síly už to dělání golema bankéřům přestalo bavit. Část lidí ve vedení ozbrojených sil a vojenských zpravodajských služeb vyhodnotila, že politické vedení země a kruhy za ním stojící jsou stejně nenažrané jako neschopné a že je třeba je odstranit a nahradit schopnějšími (možná i méně nenažranými), protože nedokázaly do roku 2010 svět hospodářsky a politicky ovládnout, aby už USA neměly žádného relevantního soupeře. Což je celkem průser, protože ostatní procesy si jdou svojí cestou – západní svět se rozpadá, Čína hospodářsky a vojensky posiluje a není daleko doba, kdy už… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  M.C.
20. 9. 2020 20:35

Re – vidím to pododně.
Líbí se mi Váš postoj „vsaďte si“, protože řeči se vedou, ale vsadit si na něco vlastní peníze je něco jiného.

Gatta
Gatta
19. 9. 2020 7:02

PS – ta špinavá rvačka o prezidentský úřad zcela jistě není o to, kdo jako prezident bude zopovědný za splacení státního dluhu neno za urovnání sociálních problémů.