Retro: Mali je za vodou (a ve vatě)

Naštěstí pro Mali se na severu zjevil muž, který chtěl sjednotit Afriku, povznést ji a definitivně zbavit bývalá koloniální centra moci a vlivu. Tím mužem byl Muammar al-Kaddáfí, a své panafrické vize, dokud mohl, plnil. Po jeho brutálním zavraždění začaly hordy islamistů z Libye doplňovat stavy al-Kájdy islámského Maghrebu, a vloni spolu s odtržením Tuaregů a převratem v Mali islamisté zničili vše, co se v severní Mali ještě zničit dalo. Proběhla intervence „afrických sil“, vedená Ouattarovými žoldnéřskými vojsky z Pobřeží slonoviny, i intervence Francouzů (s českou účastí). Traktory z brněnského Zetoru nahradilo zboží z brněnské Zbrojovky.

 
 

Jak na srdeční nevolnost?

…mrákoty i z politiky na vás přijít mohou spíše než ten smích a systém kašlání alespoň ničemu, ani vám, neublíží.

 

Skandální únos indiánského prezidenta

Ve vzduchu sice nejsou patníky, ale poté, co bylo po španělském sdělení pilotovi zřejmé, že dotankování na Kanárských ostrovech odpadá, pokud se tam posádka a prezident nepodrobí šacovačce, a letoun prohlídce (zda na palubě není Snowden- když TO letí z Moskvy), bylo zřejmé, že parking nad Lomnickým štítem pro nemožnost fyzikální odpadá, a letoun se musí buď vrátit (nejlépe do Moskvy), nebo …přistát.

 

Past na Zemana, nebo na občana?

Prohlášení ČSSD o tom, že si říká o druhý pokus o sestavení vlády (v případě krachu Rusnokovy vlády) nepřekvapil. Říci si o pokus může každý, a zkusila to už koalice. Zajímavé ovšem bude to, co se za pokusem těch, kteří se už břímě poslaneckého mandátu chtějí zbavit, skrývá.

 

Sněžný muž Snowden

Všichni o sněžném muži hovoří, ale ve skutečnosti ho nikdo nikdy pořádně neviděl. A s americkým uprchlíkem Snowdenem, který po příletu z Hongkongu do Moskvy skončil v tranzitu letiště Šeremetjevo 2, je to stejné.

 

Premiérku mít nebudeme

Miroslava Němcová se přese všechnu snahu ODS předsedkyní vlády se vší pravděpodobností nestane.

 

Churchill a ohlas afér českých

Rakouský deník Der Standard, máme-li říci pravdu, jemně naznačil, že prezident Zeman má zřejmě stejné problémy, jako svého času Sir Winston Churchill, který prý vypil (za život) přes dvacet tisíc lahví šampaňského.

 

Řecké léto bez televize

Vláda Antonia Samarase přikročila ke zrušení státní televize, jakožto veřejnoprávního média, či média „veřejné služby“ poté, když jinak zatím nemohla splnit požadavek „Trojky“ (zástupce věřitelských zemí), aby do konce léta propustila nejméně 2.000 státem placených zaměstnanců.