Mike Whitney: Země vzdoruje trojnásobnému útoku

Tohle vše není o Trumpovi, je to o bezskrupolózních lidech za scénou, kteří v posledních čtyřech letech a v utajení budovali páky vedoucí k moci, dost silné na to, aby smazala výsledek voleb z roku 2016 a instalovala kandidáta podle jejich chuti a vkusu.

 
 
 
 

Mike Whitney: Problémem je Washington, ne Severní Korea

Většina lidí má dnes za to, že za problém Severní Koreje si může Severní Korea sama, což je ovšem hluboký omyl. Problém spočívá ve Spojených státech. V jejich neochotě o čemkoli se Severní Koreou jednat, skončit válečný stav s ní, který už trvá 64 let a nebyl dosud uzavřen, i v jejich neochotě poskytnout severu základní bezpečnostní záruky.

 
 
 
 

Šéf MMF polapen do „sladké pasti“

Nemám žádnou možnost zjistit, zda dvaatřicetiletá pokojská, která tvrdí, že byla napadena a nucena provádět orální sex výkonnému řediteli MMF Dominique Strauss-Kahnovi, říká pravdu, nebo ne. Nechám to na vyjících ohařích z médií, kteří už převzali roli soudce, poroty i nejvyššího popravčího. Mohu ale říci, že celá věc podezřele páchne, podobně jako zapáchal i příběh Eliota Spitzera.

 

Bernankeho bublinomika: Vítězové a poražení

Léčebná kúra FEDu: Nulové úrokové sazby, levné peníze a více bublin; eintopf profesora Bernankeho, magický elixír pro zamrzlou ekonomiku. Jinými slovy, kypící burzy a komoditní bubliny nejsou známkou toho, že FED zpackal své úkoly. Bubliny jsou jeho úkolem a jsou jimi již velmi dlouhou dobu. Bernanke není blázen.